67229
سجادی: ۳۵۰ میلیارد تومان به مدیران پرسپولیس و استقلال اعتماد به نفس می‌دهد
03 خرداد 1401 14:11
وزیر ورزش و جوانان گفت :شرایط واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شرایط فراهم شده و خیلی راضی هستیم.

روزنامه گل

حمید سجادی پس از مجمع عمومی کمیته ملی المپیک گفت: از هیئت اجرایی و در راس آنها از صالحی امیری تشکر می‌کنم که این مجمع را برگزار کردند. در مجمع، 2 تاریخ به مشورت گذاشته شد و تاریخ دوم که بعد از برگزاری مسابقات کشورهای آسیا بود با اکثریت آرا به تصویب رسید و مقرر شد 6 شهریور انتخابات برگزار شود.

وی در واکنش به این موضوع که در جلسه امروز، در خصوص آیین‌نامه هم صحبت و رای‌گیری شد، گفت: درباره آیین‌نامه آقای صالحی امیری توضیح خواهند داد، پیشنهاداتی به IOC و نکاتی به عنوان پیشنهاد از IOC منعکس شده بود که تک‌تک این موارد به مشورت گذاشته شده بود و نظرات اعضا هم شنیده شد.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که سرخابی‌ها می‌توانند پول‌هایشان را از بورس دریافت کنند؟ تصریح کرد: خداراشکر که شرایط واگذاری این دو باشگاه شرایط فراهم شده و خیلی راضی هستیم، الان کمیته مصارف درباره منابع مالی دو باشگاه تشکیل شده است.

سجادی افزود: این دو باشگاه هر کدام به تفکیک 350 میلیارد تومان پول نقد دارند. در گذشته این دو باشگاه کمبود منابع داشتند یا بدهکار بودند که این بدهی‌ها کار دست دو باشگاه داده بود. همه خوب به یاد دارند که یکسری تکالیف از AFC از سال 2016 اعلام شده بود و تکالیف‌شان را خوب انجام نداده بودند که مهمترین آنها بدهی‌های مالی بود و الان به سمتی می‌رویم که این دو باشگاه شرایط استاندارد را پیدا کنند. با واگذاری شرایط به گونه‌ای شده که این دو باشگاه پول نقد دارند و این موضوع در برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌های آنها و فصل نقل و انتقالات اعتماد به نفس بهتری به مدیریت دو باشگاه می‌دهد. این اثرات ارزشمندی که شروع واگذاری از خود به جا گذاشته و امیدواریم که تا پایان تابستان به مرحله 51 درصد واگذاری به مردم برسیم و برنامه‌ریزی است که در سازمان خصوصی‌سازی طراحی شده است.

وی در واکنش به صحبت‌های فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس مبنی بر اینکه برای آماده‌سازی تیم ملی فوتبال در راه جام جهانی بی‌تدبیری صورت گرفته و وزیر ورزش باید به این موضوع ورود کند، خاطرنشان کرد: چشم، ورود می‌کنم. من در جلسه حضور داشتم از این اخبار بی‌اطلاع بودم و اگر قرار باشد ورود و رسیدگی کنم، حتما این کار را انجام خواهم داد.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه فدراسیون دوچرخه‌سواری ماه‌هاست با سرپرست اداره می‌شود، قرار نیست انتخابات این فدراسیون برگزار شود؟ گفت: قرار است آقای پولادگر برنامه ریزی کند تا انتخابات این فدراسیون به زودی برگزار شود و در دستور کار ما است.

سجادی درباره انتقادات یکسری از روسای فدراسیون‌ها که بودجه‌ای از سوی دولت به فدراسیون‌ها ابلاغ نشده، گفت: از ابتدای جلسه حضور داشتم و چنین موضوعی مطرح نشد. جلسات تفاهمنامه برای بودجه فدراسیون‌ها به زودی برگزار می‌‌شود و آقای پولادگر در حال برنامه‌ریزی است.

#وزیر ورزش و جوانان
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها