67791
ماجدی: مجمع بهترین رای خود را بدهد تا فوتبال بیش از این سردرگم نشود/ با شکایت از کانادا حق مردم ایران را می گیریم
10 خرداد 1401 13:01
سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: با شکایت از فدراسیون کانادا، حق مردم ایران را می گیریم.

روزنامه گل

میرشاد ماجدی در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در یکی از حساس ترین مقاطع قرار داریم. باید برای حالت‌‌ها و وضعیت‌هایی که در فدراسیون به وجود آمده تصمیم گیری کنیم. این مساله مسئولیت ما و شما را چند برابر می‌کند. شرایط بسیار سختی داریم.

وی افزود: روز گذشته در بازی استقلال و نفت مسجدسلیمان دیدیم که مردم در استادیوم آزادی چه شور و اشتیاق و عظمتی را رقم زدند و افتخار آفرینی کردند. دو سه هفته پیش در جام حذفی با اینکه دو تیم غیر تهرانی به فینال رسیده بودند بازهم این ظرفیت را دیدیم. این نشانه عزت بزرگ ملت ایران است که علاقه خودش به فوتبال را نشان می‌دهد. خوشحال بودم که نمایندگان فیفا دیروز از نزدیک این بازی را دیدند.

سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: آن‌ها اذعان داشتند که چقدر مردم ما فوتبال را دوست دارند و چقدر عاشقانه به این پدیده اجتماعی نگاه می‌کنند. در مورد خیلی از مسائل صحبت کردیم. خودشان اینجا هستند و می‌توانند شهادت بدهند. گفتند اگر در تهران نبودیم و این حس را نمی‌گرفتیم نمی‌‌توانستیم باور کنیم که چقدر فوتبال برای این کشور مهم است.

ماجدی تصریح کرد: با تمام کاستی‌ها، فشارها و اتفاقات، امروز وقت آن رسیده که برای آینده فوتبال کشور در یک مقطع بسیار حساس که تیم ملی به جام جهانی صعود کرده تصمیم بگیریم. خوشحالیم خیلی از تیم های بزرگ دنیا نتوانستند در این دوره حاضر باشند ولی با تمام فشارها و تحریم‌‌هایی که روی کشور ما وجود دارد، با کمک همه شما، باشگا‌‌ه‌ها و مردم خوب کشورمان این تیم صعود کرد. مردم منتظر هستند که افتخار آفرینی‌ها را در دور بعدی یعنی حضور در جام جهانی داشته باشیم. مخصوصا اینکه در گروه بسیار حساسی باید با تیم‌های بزرگی رقابت کنیم. این می‌تواند برای ملت ما افتخار آفرینی بزرگی باشد.

سرپرست فدراسیون فوتبال ضمن تشکر از پرسنل و دبیرکل این فدراسیون عنوان کرد: همه سعی کردند این مجمع با این شکل و شمایل برگزار شود. یک کارنامه کوچک از زمان حضورمان اعلام می‌کنم. این هیات رئیسه علیرغم صحبت‌هایی که شد با مبلغ بسیار پایین در خزانه فدراسیون را تحویل گرفت. با حمایت‌های وزارت ورزش و ارگان‌های و همکاری سازمان لیگ دیگر توانستیم مبالغ قابل توجهی را جذب کنیم.

وی افزود: اعزام تیم‌های مختلف را در این دوره که بسیاری فکر می‌کردند فدراسیون نمی تواند کارش را انجام بدهد، داشتیم با وجود سروصداهایی که در بعضی رسانه‌ها مبنی بر اینکه فدراسیون منفعل عمل می‌کند، اعلام می کنم تیم ملی بانوان در مسابقات کافا به قهرمانی رسید. تیم ملی زیر 16 سال در کافا به قهرمانی رسید. اعزام تیم‌های ملی فوتسال را داشتیم. برگزاری دو بازی نهایی مقدماتی جام جهانی را داشتیم. پرداختی‌های خیلی خوبی را بابت سرمربیان و مربیان تیم‌های مختلف که دریافتی نداشتند، انجام دادیم.

ماجدی گفت: بعضی استان‌ها استعدادیابی کشوری انجام دادند و هزینه‌هایشان مانده بود. 29اسفند سال گذشته ساعت 19 سال تحویل می‌شد ما ساعت 17، توانستیم این بدهی‌ها را صاف کنیم. تا دغدغه دوستان از بین برود. خداراشکر تا امروز در فدراسیون فوتبال تا امروز هیچ دغدغه مالی به هیچ کس نداریم. تیم ملی المپیک با برنامه ریزی انجام شده یک اردوی خوب در عراق داشت و دو بازی دوستانه انجام داد. الان در ازبکستان است و تا یکی دوروز دیگر باز‌های نهایی‌اش انجام می‌شود.

وی افزود: تمام اردوها هم بدون پرداخت یک ریال هزینه بود. سعی کردیم اردوی بسیار خوبی را برای تیم ملی بزرگسالان در فیفا دی داشته باشیم. قرارداد بستن با تیم‌های مختلف جهان امکان پذیر نیست چون در این روزها کشورهای اروپایی و آفریقایی در مسابقات خودشان هستند بازی نمی کنند. ما از بین اندک انتخاب‌هایی که داشتیم توانستیم کانادا را انتخاب کنیم که رنک 38 جهان است. تمام کارشناسان هم گفتند بهترین تیم برای شبیه سازی آمریکا است. ولی متاسفانه بعد از عقد قرارداد با یک سری مسائل غیرورزشی مواجه شدیم که از ان عبور می کنم. مطمئنم بعد از بررسی‌ها و شکایتی که از فدراسیون فوتبال کانادا اعلام می‌کنیم، حق فوتبال و مردم کشور را خواهیم گرفت.

سرپرست فدراسیون فوتبال عنوان کرد: انجام پروسه بلیت فروشی فیفا را داشتیم که با کمترین تنش و اهمال کاری انجام شد. سعی کردیم قرعه کشی را هم به فیفا واگذار کنیم که حرف و حدیثی نباشد و تمام فرآیند آن به پایان رسید. برای تکمیل پروژه‌های عمرانی آکادمی، زاکانی و همکارانش لطف کردند. ان‌شاءالله از هفته آینده بدون هزینه تکمیل پروژه‌های داخلی کمپ ملی را هم آغاز می‌کنیم. در حال حاضر نیاز به حمایت و تصمیمات اصلح شما برای ادامه کار این فدراسیون داریم. مطمئنم بهترین‌ها از سوی شما رقم می‌خورد. با خیلی از شما سال‌هاست همکارم و زندگی کردم. از همه شما خواهش می‌کنم بهترین نظر و آرای خودتان را بدهید تا فوتبال ایران بیش از این دچار سردرگمی نشود.

#ميرشاد ماجدي #فدراسیون فوتبال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها