پرسپولیس روند خوب نقل و انتقالات را باید با قدرت ادامه دهد
68131
درخشان: اردو بدون بازی تدارکاتی برای تیم ملی مفید نیست
16 خرداد 1401 13:21
    آرش جعفری - سرمربی سایپا عقیده دارد اردو بدون بازی تدارکاتی برای تیم ملی مفید نخواهد بود حتی با اینکه در بهترین کشور به لحاظ امکانات اردویی که میزبان جام جهانی است این اردو را برگزار کردند.

روزنامه گل

حمید درخشان می گوید باید برای حضوری هرچه بهتر در جام جهانی و اینکه تیم ملی به ترکیب اصلی برسد و بچه ها هماهنگ شوند باید بازی تدارکاتی برگزار کنیم. سرمربی سابق پرسپولیس بازی با الجزایر را بهتر از هیچی می داند ولی می گوید بازی با تیم متوسط افریقایی کمک زیادی به تیم نمی کند. حمید درخشان در مورد خرید های پرسپولیس هم می گوید پرسپولیس شروع خوبی در نقل و انتقالات داشته و باید این روند را ادامه دهد تا با تیمی قدرتمند لیگ بعدی را شروع کند و قهرمانی راپس بگیرد.

اردوی تیم ملی در قطر چگونه ارزیابی می کنید ؟

اردو در کشوری مثل قطر خیلی خوب است. بالاخره این کشور هم میزبان جام جهانی است و هم اینکه امکانات بسیار خوبی دارد. بنابراین وقتی تیم ملی در بهترین شرایط می تواند تمرین کند بسیار خوب است. اما تمرین تنها کفایت نمی کند. تیم ملی باید در حین این اردو بازی تدارکاتی هم برگزار کند تا اردو مفید باشد. متاسفانه تا الان هم خبری از بازی تدارکاتی نبوده که این موضوع برای تیم ملی بسیار بد است.

اشاره به بازی تدارکاتی داشتید بازی با الجزایر گویا اوکی شده به نظر شما می تواد بازی خوبی باشد ؟

بازی با الجزایر از هیچی بهتر است . الجزایر یک تیم متوسط آفریقایی است و کمک زیادی به ما نمی کند اما اینکه از قطر دست خالی از قطر به ایران بر نگردیم خوب است. شما هرچقدر بازی تدارکاتی بیشتر داشته باشد آماده تر به بازی ها می رود. مربیان ترکیب اصلی را پیدا کنند در نهایت با توجه به گروه سختی که در ان قرارداردیم بتوانیم بازی های آبرومندانه ای را انجام دهیم.

نقل وانتقالات پرسپولیس را چگونه می بینید ؟

نقل و انتقالات که هنوز رسمی شروع نشده اما امیدوارم این فصل پرسپولیس بازیکنان خوبی را بتواند جذب کند.

اما بیرانوند و پور علی گنجی صددرصد شدند و حتی عکس هم انداختند ؟

خب اگر این دوبازیکن قطعی شده است باید به باشگاه و سرمربی تیم تبریک گفت چون دو خرید بسیار خوب انجام دادند. پرسپولیس یک مدافع و دروازه بان بزرگ می خواست که خدا را شکر هر دو جذب شند. این دونفر به خوبی می توانند به پرسپولیس کمک کنند.

به عقیده شما پرسپولیس دیگر در چه پست هایی به بازیکن نیاز دارد؟

به عقیده من پرسپولیس در تمام پست ها بازیکن می خواهد خصوصا در خط حمله یک مهاجم بزرگ می خواهد چون از این ناحیه ضربه خوردیم. البته یک پلی میکر هم می خواهد تا خط هافبک قدرتمندتری داشته باشد.

یکی از پست ها که در باره آن بسیار حرف هست پست دفاع راست است. به نظر شما رامین رضاییان بماند یا برود ؟

رامین بازیکن بسیار خوبی است او از رمانی که در نیم فصل دوم به تیم آمد توانست به خوبی کمک کند. من فکر می کنم درصورتیکه بماند می تواند کمک کند. اما تصمیم نهایی را سرمربی تیم می گیرد. باید ببینیم یحیی گل محمدی چه نظری دارد. مطمنا اگر او را نخواهد حتما یک بازیکن بهتررا در نظر دارد که می تواند به تیم کمک کند.

حرف از یحیی گل محمدی شد گویا قرار است در کادر فنی او شاهد تغییرات باشیم و یکی دو دستیار او عوض شوند نظر شما چیست؟

نه تنها من بلکه به عقیده من هیچ کس دیگری هم نمی تواند درمورد تغییر دستیاران یحیی اظهار نظر کنند. این خود یحیی است که بهتر می داند با کدام مربی به عنوان دستیار کار کند. چرا که او می داند چگونه از دستیارش به بهترین شکل کمک بگیرد. برای همین او خودش تنها کسی است که باید تصمیم بگیرد دستیارش را عوض کند یا نه و اینکه با همین دستیاران ادامه دهد یا خیر.

سایپا برای بقا کارش به هفته اخر کشیده شد در این خصوص صحبت می کنید ؟

متاسفانه در بازی مقابل رایکا من بدترین قضاوت داوری در طول عمر بازیگری ومربیگریم را دیدم. البته با داور وسط مشکلی نداشتم بلکه تمام مشکل از کمک داور شروع شد که با یک پرچم و تصمیم اشتباه 3 امتیاز حیاتی را به رقیب ما داد. واقعا یک کمک داور بسیار بی تجربه را برای بازی حساس انتخاب کرده بودند. توپی را که گل نشده بود را گل اعلام کرد.

با تمام این اوصاف شما در بازی آخر در تهران با شهرداری همدان بازی دارید آیا می توانید با 3 امتیاز این دیدار در لیگ بمانید ؟

بازی بسیار سختی است. ما در طول هفته تمرینات خوبی داشتیم. حریف ما هم تیم خوبی است. برای بقا باید این تیم را شکست دهیم. شاگردانم هم قسم شدند بهترین بازی فصل خود را به نمایش بگذارند. انشالله که با یک بازی و نتیجه خوب در لیگ یک باقی می مانیم.

#مصاحبه #اختصاصی گل #حمید درخشان #پیشکسوت پرسپولیس #آرش جعفری
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها