67266
ستاره فرانسه و دلایل چرخش ۱۸۰ درجه ای
03 خرداد 1401 19:25
ام باپه: بخاطر ادای دین در پاریس ماندم، نه پول!

روزنامه گل

کیلیان ام باپه در نشست خبری مختص به تمدید قرادادش با پاری سن ژرمن حضور یافت. ام باپه پس از ماه‌ها مذاکره با رئال مادرید، درچرخشی ناگهانی تصمیم به تمدید قرادادش با پاری سن ژرمن گرفت تا شوک بزرگی به جامعه فوتبال وارد کرده باشد. او در روز دوشنبه در یکنشست خبری پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. نشستی که در خلال آن ستاره تیم ملی فرانسه و PSG بابت نپیوستن به رئال مادرید ازهواداران آن تیم عذرخواهی کرد. ام باپه صحبت های خود را اینگونه آغاز کرد: تصمیم سختی بود ولی من می‌خواستم اینجا به فوتبال خود ادامهدهم. در مورد فشارها صحبت کردید؛ من از سنین پایین با آن‌ها سر و کله زده‌ام، بنابراین به چنین چیزی عادت دارم. من یک بازیکن فوتبال باقیمی‌مانم و هرگز از حدود آن فراتر نخواهم رفت. اینجا کشور من است و من نمی‌خواستم بی خبر بروم. پروژه تغییر کرده و داستان من در اینجا بهپایان نرسیده است. تصمیمم را هفته قبل گرفتم ولی به هم تیمی‌هایم اطلاع ندادم چون خواست باشگاه بود که این موضوع خصوصی بماند.

مهاجم تیم ملی فرانسه در ادامه از باشگاه رئال مادرید تشکر کرد: از فلورنتینو پرز و رئال بابت موافقت با تمامی شرایط برای انتقال به آنجامتشکرم و به همین خاطر تصمیم گرفتم شخصا با او صحبت کنم ولی تصمیم گرفتم در پاریس بمانم. ما رابطه نزدیکی داریم. من قدردانمحبت‌شان هستم و ناامیدی‌شان را درک می‌کنم. اما حالا روی این پروژه و عصر جدید تمرکز کرده‌ام و به فکر آینده نیستم. باشگاه‌هایی مثل رئالمادرید به خاطر عظمت خود نیازی به متقاعد کردن کسی ندارند. هیچوقت تمام نمی شود، هرگز... هرگز نمی دانید که در آینده چه اتفاقاتی رخخواهد داد. واقعاً افتخار می کردم که اسمم در کنار رئال مادرید قرار می گیرد. مطمئنم که باشگاه و هوادارانش درکم خواهند کرد. اما فکر میکنم درست چند روز بعد از اینکه قراردادم را تمدید کرده ام، گفتن اینکه رویای من بازی برای رئال مادرید است، بی احترامی باشد. من هرگزپیراهن رئال مادرید را بر تن نکردم و با این حال از هواداران آن تیم ممنونم که مرا یکی از خودشان می‌دانند. من به رئال مادرید نه نگفتم، بلکه بهپاری سن ژرمن و فرانسه بله گفتم. رئال مادرید برای تسهیل ورود من به آنجا همه کار کرد و از این بابت از آن‌ها متشکرم. من فرانسوی هستم ومی‌خواستم مدت بیشتری را در کشورم بگذرانم. سال گذشته می‌خواستم بروم اما امسال و با توجه به تمام شدن قراردادم؛ تصمیم گرفتم بمانم تادینم به کشورم را ادا کنم. در مورد مسی و نیمار هم دیگر نیازی به اثبات کردن کیفیت‌شان نیست. آن‌ها می‌دانستند این یک مبحث شخصی استو به همین دلیل چیزی در مورد قراردادم نگفتند. من برای ابراز کردن خودم و کلیدی بودن درون زمین به بازوبند کاپیتانی احتیاج ندارم. در موردآنخل دی ماریا هم باید بگویم که او بازیکن بزرگی بود که من از هم تیمی بودن با او در اینجا، خیلی رضایت داشتم. ام باپه در مورد شایعاتپیوستن به لیورپول نیز گفت: قبلاً با لیورپول مذاکره کرده بودم. چند سال پیش وقتی بازیکن موناکو بودم با نماینده های آنها ملاقاتی داشتیم. لیورپول باشگاه بزرگ و خوبی است. جدیداً هم کمی با آنها صحبت کردیم، اما چیز زیادی نبود. با لیورپول مذاکره کردم چون باشگاه مورد علاقهمادرم است، مادرم عاشق لیورپول است. نمی دانم چرا، باید از خودش بپرسید! با کلوپ هم در مورد انتقال به لیورپول صحبت کرده بودم. اما درنهایت همه چیز میان رئال مادرید و پاری سن ژرمن بود

وی در مورد مفاد قرارداد خود گفت: ما خیلی مختصر در مورد دستمزد و حق تصویر صحبت کردیم. من هرگز نه با رئیس باشگاه، ناصر الخلیفیو نه فلورنتینو پرز در خصوص مسائل مالی صحبت نکرده ام. وکیلم کمی در خصوص مسائل مالی صحبت کرد، درست مثل مادرم، اما من نه! بهخاطر پول در پاری سن ژرمن ماندم؟ وقتی مردم چنین چیزی می گویند کمی ناراحتم می کند. همیشه در مورد فوتبال، عناوین و بازی هایمهم صحبت کرده ام. بحث های من هرگز مالی نبوده اند. بازی کردن کنار بازیکنان ممتاز چیزی است که می‌خواهم. متاسفانه امسال که سالاول مسی بود و نیمار هم مصدوم شد، پس نتوانستیم چندان کنار هم بازی کنیم. حق تصویر من؟ فوتبال تغییر کرده است و من می‌خواهم نمایندهارزش‌های خودم باشم. به زودی این مشکل را با متانت و احترام حل خواهیم کرد.

شایعات زیادی درباره فشار رئیس جمهور فرانسه در خصوص عدم انتقال ام باپه به مادرید وجود داشت که ستاره تیم ملی فرانسه آن را رد کرد: امانوئل مکرون؟ من و جناب رییس جمهور با هم صحبت کردیم. من احترام زیادی برای ایشان قائلم ولی صرفا به خاطر گفته او تصمیم به ماندننگرفتم؛ گرچه آن یکی از عوامل بود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها