استقلال همه جوره حمایت شد تا قهرمان شود
68430
کفشگری: فرهاد ترسید و رفت!
19 خرداد 1401 17:08
  مهدی نوری - مهرداد کفشگری هافبک سابق پرسپولیس معتقد است فرهاد مجیدی ترسید که نتواند در فصل جدید عنوان قهرمانی اش را با استقلال تکرار کند و به همین دلیل از جمع آبی پوشان تهرانی جدا شد

روزنامه گل

....چون تکرار عنوان قهرمانی در لیگ برتر ایران بسیار سخت است اما پرسپولیس این کار سخت را چند بار انجام داد و 5 دوره متوالی قهرمان لیگ برتر کشور شد.

پرسپولیس را در فصلی که گذشت چطور دیدید؟

شرایط پرسپولیس این فصل خوب بود اما در یک مقطعی از سال به مشکل خوردند که بحث حواشی بود و متاسفانه قهرمانی را از پرسپولیس گرفت. یک سری از اتفاقات از بیرون تیم باعث شد حواشی داخل تیم ایجاد شود. تیمی که 5 سال متوالی قهرمان شده هواداران انتظار قهرمانی دارند اما اشتباهات فردی از سالهای قبل بیشتر بود.

عملکرد یحیی گل محمدی را چطور ارزیابی می کنید؟

به نظر من آقا یحیی عملکرد خوبی داشته و وقتی به پرسپولیس آمد خریدهای خیلی خوبی داشت که منجر به رسیدن به فینال آسیا و قهرمانی در لیگ برتر شد و در مجموع عملکرد آقا یحیی خوی بود و با ادامه کارش در تیم موافقم چون بهترین گزینه برای قهرمانی مجدد پرسپولیس خود یحیی است چرا که نقاط ضعف تیم و خودش را شناخته ، البته نقطه ضعف خودش چشمگبر نبود و باتجربه تر شده و دیگر انجام نمی دهد. در مجموع عملکرد خوبی داشت و 63 امتیاز گرفت و نایب قهرمان شد. اگر 2 امتیاز را به استقلال نمی دادند خیلی فرق می کرد و سرنوشت قهرمانی عوض می شد. هواداران هم مثل سالهای قبل نتوانستند تیم را مدیریت و حمایت کنند چون الان فضای مجازی در بحث هواداری حرف اول را می زند و یک سری غیر خودی به عنوان پرسپولیسی تیم را تخریب کردند و روحی و روانی به تیم ضربه زدند. استقلال در فضای مجازی خیلی خوب مدیریت کرد و استارت اولیه مربی و کادرشان مدیریت فضای مجازی بود و خیلی خوب هدایت و کنترل کردند.

به نظر شما داوری ها امسال بر علیه پرسپولیس بود؟

من هیچ وقت اعتقاد ندارم که داوری از عمد اشتباه کند یا مربی و بازیکن به تیم سابقش راه بدهد چون هر مربی و بازیکن جلوی تیم سابقش بهترین عملکردش را به نمایش می گذارد. داوری ها امسال به نفع استقلال بود و خیلی مشخص بود که این اتفاق می افتد. اشتباه دائری در دربی به ما لطمه زد و داور می توانست اجازه تعویض بدهد و روی همان اشتباه داور سرنوشت قهرمانی عوض شد. پرسپولیس اگر دربی را می برد صد در صد قهرمان می شد چون در پرسپولیس بودم و دربی بازی کردم و باخت دربی را تجربه نکردم اما همین که فکرش را می کردم آزاردهنده بود. پرسپولیس اگر دربی را می برد قهرمان می شد و بزرگ ترین اشتباه داوری فصل در دربی بود. داوری ها امسال به نفع استقلال بود و فرهاد مجیدی بعد از قهرمانی از این تیم رفت چون خودش می دانشت سالهای بعد مثل امسال نیست. استقلال تیم ضعیفی نبود اما حمایت شد و این حمایت ها هم همه جانبه بود و فرهاد ترسید که رکوردش خراب شود و نتواند دوباره قهرمان شود و از استقلال رفت. شما ببینید برانکو چه جراتی داشت که تیم را نایب قهرمان کرد و سال بعدش قهرمان شد و کارش را ادامه داد و بازها قهرمان شد. اینها یک سال قهرمان شدند و دیدند چقدر سخت است و ما 5 سال متوالی قهرمان شدیم و ببینید چه کار سختی داشتیم. فرهاد دید چقدر سخت است و می دانست کار برای قهرمانی دوباره خیلی سخت تر است و از استقلال رفت.

در مورد جذب بیرانوند و پورعلی گنجی چه نظری دارید؟

به نظرم بیرانوند کارنامه اش مشخص است و بازیکن خوب بزرگی است. مرتضی هم بچه محل ما است و یک مصدومیتی داشت و می دانیم که چقدر پرسپولیسی است و آمدنش به پرسپولیس تعجب آور نبود. همیشه به مرتضی می گفتم که دوست دارم با لباس پرسپولیس ببینمت و دو تا خرید هوشمندانه بود. حامد لک باتمرکز همین الان با اختلاف بهترین گلر ایران است اما حواشی روی او فشار آورد و چند تا گل بد خورد. حامد لک اگر تمرکز آسیا را داشته باشد که در آنجا فوق العاده بود، الان هم بهترین گلر ایران است و امیدوارم در پرسپولیس بماند و رقابت کند.

در مورد جذب احتمالی سجاد شهباززاده، دانیال اسماعیلی فر و سروش رفیعی چه نظری دارید؟

این 3 تا خرید بسیار هوشمندانه است و دانیال و سجاد بازیکنان توانمندی هستند و سروش هم قبلا پرسپولیس بوده و 3 تا خرید خوب هستند که با بیرانوند و پورعلی گنجی 80 درصد نقل و انتقالات پرسپولیس تامین می شود.

#پرسپولیس #اختصاصی گل #پیشکسوت پرسپولیس #مهدی نوری #مصاحبه
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها