هفته بیست و نهم لیگ برتر
67608
گل‌محمدی حکم سقوط شهرخودرو را امضا کرد/ پرسپولیس در آستانه نایب قهرمانی
08 خرداد 1401 22:03
در هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال تیم پرسپولیس با پیروزی مقابل شهرخودرو باعث سقوط این تیم به لیگ یک شد و خودش هم به نایب قهرمانی لیگ برتر بسیار نزدیک شد.

روزنامه گل

تیم فوتبال پرسپولیس درهفته بیست و نهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم قعرنشین شهرخودرو رفت که مسابقه با نتیجه 2 بر یک به سود پرسپولیس به پایان رسید.

تیم پرسپولیس با این برد 57 امتیازی شد و با یک بازی کمتر نسبت به سپاهان در رده دوم جدول ایستاد تا به نایب قهرمانی این فصل امیدوار شود. ( رای کمیته انضباطی در مورد بازی نیمه تمام تراکتور و پرسپولیس صادر نشده است. در صورت صدور رای به سود پرسپولیس، نایب قهرمانی سرخپوشان قطعی می شود. )

شهرخودرو هم با این باخت سقوطش به لیگ دسته اول قطعی شد. به این ترتیب حکم قطعی سقوط شهرخودرو توسط سرمربی پرسپولیس که زمانی سرمربیگری این تیم را برعهده داشت امضا شد.

شهرخودرو با 16 امتیاز با لیگ برتر وداع کرد.

داور: یاسر همرنگ

کمک داوران: محمد عطایی- محسن بابایی

کارت زرد: علی شجاعی، حامد لک، یحیی گل‌محمدی( سرمربی)( پرسپولیس)

کارت قرمز: سیدمهدی سیدصالحی( مدیر تیم) یونس گرائیلی( مربی) از شهرخودرو

گل: علی نعمتی(دقیقه 24 ) و سیامک نعمتی ( دقیقه 59) برای پرسپولیسمحمد ابراهیم رضا زاده ( دقیقه 55) برای شهرخودرو

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، علی نعمتی، علیرضا ابراهیمی، علی شجاعی، رامین رضائیان، میلاد سرلک( از دقیقه 87 رضا اسدی) ، کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی، احسان پهلوان( از دقیقه 77 امید عالیشاه) ، مهدی عبدی( از دقیقه 77 تمیروف) و مهدی ترابی

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

ترکیب شهرخودرو: یوسف بهزادی، محمد ابراهیم رضازاده، محمد حسین حیدری، مجتبی بیژن( از دقیقه 62 رحمان جعفری) ، محمد محمدزاده، محسن ربیع‌خواه( از دقیقه 63 ابوذر صفرزاده) ، مسعود زائر کاظمین، فردین رابط، امیرحسین نعمتی، مرتضی حسین زاده و محمدرضا فلاحیان

سرمربی: سیدداود عباسی

دقیقه 2:

رضائیان اولین ضربه کرنر پرسپولیس را روی دروازه شهرخودرو ارسال کرد که مدافعان توپ را دفع کردند.

دقیقه 4:

ضربه کرنر شهرخودرو را مدافعان پرسپولیس دفع کردند.

دقیقه 10:

خطا روی سیامک نعمتی یک ضربه کاشته برای پرسپولیس به همراه داشت که این ضربه را مدافعان شهرخودرو به کرنر فرستادند. ضربه کرنر حاصلی برای سرخپوشان تهرانی نداشت.

دقیقه 14:

ضربه سر مهدی عبدی را درواز‌ه‌بان تیم شهرخودرو مهار کرد.

دقیقه18:

یوسف بهزادی دروازه بان شهرخودرو زودتر از علی شجاعی بازیکن پرسپولیس به توپ رسید اما روی بازیکن پرسپولیس چسبیده به محوطه جریمه مرتکب خطا شد. این ضربه کاشته را ترابی زد که توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 21:

زائر بازیکن شهرخودرو پابه توپ وارد محوطه جریمه شد ولی شجاعی توپ را دفع کرد و ضربه کرنر حاصلی برای این تیم نداشت و حامد لک توپ را به راحتی مهار کرد.

دقیقه 24:

اشتباه بهزادی دروازه بان شهرخودرو باعث شد که پرسپولیس خیلی راحت به گل برسد . ضربه کاشته روی دروازه با ضربه سر علی نعمتی همراه شد و دروازه‌بان حریف در دفع این توپ ساده مرتکب اشتباه شد تا گل اول پرسپولیس به ثمر برسد.

دقیقه 30:

ضربه کاشته پرسپولیس از کنار محوطه جریمه این مرتبه حاصلی برای سرخپوشان نداشت.

دقیقه 32:

بازهم اشتباه بهزادی دروازه‌بان شهرخودرو نزدیک بود منجر به یک گل دیگر برای پرسپولیس شود اما این مرتبه مدافعان توپ را دفع کردند. بهزادی در این صحنه خروجی ناموفق داشت.

دقیقه 34:

پرتاب بلند اوت شهرخودرو را حامد لک مهار کرد.

دقیقه 36:

ارسال شجاعی در محوطه جریمه به رضائیان رسید و ضربه سر بازیکن پرسپولیس را دروازه بان شهرخودرو مهار کرد.

نیمه دوم:

دقیقه 49:

ارسال بازیکنان شهرخودرو در محوطه جریمه به مهاجم این تیم رسید که ضربه سر او با اختلاف کمی از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 51:

شوت بازیکن شهرخودرو از داخل محوطه جریمه را حامد لک با یک واکنش خوب راهی کرنر کرد که ضربه کرنر تبدیل به ضد حمله برای پرسپولیس شد.

دقیقه 54:

ضربه کاشته پرسپولیس از پشت محوطه جریمه را رضائیان زد که توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه شهرخودرو به بیرون رفت.

دقیقه 55:

محمد ابراهیم رضا زاده با یک شوت دیدنی و محکم از پشت محوطه جریمه گل مساوی شهرخودرو را به ثمر رساند.

دقیقه 60:

پرسپولیس بعد از چندین پاس متوالی در محوطه جریمه توپ را به سیامک نعمتی رساند و او هم با یک شوت دقیق گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

دقیقه 61:

شهرخودرو صاحب یک موقعیت عالی گلزنی شد و ضربه بازیکن این تیم از حامد لک هم عبور کرد اما دو مدافع پرسپولیس توپ را از روی خط برگشت دادند.

دقیقه 64:

پرسپولیس در یک حمله سریع توپ را به میلاد سرلک رساند اما شوت بی دقت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه شهرخودرو به بیرون رفت.

دقیقه 72:

حامد لک دو شوت پیاپی بازیکنان شهرخودرو را به خوبی مهار کرد و مانع گلزنی این تیم شد.

دقیقه 82:

ارسال رامین رضائیان را دروازه بان شهرخودرو با یک شیرجه دفع کرد اما دچار مصدومیتی جزیی شد.

دقیقه 84:

سرنگون شدن بازیکن تیم شهرخودرو در محوطه جریمه پرسپولیس باعث اعتراض شدید نیمکت نشینان و بازیکنان این تیم به داور شد.

دقیقه 89 :

شوت بازیکن پرسپولیس را دروازه‌بان شهرخودرو با یک واکنش راهی کرنر کرد این ضربه حاصلی برای سرخپوشان نداشت.

دقیقه 90+4:

ضربه کاشته شهرخودرو روی دروازه پرسپولیس ارسال شد که با ضربه سر مهاجم این تیم همراه شد و توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

#شهر خودرو #پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها