68931
خشم مدل ۲۰۲۲ انگلیسی
25 خرداد 1401 21:00
اوضاع سه شیر ها در سال جام جهانی جالب به نظر نمی‌رسد. 

روزنامه گل

هیچکس نمی‌خواست و فکرش را هم نمی‌کرد انگلیس برابر مجارستان چهارتایی شود. این نتیجه باعث شد که شاگردان گرت ساوت‌گیت در قعرجدول گروه A3 قرار بگیرند و شرایطی مشابه تیم ملی فرانسه داشته باشند. این تیم تا به حال موفق نشده حتی یک پیروزی در چهار بازی از لیگ ملت‌ها به دست آورد و به دو شکست برابر مجارستان و دو تساوی برابر ایتالیا و آلمان رضایت داده است. آنها برای این که خودشان را از قعر جدول جدا کنند باید حداقل در یکی از دیدارهایشان که در ماه سپتامبر برگزار خواهد شد پیروز شوند، در غیر این صورت سقوط خواهندکرد. سقوط این یعنی که دو تیم فرانسه و انگلیس اجازه بازی در سطح اول لیگ ملت‌های فصل آینده را نخواهند داشت و باید در لیگ B که باحضور تیم‌های ضعیف‌تری مانند اوکراین، اسکاتلند و سوئد برگزار می‌شود به میدان بروند. آنها در حال حاضر شانس صعود به مرحله نهایی و قهرمانی این مسابقات را نیز از دست داده‌اند و فقط باید برای فرار از سقوط به سطح پایین‌تر این رقابت‌ها تلاش کنند. اما این شرایط باعث اعتراض بی سابقه هواداران فوتبال در انگلیس به وضعیت تیم ملی کشورشان شده است. بازی برابر مجارستان تا دقیقه 70 تنها با یک گل به سود تیم مهمان دنبال می‌شد اما دریافت گل دوم از مجارستان باعث شد که شیرازه تیم انگلیس از هم پاشیده و این تیم دو گل دیگر هم در دقایق پایانی دریافت کند تا فشارهای روی آنها بیش از پیش افزایش پیدا کند. آن ها همچنین با اخراج جان استونز در این لحظات مجبور شدند که بازی را با یک یار کمتر از حریف و با 10 بازیکن ادامه دهند تا شرایط دشوارتر باشد. این نتایج و خصوصا دو شکست متوالی برابر مجارستان خشم هواداران متعصب تیم ملی انگلیس را به دنبال داشت و آنها با انتشار پیام‎‌‌هایی در شبکه‌های اجتماعی و ترند کردن هشتگ مربوط به اخراج ساوت‌گیت با 12 هزار توییت ناراحتی خود را ابراز کردند.
یکی از هواداران مدعی شد که ساوت‌گیت در حال هدر دادن یک نسل طلایی دیگر از فوتبال انگلیس است. او نوشت:« ساوت‌گیت هرگزشایستگی این پست را نداشت و هرگز عملکرد خوبی نشان نداد. صعود در یک تورنمنت نباید شما را گول بزند. ما نسل طلایی دیگری داریم که باحضور ساوت‌گیت هدر می‌رود. تو باید به خانه بروی گرت ساوت‌گیت.» کاربر دیگری با اشاره به ستاره‌های حاضر در ترکیب انگلیس اظهار داشت:« هیچ کشوری در جهان نباید این گروه از بازیکنان را با نتیجه 0-4 شکست دهد. مجارستان که هرگز نباید این توانایی را داشته باشد. همین حالا ساوت‌گیت را اخراج کنید.» یکی دیگر از هواداران انگلیس نیز با طعنه به ساوت‌گیت نوشت:« این تیم می‌تواند قهرمان شود، این مربی نمی‌تواند.»
شکست 0-4 برابر مجارستان بدترین شکست تاریخ انگلیس پس از سال 1982 بود و روند این تیم در فاصله چند ماه تا آغاز جام جهانی 2022 قطر باعث نگرانی هوادارانش شده اما بعید به نظر می‌رسد که اتحادیه فوتبال انگلیس تصمیمی برای اخراج این مربی داشته باشد. استفان وارناک، بازیکن سابق لیورپول، در گفتگو با رادیو بی بی سی اظهار داشت:« گزینه‌های دیگری وجود دارند که مطمئنا سازگاری بیشتری با این تیم دارند اما در هر حال من اطمینان دارم که گرت ساوت‌گیت امشب تحت فشار زیادی بود. همانطور که انتظار می‌رفت روزنامه‌های انگلیسی نیز به انتقاد از او پرداختند: دیلی میل نوشت:« انگلیس از هم پاشید» و سان نیز از تیتر«شرمساری مجار» برای توصیف این شکست استفاده کرد. با این حال، جیمی کرگر از عملکرد سرمربی تیم ملی انگلیس دفاع کرده و در توییترش نوشت:« دهان‌تان را ببندید دلقک‌ها. این مربی تیم ملی انگلیس را به بهترین نتایج ممکن در دو تورنمنت اخیر پس از سال 1966 رسانده است.»

#تیم ملی انگلیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها