وضع عجیب تیم ملی و یک سوال از مسوولان ورزش
67271
واقعا نمی‌ترسید؟
03 خرداد 1401 20:32
پرسش‌مان از مسوولان ارشد فوتبال ایران این است؛ آیا شما واقعا نمی‌ترسید؟ نگران شکست‌های سنگین و بد احتمالی برابر رقبای حیثیتی نیستید؟

روزنامه گل

روزنامه گل- خبر تلخ و غیرمنتظره از فدراسیون فوتبال، لغو بازی دوستانه تیم‌‌های ملی ایران و اکوادور بود. تیم ملی کشورمان روز ۱۵خرداد در ونکوور باید به مصاف کانادا برود. قرار بود حالا که این همه راه می‌‌رویم، از فیفا دی دوم این پنجره هم استفاده کنیم و با یک تیم دیگر نیز مصاف بدهیم. بر همین اساس فدراسیون فوتبال اعلام کرد رقابت با اکوادور قطعی شده است. این خبر باعث خوشحالی افکار عمومی شد، چرا که اکوادور از تیمهای راه‌‌یافته به جام‌‌جهانی است که در منطقه آمریکای جنوبی بالاتر از کلمبیا، شیلی و پاراگوئه قرار گرفته. حالا اما خبر رسیده این بازی برگزار نخواهد شد و در مورد دلیلش هم به پیدا نشدن ورزشگاه مناسب اشاره شده است!

کاملا واضح است که فدراسیون فوتبال پیش از قطعی شدن مسابقه با اکوادور این خبر را اعلام کرده، چرا که محال است شما بتوانید بدون انتخاب زمین با تیمی قرارداد برگزاری مسابقه دوستانه ببندید. گفته می‌‌شد در صورت لغو بازی با اکوادور، مسابقه با سنگال نهایی خواهد شد که آن هم انتخاب خوبی بود، چرا که تیم آفریقایی به جام‌‌جهانی رسیده و قهرمان جام ملت‌‌ها شده است، اما حالا خبر می‌‌رسد رویارویی با همبازیان سادیو مانه هم منتفی شده تا نگرانی عمیقی در مورد شیوه آماده‌‌سازی تیم کشورمان به وجود بیاید.

ما تا الان فقط یک مسابقه با کانادا را قطعی کرده‌‌ایم که البته بازی خوبی است، اما هم باید مسافتی طولانی را تا آن کشور بپیماییم و هم حاشیه‌‌هایی درست شده که ممکن است ظرفیت‌‌های فنی این بازی را تحت تاثیر قرار بدهد. تکرار و تاکید می‌‌کنیم که تیم ملی ایران با انگلستان، گران‌‌ترین تیم ملی حال حاضر جهان و نیز آمریکایی به مراتب قدرتمندتر از سال ۹۸ همگروه شده و نیاز به آماده‌‌سازی خیلی بهتری داریم. رویه فعلی واقعا نگران‌‌کننده است. پرسش‌مان از مسوولان ارشد فوتبال ایران این است؛ آیا شما واقعا نمی‌ترسید؟ نگران شکست‌های سنگین و بد احتمالی برابر رقبای حیثیتی نیستید؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها