67253
بیل، پادشاهی در لباس عریان
03 خرداد 1401 18:37
ستاره ولزی با خاطره ای نه چندان خوش دوران حضورش در رئال مادرید را به پایان رساند. 

روزنامه گل

فصل برای رئال مادرید در لالیگا به پایان رسید و مثل همیشه خبری از گرت بیل نبود تا روزهای سیاه و سفید این بازیکن در برنابئو به پایان برسد. بازیکنی که در سال 2013 با انتقال رکورد شکن 100 میلیون یورو گران‌ترین بازیکن فوتبال نام گرفت، در سال‌های پایانی خود به یک نیمکت نشین و یک بازیکن حاشیه‌ای بیشتر شباهت داشت تا یک ستاره! گل قهرمانی دسیما را زد ولی در ادامه به یک بازیکن اضافی در تیم زیدان بدل شد. 2 گل زیبا در فینال کیف مقابل لیورپول به ثمر رساند ولی در ادامه روی سکوها چرت زد و با کاغذ در دستش کاردستی درست کرد و به سوژه دنیا لقب گرفت.

گرت بیل هر چقدر در رئال مادرید بالا و پایین‌ داشت و این اواخر شاید یک بازیکن معمولی بود ولی برای تیم ملی ولز یک ستاره و یک رهبر بود. انگار او در پیراهن کشورش به یک اسطوره بدل می‌شد و می‌توانست زیباترین گل‌ها را به ثمر رساند ولی وقتی به مادرید می‌رسید، به یک پچه بازیگوش که دوست ندارد در آنجا باشد، شباهت داشت. گرت بیل در 8 سال حضورش در رئال مادرید 125 بازی را به دلیل مصدومیت از دست داد. 125 بازی به عبارتی بدین معناست که بیل در مسابقات لالیگا که 38 بازی در فصل دارد، نزدیک به 4 فصل در لالیگا مصدوم بوده است! آماری حیرت‌انگیز که نشان می‌دهد چقدر این بازیکن با اینکه گل‌های مهم به ثمر رسانده ولی در بسیاری از مسابقات به دلیل سهل‌انگاری و بد تمرین کردن مصدوم و دور از میادین بوده است. گرت بیل در لالیگا 176 بازی در این 8 فصل انجام داد، 81 گل زد، 46 پاس گل داد و 3 بار قهرمانی را از آن خود کرد. به عبارتی می‌توان گفت که ستاره ولز هر موقع در زمین بود، عملکرد خوبی داشت، مشکل اینجاست که به دلیل حواشی و مصدومیت‌ها زیاد در ترکیب قرار نمی‌گرفت.شاید اوج اتفاقی که او را از چشم هواداران انداخت، مصاحبه اش مبنی بر این بود که گلف بازی کردن را به فوتبال ترجیح می دهد و بارها و بارها در زمین گلف دیده شد. این موضوع برای بازیکنی که حقوق سالیانه 40 میلیون یورویی را روی دست باشگاه می گذارد، بسیار وقیحانه بود و شاید به همین دلیل هم از چشم هواداران افتاد. به همین دلیل هم یک بازگشت نه چندان موفقیت آمیز به تاتنهام آنهم به صورت قرضی داشت تا شاید دوباره احیا شود اما هرچند که در انگلیس آمارش بد نبود اما بازهم مصدومیت ها دست از سرش برنمی داشت تا دیگر کسی نتواند روی بیل به عنوان یک ستاره ثابت و سرنوشت ساز حساب کند. البته که نباید از این موضوع هم چشم پوشی کرد که در دوقهرمانی لیگ قهرمانان رئال مادرید، بیل جزو افرادی بود که بیشترین نقش را داشتند. ضمن اینکه از آن گل حیرت انگیزش در فینال کوپا دل ری هم نباید گذشت که هنوز هم سوژه کری هواداران مادریدی برابر بارسایی هاست.

به هر ترتیب او در شبی که حتی در لیست بازیکنان آنچلوتی نبود با سانتیاگو برنابئو خداحافظی کرد. البته بیل در جشن قهرمانی امسال رئال نیز حضور نداشت تا یک خداحافظی تلخ را به ثبت رساند. بازیکنی که به عنوان ستاره انگلیسی وارد شد، گل قهرمانی را زد ولی به دلیل حاشیه ، گلف، مصدومیت و بی‌تجربگی به یک بازیکن میان رده در فوتبال نام گرفت. بیل برای آخرین می‌تواند در فینال 8 خرداد مقابل لیورپول در لیست قرار گیرد. او البته مصدوم است و احتمال این موضوع بسیار پایین‌ به نظر می‌رسد اما کارلو آنچلوتی در خصوص او گفت: بیل خداحافظی کرد؟ او هنوز یک بازی دارد که خداحافظی کند ولی به نظرم در ذهن هواداران یادش باقی خواهد ماند. بیل این فرصت را دارد که در فینال به میدان برود و شاید آنجا تبدیل به یک فرصت برای خداحافظی اش شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها