قهرمانی استقلال برای ما هم افتخار است
68130
مرفاوی: به جدایی مجیدی احترام بگذارید
16 خرداد 1401 13:20
    علی مسعودی - صمد مرفاوی از جمله پیشکسوتان استقلال است که افتخارات زیادی را با اين تیم به دست آورده و سابقه سرمربیگری آبی پوشان را نیز در کارنامه دارد.

روزنامه گل

این پیشکسوت استقلال که جزء بهترین مهاجمان تاریخ استقلال محسوب می شود، گفت و گویی را درمورد جدایی فرهاد مجیدی و قهرمانی تیم در لیگ بیست و یکم با گل انجام‌ داده است.

درباره جدایی فرهاد مجیدی صحبتی دارید. آیا جدایی او به موقع بود یا بد موقع؟

فرهاد مجیدی یکی از بازیکنان محبوب و بزرگ استقلال بود که توانست این تیم را با کلی رکورد به قهرمانی برساند او سالها به عنوان بازیکن برای استقلال افتخار آفرینی کرده بود که این بار به عنوان سرمربی توانست استقلال را پس از سالها قهرمان لیگ کند .حال او به هر دلیلی که از استقلال جدا شد باید به نظرش احترام گذاشت فوتبال حرفه ای است و خیلی از مربيان پس از قهرمانی از تیم‌های شان جدا می‌شوند فرهاد مجیدی نیز از این قائده مستثنی نیست و این تصمیم شخصی بود که او گرفت تا از تیم جدا شود .

خیلی ها اعتقاد دارن فرهاد مجیدی باید این فصل می‌ماند و با تیم ادامه می‌داد.

به هر حال ما از جزئیات جدایی مجیدی هیچ اطلاعی نداریم و نمی‌دانیم علت جدایی او چه بوده است وقتی مدیریت باشگاه و خود مجیدی به تفاهم می‌رسند که از هم جدا شوند باید به نظر آنها احترام گذاشت .فرهاد مجیدی قطعا قبل از اینکه از استقلال جدا شود فکر هایش را کرده بوده و برنامه اش این بوده که چنین تصمیمی بگیرد .

آیا سرمربی بعدی هدایت تیم را بر عهده بگیرد کار سختی ندارد؟

در کل مربیگری در استقلال سختی خاص خودش را دارد هر مربی چه تیمی را که قهرمان شده و چه تیمی که قهرمان نشده را بر عهده بگیرد سختی خاص خودش را دارد، ولی الان شرایط اینگونه شده و باید هرچه سریعتر سرمربی فصل بعد را معرفی کنند.

فکر می‌کنید سرمربی آینده استقلال داخلی باشد بهتر است یا خارجی؟

فرقی نمی‌کند ایرانی باشد یا خارجی هر مربی که باشد باید قبل از نقل وانتقالات آن را معرفی کند، چون اگر قرار است مربی داخلی بیاید یا خارجی باید برنامه اش را برای فصل آینده از الان مشخص کند.

الان نام جواد نکونام،مهدی رحمتی و رضا عنایتی در رسا نه ها مطرح می‌شود فکر می‌کنید کدام یک از این گزینه های داخلی گزینه ی مناسبی باشد؟

من گفتم فرقی نمی‌کند که چه کسی را به عنوان سر مربی آینده انتخاب کنند ، مهم این است که زمان را از دست ندهند و در کمترین فرصت جانشین مجیدی را معرفی کنند.

شما از جمله پیشکسوتان استقلال هستید که از این تیم همیشه حمایت کردید.

من شخصا یک پیشکسوت استقلال هستم و وظیفه ام این است از تیم حمايت کنم اگر هم روزی از این تیم انتقاد کردم مقرضانه نبوده و دیدگاه و نظر خودم را گفتم قهرمانی استقلال برای من و سایر پیشکسوتان یک افتخار است ما همه دوست داریم استقلال همیشه نتایج خوبی کسب کند و هواداران خوشحال باشند.وقتی هواداران خوشحال باشند ما هم خوشحال می‌شویم .من سالها برای استقلال بازی کرده ام و افتخار سرمربیگری تیم را هم دارم من یک استقلالی هستم و موفقیت استقلال با هر مربی که باشد برای ما پیشکسوتان نیز یک افتخار محسوب می‌شود.

قهرمانی استقلال حق این تیم بود؟

بله ، تیمی که بدون حتی یک باخت قهرمان شود و همه ی رکورد ها را جابجا کند حقش قهرمانی هست واز این قهرمانی نمی‌شود ایراد گرفت .شاید استقلال در بعضی از بازی ها تماشگر پسند بازی نمی‌کرد ولی همین که تیم نتیجه گرایی شده بود و شکست نمی‌خورد این یعنی یک ثبات برای رسیدن به قهرمانی است.

مدیریت در قهرمانی چقدر نقش داشت؟

بسیار نقش زیادی داشت آرامشی که مدیریت باشگاه در تیم ايجاد کرد بسیار تاثیرگذار بود و همین مديريت خوب باعث کادرفنی با آرامش به کارش ادامه دهد. البته‌ در چند نوبت‌ علیه استقلال حاشیه درست کردند، ولی نتوانستند جلو قهرمانی را بگیرند.

#پیشکسوت استقلال #استقلال #مصاحبه #اختصاصی گل #صمد مرفاوي #فرهاد مجیدی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها