اولین تجربه سرمربیگری گابریل در استقلال رقم می‌خورد؟
68425
نگاه سردار به پین!
19 خرداد 1401 16:58
    بسیاری نقش گابریل پین دستیار ایتالیایی فرهاد مجیدی را پررنگ تر از این سرمربی جوان می دانند.

روزنامه گل

همچنین برخی از بازیکنان استقلال از جمله مهدی مهدی پور هم در لابه لای صحبت های خودشان به این موضوع اشاره کرده اند که مسئول فنی و تئوریسین اصلی استقلال در لیگ بیست و یکم گابریله پین بود و فرهاد مجیدی بیشتر نقش مدیر و رهبر تیم را داشت. در شرایطی که طی روزهای گذشته صحبت از جدایی این مربی ایتالیایی بود، ناگهان خبر رسید که باشگاه برای فصل آینده با پین به توافق رسیده و سرمربی فصل آینده هرکسی که باشد با این مربی ایتالیایی همکاری خواهد کرد. موضوعی که کمی عجیب به نظر می رسید و هر مربی حاضر نیست دستیار تحمیلی را بپذیرد. از طرف دیگر پین با این رزومه و تجربه آنقدر حرفه ای و سخت گیر هست که برای دستیاری سرمربی که نمی داند چه کسی خواهد بود با مدیران استقلال توافق نکند!

با پیگیری این موضوع مطلع شدیم که پین یکی از گزینه های جدی و اصلی مدیران استقلال برای سرمربیگری استقلال است و در این زمینه صحبت ها و توافق هایی نیز با او و مدیر برنامه هاش حاصل شده است. با شکست خوردن پروژه جذب نکونام و هزینه ها و مشکلاتی که استخدام سرمربی خارجی دارد، حالا انتخاب پین به عنوان سرمربی جدید استقلال بسیار جدی شده است. شناخت این مربی ایتالیایی از استقلال و فوتبال ایران، محبوبیت و مقبولیت او در بین بازیکنان و هواداران و دانش فنی و تجربه بالای پین و البته قیمت معقول آن باعث شده تا در شرایط فعلی به یک گزینه خوب و ایده آل برای مدیران استقلال تبدیل شود.

او سالها در تیم ملی ایتالیا، فیورنتینا، پارما،جنوا، گالاتاسرای ترکیه و النصر امارات والنسیا اسپانیا مربی بوده تجربه گرانبهایی از کار در سری آ، سوپر لیگ ترکیه، لالیگا و فوتبال اروپا و همچنین کشورهای حاشیه خلیج فارس دارد. پین کار با مربیان بزرگی چون چزاره پراندلی را هم در کارنامه خود دارد. این مربی 60 ساله با سابقه کار در تیم های پایه در کشف استعداد ها و کار با جوانان هم صاحب تجربه دارای رزومه است.

نایب قهرمانی یورو 2012، نایب قهرمانی جام کنفدراسیون ها با تیم ملی ایتالیا در کارنامه او به چشم می‌خورد. پین در بخشی از مصاحبه اش درباره وضعیت و نقش خودش در استقلال گفته بود:« براي دو ماه می خواستم شناخت بيشتری از محيط اطرافم و تک تک بازيكنان پيدا كنم، سازماندهی خوب در باشگاه وجود داشت. گروه فنی خوب، تيم آنالیز و همه آنچه كه لازم بود را در اختیار داريم. متدولوژی (روش شناسی) متفاوتی را با خودم آوردم و سعی كردم به بازيكنانمان آگاهی و دانش بيشتری از تاكتيک را نسبت به مهارت های فردی بدهم. هفته اول به سکو رفتم (اشاره به هفته اول ليگ و نداشتن مجوز كار) و بعد از آن مجيدی از من خواست به نيمكت اصافه بشوم و در ماه های اخير درخواست کرد من قبل از هر بازی و حتی بين دو نيمه صحبت های اصلی را انجام بدهم. اينجا همه احترام می گذارند و خوب هستند. برای يادگيری منعطف و نجيب هستند.» همچنین او تاکید کرده بود که مشکلی هم در ارتباط گرفتن با مربیان و بازیکنان استقلال ندارد:« در كادر فنی اصلی به انگليسی صحبت می كنيم و در باقی موارد هم يک كمک خوب داريم كه ترجمه می كند. فارسی يک زبان كاملا متفاوت است و سعی می كنم چند كلمه را ياد بگيرم ولی هيچ وقت اين حس را نداشتم كه كلماتم در ترجمه گم شده يا از قلم افتاده باشد.»تنها نکته منفی در کارنامه پین این است که سابقه سرمربیگری ندارد. در مجموع اگر حضور نکونام و مربیان خارجی دیگر کاملا منتفی شود آنوقت گابریل پین اولویت بعدی مدیران استقلال است.

#گابریل پین #اختصاصی گل #استقلال #سردار مصطفی آجورلو
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها