67170
حسینی: تا زمانی که VAR نیاید درست نیست درباره داوران صحبت کنیم/ در لیگ برتر جایگزینی برای لژیونرهای‌مان نداریم
02 خرداد 1401 19:55
از نگاه سرمربی تیم فوتبال پیکان صحبت در مورد داوران تا زمانی که فوتبال ایران از تکنولوژی کمک داور ویدئویی استفاده نمی‌کند، درست نیست.

روزنامه گل

سید مجتبی حسینی در نشست خبری پیش از دیدار آلومینیوم اراک - پیکان اظهار داشت: با وجود زحمات بازیکنان، در هفته‌های اخیر نتایج خوبی نگرفتیم و کمی بدشانس بوده‌ایم. پیکان و تیم خوب آلومینیوم خطر سقوط را احساس نمی‌کنند و شانس کسب سهمیه آسیایی ندارند. به نظرم بازی نزدیک و برابری خواهد بود. فشردگی مسابقات در هفته‌های اخیر، خستگی را بر تیم‌ها غالب کرده و امیدوارم دیدار فردا (سه‌شنبه) تماشاگرپسند باشد.

وی در مورد کیفیت لیگ برتر در فصل 01-1400 تصریح کرد: امسال لیگ بسیار دشواری را پشت سر گذاشتیم و تیم‌ها با انگیزه زیادی مقابل هم ظاهر شدند. حالت دفاعی و جنگندگی تیم‌ها خوب بود. معمولاً بازیکنان شماره 10 (بازیسازها) و شماره 9 (مهاجمان نوک) جایگزینی ندارند و مهاجمان خوب فوتبال ما لژیونر شده‌اند. این موضوع، کیفیت هجومی تیم‌ها را کاهش داده است و باید جایگزین‌هایی برای آنها پیدا کنیم تا آمار گلزنی تیم‌ها بالا برود.

سرمربی پیکان راجع به تیم آلومینیوم اراک هم گفت: آلومینیوم تیم شایسته بازی‌هاست و در سال دوم حضورش در لیگ برتر، به دنبال ثبات بیشتر بوده است. این باشگاه امکانات خوبی دارد و از تیم‌های موفق مسابقات است.

حسینی درباره اینکه خودروسازان امتیازات زیادی را در دقایق پایانی از دست داده‌اند، خاطرنشان کرد: مقابل پدیده و فولاد بسیار خوب بازی کرده بودیم، اما پیروزی برابر پدیده را از دست دادیم و مقابل فولاد شکست خوردیم. این موضوع برای ما خیلی سنگین بود. می‌توانیم برای این اتفاق دلایل مختلفی چون جوانی، خستگی و بدشانسی بیاوریم.

وی در مورد سکوت همیشگی خود در قبال داوری بیان کرد: تا زمانی که کمک داور ویدئویی نیاید، درست نیست که درباره داوران صحبت کنیم. در سطح اول فوتبال جهان هم VAR به کمک داوران می‌آید و تا زمانی که این سیستم وارد ایران نشود، همه با انتقاد ما از داوران فکر می‌کنند بهانه می‌گیریم. کمیته داوران باید اشراف خوبی بر داوران داشته باشد و کلاس‌های آموزشی خوبی برگزار کند. اگر کمک داور ویدئویی در فوتبال ایران اجرا شود،‌ بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

#مجتبی حسینی #پیکان
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها