از کسی فتوا نگیرند چون فیلم‌های تبریز کاملا گویاست
67242
پنجعلی: یحیی باید بماند چون عالی کار کرده است
03 خرداد 1401 14:47
  مهدی نوری - محمد پنجعلی کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است باید با تیم تراکتور و طرفدارانش به شدت برخورد شود تا اتفاقات ورزشگاه یادگار دیگر تکرار نشود

روزنامه گل

چون اگر چنین مسائلی باب شود دیگر نمی‌شود در هیچ استادیومی بازی برگزار شود و باید جلوی این اتفاقات هر چه زودتر گرفته شود.

بازی پرسپولیس و تراکتور چطور بود؟

بازی بدی نبود و هفتاد دقیقه از بازی گذشت و بعد هم آن مسائل اتفاقات افتاد. واقعا نمی‌شد بازی کرد چون در زمان زدن ضربات کرنر و کاشته سنگ می‌زدند و در نهایت بازی قطع شد چون اوضاع خیلی خطرناک بود.

چرا چنین اتفاقاتی در استادیوم یادگار رخ داد؟

نمی دانم والا، بازی هم مساوی بود و چیز خاصی هم نبود اما یک سری اجازه نمی‌دادند بازی انجام شود. نمی‌دانم چه کسانی بودند اما سنگ با خودشان به استادیوم آورده بودند و نباید اجازه بدهند سنگ وارد استادیوم کنند و باید کامل بررسی شوند تا نتوانند سنگ با خودشان وارد ورزشگاه کنند.

البته تراکتور در بیانیه اش پرسپولیس را مقصر این اتفاقات می‌دانست. در این رابطه چه نظری دارید؟

نه، چنین چیزی نیست. خودشان تصاویر را ببینند چون فیلم‌ها هست و همه چیز مشخص است. نیازی نیست از کسی فتوا بگیرند و فیلم‌ها کاملا گویا است. باید با این اتفاقات به شدت برخورد شود تا جاهای دیگر باب نشود چون در هیچ استادیومی دیگر نمی‌شود بازی برگزار کرد و لیگ تعطیل می‌شود.

قبلا هم در تبریز این اتفاقات افتاده بود. چرا با آنها برخورد جدی نشد تا دوباره تکرار نشود؟

نمی دانم چرا برخورد نکردند اما باید برخورد جدی بشود. این اتفاقات خطرناک است و اگر این سنگ‌ها به سر یا چشم کسی بخورد فاجعه به بار می‌آید و باید جلوی آن را بگیرند تا بقیه هم باد نگیرند بازی‌ها را به هم بریزند. باید تیم و تماشاچی که مقصر هستند را به شدت تنبیه کنند و حتی امتیاز کم کنند تا این کارها عرف نشود و طرفداران در استادیوم‌ها حواسشان را جمع کنند.

یحیی گل محمدی را هم در جایگاه ورزشگاه یادگار با سنگ زدند. در این رابطه چه نظری دارید؟

جا خوردم، فوتبال ارزش ندارد و فوتبال برای نزدیک شدن قلب‌ها و بیشتر شدن دوستی‌ها است و مردم از دیدن بازی لذت ببرند اما فوتبالی که قرار باشد دعوا و درگیری در آن باشد روی فرد و خانواده تاثیر می‌گذارد و عصبی می‌شوند و اصلا پشیمان می‌شوند که چرا به استادیوم آمده اند. البته همه اینطوری نیستند و یک سری هستند که به عنوان تماشاگر وارد استادیوم می‌شوند و این مشکلات را به وجود می‌آورند وگرنه اکثرا می‌آیند بازی را ببینند و لذت ببرند.

چه تصوری از بازی پرسپولیس و شهر خودرو دارید؟

فکر می‌کنم پرسپولیس باید بازیها را جدی بگیرد. ما 5 سال قهرمان شدیم و دوست داشتیم برای بار ششم هم قهرمان شویم اما نشد و بچه‌ها باید این موضوع را فراموش کنند تا نایب قهرمانی را از دست ندهند. بازی سختی است چون آنها انگیزه دارند. خداوکیلی یک سری بازیها از سمت داور خیلی ضرر کردیم، هر چند گذشته اما واقعیت این بود که امسال از داوری ضربه خوردیم.

در مورد ماندن یا رفتن یحیی گل محمدی چه نظری دارید؟

یحیی باید ادامه بدهد چون نتایح عالی بوده، ما به فینال آسیا رفتیم و قهرمان لیگ شدیم و مهره‌های محوری تیم رفتند اما پرسپولیس فوتبال بازی می‌کرد و از اول فصل مدعی بود. یحیی باید بماند و کارش را ادامه دهد و اصلا لزومی به تغییر نیست.

#پرسپولیس #یحیی گل محمدی #پیشکسوت پرسپولیس #محمد پنجعلي #اختصاصی گل #مصاحبه
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها