68390
رکوردهای تاریخی ملوان و مس کرمان در لیگ یک/ ماشین‌سازی برای زدن رکورد همشهری ۴ گل کم آورد!
18 خرداد 1401 15:30
تیم‌های ملوان بندر انزلی و مس کرمان رکوردهای جدیدی در رقابت‌های ۱۸ تیمی لیگ دسته اول فوتبال ثبت کردند.

روزنامه گل

پرونده فصل 01-1400 لیگ دسته اول فوتبال شب گذشته (سه‌شنبه) با قهرمانی ملوان بندر انزلی و سقوط ماشین‌سازی تبریز، شاهین شهرداری بوشهر و ویستا توربین بسته شد.

در مسابقات این فصل رکوردهایی تاریخی در مسابقات لیگ آزادگان ثبت شد که مهمترینِ آنها به ملوان مربوط می‌شود. قوی سپید انزلی از هفته‌های نخست لیگ یک بر صدر جدول مسابقات تکیه زد و به جز چند هفته لغزش، این جایگاه را تا پایان در اختیار داشت. ملوانان در این فصل 71 امتیاز به دست آوردند و با ثبت میانگین امتیاز 2.08 امتیاز از هر بازی، بهترین تیم تاریخ مسابقات 18 تیمی لیگ یک لقب گرفتند.

همچنین مس کرمان که با فرزاد حسین‌خانی از ابتدا تیمی قدرتمند بود، 70 امتیاز به دست آورد تا با کسب 2.05 امتیاز، دومین تیم برتر تاریخ رقابت‌ها در مسابقات 18 تیمی باشد. نارنجی‌پوشان در مسابقات امسال تنها 10 گل دریافت کردند و استحکام دفاعی را می‌توان اصلی‌ترین دلیل صعود آنها به لیگ برتر دانست. با وجود ثبت میانگین دریافت 0.29 گل در هر بازی،‌ مس نتوانست به رکورد پگاه گیلان در فصل 86-85 (دریافت شش گل در 22 مسابقه) دست یابد.

ماشین‌سازی تبریز هم که فصل تلخی را پشت سر گذاشت و خیلی زود به لیگ دسته دوم سقوط کرد، 81 بار مقابل مهاجمان رقبا تسلیم شد. رکورد بیشترین گل خورده در یک فصل لیگ یک به تیم علم و ادب تبریز در فصل 99-1398 مربوط است که این تیم 85 گل دریافت کرد. تیم فاجعه صبای قم نیز در فصل 97-1396، 83 گل خورد و سپس از فوتبال محو شد.

شاهین شهرداری بوشهر، دیگر تیمی بود که از ابتدا رخساره تیم سقوط کرده را داشت و با زدن تنها 14 گل، یکی از بدترین خطوط حمله تاریخ لیگ یک را از آنِ خود کرد. این رکورد نیز در اختیار تربیت یزد (در فصل 34-1393) است که در 22 هفته تنها هشت گل به ثمر رساند و مانع رسیدن شاهین به این رکورد شد!

#لیگ دسته اول #ملوان بندر انزلی # مس کرمان
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها