67213
میراسماعیلی: امیدوارم برای ریاست کمیته سیاسی‌ها وارد نشوند
03 خرداد 1401 11:36
رییس فدراسیون جودو گفت: از عزیزان سیاسی خواهش می‌کنم در ورزش ورود نکنند مخصوصا برای کمیته ملی المپیک که تخصصی‌تر از هر جایی است.

روزنامه گل

آرش میراسماعیلی در مجمع فوق العاده وزارت ورزش و جوانان گفت: مجمع فوق‌العاده است که امروز برگزار می‌شود، طبیعتا روز سرنوشت سازی است چون باید دوستان در مورد دو تاریخ رای بدهند و انتخاب کنند تا روز انتخابات مشخص شود. در این روز تکلیف چهار سال سرنوشت ورزش ایران مشخص می شود.

رییس فدراسیون جودو گفت: هر چند در جلسه قبلی هم من یکی از منتقدین رای گیری بودم، انتظار داشتم که رای‌گیری به صورت دست بلند کردن نباشد و به صورت مخفی باشد. امروز این موضوع رعایت شود. قطعا باید آرا مخفی باشد شاید یکی نفر رودربایستی داشته باشد. نفر جلویی من در دور قبل دو بار دست بلند کرد و این خوب نیست. باید رای‌گیری به صورت مخفی باشد و نظرات درست داده می‌شود.

وی گفت: البته هرچند که این دو تاریخ زیاد تفاوتی ندارد اما خوب بازی‌های کشورهای اسلامی برای همه ما مهم است. مخصوصا برای جودو که ورزشکارانم دو سال از مسابقات دور بودند. این یک فرصت مناسبی است و طبیعتا منفعت رشته خودم و ورزش کشورم را بیشتر در نظر می‌گیرم.

میراسماعیلی در مورد دادگاه مربوط به تعلیق جودو گفت: ۴ بار است که تمدید می‌شود اما فردا ماه چهارم هم تمام می‌شود. منتظر هستیم ببینیم باز تمدید می‌شود و یا رای صادر می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که در جلسه قبل چالش پیش آمد، فکر می‌کنید روند انتخابات کمیته زیاد طول نکشید، گفت: طبیعی است. من فکر می‌کنم درست است که در جلسه قبل تنش و چالش بود اما انتظار ما این بود که زودتر تعیین تکلیف شود. همه جای دنیا کمیته المپیک‌ها بعد از المپیک تعیین تکلیف می‌کنند تا فرصت کافی باشد. به نظر من این روند خیلی طول کشید.

وی گفت: در این شرایط هم دوستانی که در راس کار هستند بلاتکلیف هستند و هم دوستانی که می‌خواهند در راس کار قرار بگیرند. تمام این حرف ها برای گذشته است و امروز امیدوارم که با یک بینش و تدبیر روسای فدراسیون‌ها رای دهند. منفعت ورزش کشور را در نظر بگیرند. هر دو تاریخ تفادت زیادی ندارد تنها ۴۰ روز اختلاف است. چه کسی که بخواهد ۲۰ انتخاب شود چه ۳۰ مرداد اصل ورزش است و باید آن را در نظر بگیریم.

وی در مورد انتخاب خودش گفت: من قطعا به ۳۰ مرداد رای می‌دهم چون که بازی‌های کشورهای اسلامی برای کشور مهم است. بازی‌های آسیایی هم لغو شد و مهمترین رویداد ورزشی همبستگی است. هر دوستی که می‌خواهد انتخاب شود ۲۰ تا ۳۰ مردا فرقی نمی‌کند اما دوستان راس کار اکنون هماهنگی کرده اند کار ها پیش رفته است. من هم واقعا سعی مس‌کنم که در زمان طلایی که در رشته ام دارم و نیاز به حمایت دارم در نظر بگیرم. هر کسی بیاید یک ماه کوتاه در پیش دارد. تا امضایش تعریف شود یک ماه طول می‌کشد. شفاف می‌گویم که دوستان منفعت کشور را در نظر بگیرند.

میر اسماعیلی گفت: من واقعا موضع ام همیشه ورزشی است و فکر نمی‌کنم کمتر کسی تخصصی نگاه نکند. از هر کسی که می‌خواهد بیاید انتظارم این است که برای ورزشی ها ارزش بگذارد. از عزیزان سیاسی خواهش می‌کنم ورود نکنند مخصوصا برای کمیته ملی المپیک که تخصصی‌تر از هر جایی است. وزارت ورزش شاید جایی است که بخشی از آن سیاسی است و رییس جمهور آن را انتخاب می‌کند. کسی که می‌آید باید ورزشی باشد اما بخشی سیاسی است. اما کمیته ۱۰۰ درصد ورزشی است و امیدوارم دوستان این را در نظر بگیرند. دوستان عزیز ورزشی هم دوست دارد در معرض انتخاب قرار بدهد و این سری امیدوارم ورزشی باشد.

وی در خصوص اتفاقات جودو گفت: اکنون هم گله مندم هرکسی که پست مدیریتی و کرسی می‌گیرد وظیفه دارد از کشور خودش در هر جای دنیا حمایت کند. از ما حمایت نشد. باید این را درک کنیم‌. همه می‌دانند که من چه می‌گویم و از داخل رقم خورد و کرسی هم که داشتیم هیچ کمکی به ما نکرد.

او در پاسخ به این سوال که چطور با وجود تعلیق جودو در مسابقات همبستگی حضور خواهید داشت، گفت: کشورهای اسلامی موضع ما متفاوت است و زیر نظر ioc و oca نیست. دو هفته دیگر تیم عازم سن پترزبورگ است. براساس رایی که ما داریم در کلیه مسابقات و کمپ‌هایی که زیر نظر agf برگزار شود تعلیق هستیم. تورنمنت هایی که زیر نظر کشورها است و کشورهای اسلامی که برگزار کننده آن هستند، ساز و کار دیگری دارد که شرکت می‌کنیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها