انتقادات از سرمربی آلمان بالا گرفت
68422
مصائب هانسی یک - یک!
18 خرداد 1401 23:02
تیم ملی آلمان در دومین روز لیگ ملتهای اروپا در شهر مونیخ میزبان انگلیس بود.

روزنامه گل

دیداری که در نهایت با تساوی 1-1 به پایان رسید. این درحالی است که آنها دیدار اول خود در این رقابت ها را هم با همین نتیجه برابر ایتالیا به پایان رسانده بودند و حالا وضعیتشان در سطح A کمی با اما و اگر مواجه شده است. شاید به همین دلیل هم باشد که رسانه های آلمانی خیلی از وضعیت فعلی تیم ملی کشورشان راضی نیستند. صبح رئپوز بعد از بازی سه شنبه شب، روزنامه بیلد در یادداشتی با لحن تند به انتقاد از عملکرد تیم هانسی فلیک پرداخته و با اشاره به تساوی 1-1 آلمان مقابل ایتالیا در بازی اول لیگ ملتهای یوفا می‌گوید به نظر می‌رسد آلمان نتیجه مورد علاقه خود را پیدا کرده است: تساوی 1-1.

یادداشت بیلد که نام چند روزنامه‌نگار مطرح آلمانی از جمله کریستین فالک را به عنوان نویسنده دارد از تیتر "برای تبدیل شدن به یک تیم درجه‌یک هنوز خیلی کار داریم" استفاده کرده است. در ادامه یادداشت آمده از این به بعد برای خطاب کردن هانسی فلیک باید از عنوان " هانسیِ یک-یک" استفاده کنیم! بیلد می‌‌گوید هانسی فلیک با اینکه در دوره ده ماهه سرمربی‌گری در مانشافت بدون شکست بوده و در این مدت 8 پیروزی و 3 تساوی در کارنامه داشته اما تا این لحظه نتوانسته بر یک حریف بزرگ پیروز شود.

هانسی فلیک که به وضوح از عملکرد تیمش در تساوی 1-1 مقابل ایتالیا ناراضی بود دست به تغییرات گسترده در ترکیب زده بود واز یازده بازیکن فیکس مانشافت در بازی مقابل ایتالیا تنها چهار بازیکن در مقابل انگلیس هم فیکس بودند: نویر، رودیگر، کیمیش و مولر. علت تغییرات گسترده در ترکیب شاید به این دلیل بود فلیک بعد از بازی قبلی هم گفته بود از کمبود روحیه تهاجمی در تیمش ناراضی است. از این گذشته چند نفر از بازیکنهای فیکس او در مقابل ایتالیا نتوانستند نقشه سرمربی را پیاده کنند و فلیک در این مورد با کسی شوخی ندارد. بازی با این تغییرات گسترده در ترکیب مانشافت شروع شد. از این گذشته آلمانی‌ها پیراهن تیم ملی زنان کشورشان را به تن کردند تا توجه‌ها را به مسابقات فوتبال زنان اروپا که از ماه آینده آغاز می‌شود جلب کنند. آلمانی‌ها در ابتدای بازی با بدشانسی هم روبرو بودند و دو گل مولر و هوفمان از سوی داور مردود اعلام شد تا در نیمه اول بخت یار انگلیسی‌ها باشد. 343 روز بعد از شکست تلخ مقابل انگلیس در یک‌هشتم نهایی جام ملتهای اروپا که با شکست 2-0 آلمان مقابل سه‌شیرها اتفاق افتاد ژرمن‌ها یک فرصت عالی برای انتقام‌ داشتند که از دست رفت. جالب اینجا است که در ترکیب آلمان برابر انگلیس هفت بازیکن کسانی بودند که در زمان آن مسابقه هم در ترکیب فیکس مانشافت حضور داشتند. با وجود لحن انتقادی گزارش بیلد، بازیکنان آلمان در پایان بازی به مراتب خوش‌بین‌تر و راضی‌تر بودند. توماس مولر گفت:" اگر این بازی ده بار تکرار می‌شد تعداد بردهای ما به مراتب بیشتر از انگلیس می‌بود. ما بدشانسی آوردیم که برنده نشدیم. احساس ما این است که نسبت به بازی با ایتالیا خیلی بهتر بودیم. اما کسب نتیجه هم یکی از لوازم تبدیل شدن به تیمی درجه‌یک است و ما هنوز تا رسیدن به آن نقطه فاصله داریم". یوناس هوفمان زننده گل آلمان هم گفت:" دریافت کردن گل تساوی خیلی تلخ بود. موقعیت احمقانه‌ای بود. من معتقدم ما تا حد زیادی خوب بودیم". ایلکای گوندوگان هم در انتهای مسابقه گفت:" به نظرم ما در طول 90 دقیقه تیم برتر میدان بودیم و باید این بازی را می‌بردیم. دریافت کردن گل تساوی در دقایق آخر آن هم از روی نقطه پنالتی خیلی تلخ است".

با وجود همه این نقل قول ها، طرفداران مانشافت می دانند که تیمشان از لحاظ پتانسلی نیروی انسانی، اختلاف چندانی با برترین های دنیا ندارد و قطعا هانسی فلیک ترکیب پرستاره ای را در اختیار دارد. تجربه سال ها کار کردن در تیم ملی و همینطور دوران موفقیت آمیز این مربی در بایرن مونیخ هم سبب شده تا انتظارات از او فوق العاده بالا باشد. درست است که آلمان بدون هیچ مشکلی به جام جهانی صعود کرد اما همانطور که اشاره شد عدم رویارویی با یک حریف مقتدر و صاحب سبک در این مدت اکنون سبب این شده تا دو بازی پرفشار تیم بدون پیروزی به پایان برسد. درست است که الان برای انتقاد از فلیک خیلی زود به نظر می رسد اما شاید بهتر باشد او تغییر رویه ای در برخی از تصمیمات خود داشته باشد و آن اعتماد همیشگی به برخی از مهره های تیم است که شاید در روز بدشان هم می دانند که توسط سرمربی جایگاه تضمین شده ای دارند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها