67214
باقرزاده: برای انتخابات تابع وزارت ورزش هستم
03 خرداد 1401 11:37
رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: برای حضور در انتخابات تابع وزارت ورزش هستم.

روزنامه گل

فضل‌اله باقرزاده در مورد زمان انتخابات گفت: هنوز تاریخ انتخابات مشخص نیست. فعلا ابلاغ سرپرستی دادند تا خدشه ای در کار فدراسیون ایجاد نشود و این کار ارزنده‌ای بود که وزارت ورزش انجام داد. دیروز مجوز اعزام شمشیربازان به قهرمانی آسیا را گرفتیم همچنین مسابقات قهرمانی جهان در اپه و قهرمانی جهان را در اپه در گرجستان داریم.

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: بازی‌های کشورهای اسلامی در قونیه قبل از بازی های آسیایی در چشم نبود ولی الان کشورها و ایران در قونیه با بهترین نفرات اعزام می‌شوند. پاداش هم نسبت به دوره های گذشته در بازی‌های کشورهای اسلامی قابل توجه است. سطح بازی‌های کشورهای اسلامی بالا است الاجزایر تونس و نیجریه در این مسابقات هستند. همه کشورها هم با قدرت شرکت می‌کنند. چون بازی‌های آسیایی لغو شد همه با بهترین نفرات حاضر می‌شوند.

وی در مورد حضور مجدد در انتخابات فدراسیون شمشیربازی پس از سه دوره، گفت: تابع وزارت ورزش هستم الان هم دکتر سجادی لطف کرد و من را سرپرست معرفی کرد تا بعدا در مورد این قضایا صحبت کنیم. اساسنامه را مطالعه کنید کجا نوشته سرپرست می تواند یا نمی تواند در انتخابات باشد؟ اگر ۶ ماه از زمان ثبت نام بگذرد امکان دارد ثبت نام مجدد انجام شود. در مورد حضور من هم در نهایت تصمیم با وزارت ورزش است.

باقرزاده در خصوص نتایج ضعیف رهبری در مسابقات ایتالیا گفت: ورزش قهرمانی همین است یک روز در اوج است و یک بار روی زمین می افتد. شمشیربازی مثل برخی رشته ها نیست که با دو بازی فینال برسید باید بازی‌های زیادی انجام شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ریاست شما در ۵ زون آسیا می تواند معادل پست در کنفدراسیون آسیا و حضور مجدد در انتخابات فدراسیون شمشیربازی باشد، افزود: یکی از کرسی‌های مهم آسیا را دارم ممکن است هم تراز شود ممکن است نشود. بستگی به تفسیر ها دارد. سه نفر برای انتخابات ثبت نام کردند و همه از یک خانواده هستیم. من چند دوره است تک‌ کاندیدا هستم چون کار در این رشته سخت است. من الان دنبال تامین ارز برای اعزام هستم‌ .

رئیس فدراسیون شمشیربازی در پایان گفت: اعزام به مسابقات جهانی مصر منوط به نتیجه قهرمانی آسیا است به جز سابر مردان که قطعا اعزام می شوند. دختران هم اگر ۸ تای آسیا بیایند اعزام می شوند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها