در میان مدعیان سزاوارترین تیم، استقلال بود
67100
شاهین بیانی: در ادامه لیگ به رکوردها فکر کنیم!
02 خرداد 1401 13:50
  شاهین بیانی پیشکسوت استقلال می‌گوید بازیکنان این تیم با وجود مسجل شدن عنوان قهرمانی برای کسب جام بدون شکست انگیزه‌های بالایی مقابل مس رفسنجان و نفت مسجد سلیمان خواهند داشت.

روزنامه گل

مشروح صحبت‌های بیانی با گل درمورد کسب عنوان قهرمانی و مسابقه برابر آلومینیوم اراک را می‌خوانید:

بازی مقابل آلومینیوم چطور بود؟

دو تیم نمایش قابل قبولی از خود ارائه دادند البته استقلال به دلیل اینکه قهرمانی اش مسجل شده بود و انگیزه زیادی نداشت همانند همیشه بازی نکرد ولی در ۲۰ دقیقه پایانی همان استقلالی بود که همه از آن انتظار داشتند. فشار زیادی روی دروازه آلومینیوم به وجود آورد، موقعیت‌های زیادی خلق کرد اما در مجموع نتوانست دروازه آلومینیوم را باز کند. آلومینیوم هم بازی خوبی از خود انجام داد آنها یک بار تیر دروازه استقلال را به لرزه درآوردند و آبی‌ها خوش شانس بودند که دروازه شان باز نشد و رکورد نباختن شأن دست نخورده باقی ماند.

استقلال پس از 9 سال به عنوان قهرمانی در لیگ برتر دست پیدا کرد.

بین تیم‌های مدعی در مسابقات لیگ برتر سزاوارترین تیم، استقلال بود و توانست با نوسانات تیم‌های دیگر به قهرمانی دست پیدا کند. تیم‌هایی همچون پرسپولیس، سپاهان، فولاد و … فراز و نشیب زیادی داشتند تا استقلال با یک روند رو به رشد و سیر صعودی سه هفته قبل از پایان لیگ به قهرمانی رسید.

نقاط قوت تیم در فصل جاری چه بود؟

نقطه قوت تیم فوتبال استقلال در این فصل لیگ برتر هماهنگی تمام ارکان و خطوط تیم بود که از خط دروازه، دفاع و هافبک‌ها برای قهرمانی در لیگ سنگ تمام گذاشتند. خط دفاعی بسیار منسجم و مستحکم در کنار خط هافبک بسیار جنگنده با یک دروازه‌بان بسیار باهوش و شش دانگ راه را برای قهرمانی تیم فوتبال استقلال هموار کردند تا بعد از مدت‌ها روی سکوی نخست فوتبال ایران قرار گیرند.

به عملکرد مهاجمان تیم با این وجود انتقاد می‌شود.

تیم با اینکه در خط حمله خریدهای بسیار خوبی داشت، اما نتوانست گل‌های زیادی بزند و این خط هافبک، دفاع و دروازه بودند که جور خط حمله را کشیدند و بازی‌ها را با کسب ۳ امتیاز بیرون آمدند. برهمین اساس نمی‌توان نمره قبولی را به مهاجمان استقلال داد و اگر این مهاجمان در سطح بالایی بودند به طور حتم استقلال در لیگ گل‌های بیشتری به ثمر می‌رساند.

در مقابل اما از خط دفاعی تمجید زیادی می‌شود.

گابریل پین مربی تیم فوتبال استقلال روی دفاع خیلی خوب کار کرد. این مربی از مهد فوتبال دفاعی دنیا می‌آید و دفاع سرسخت استقلال به همراه سیدحسین حسینی دروزاه‌بان خوب به رکورد خیلی خوب و بسیار قابل توجهی دست یافتند. امیدوارم در ۲ بازی باقی مانده هم استقلال این رکورد را حفظ کند. امسال اصلاً بازی‌های لیگ خوبی نداشتیم و پیکارهای دلچسب و زیبایی را ندیدیم. فوتبال امسال فقط شده بود بیانیه و درگیری که استقلال کمتر از سایر تیم‌ها وارد حاشیه شد و شاید همین موضوع هم رمز‌ موفقیتش بود.

بازی مقابل مس رفسنجان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

این بازی خارج از خانه برگزار می‌شود، به طور حتم مس انگیزه بالایی دارد تا بتواند استقلال را شکست دهد آبی‌ها هم اگر می‌خواهند به یک رکورد جاودانه در لیگ فوتبال ایران دست یابند باید دو بازی دیگر را بدون باخت پشت سر بگذارند. درست است استقلال قهرمان شده و برد و باخت برایش خیلی مهم نیست اما بازیکنان استقلال انگیزه‌های زیادی دارند تا این دو دیدار را هم بدون باخت پشت سر گذاشته تا صاحب یک رکورد بی نظیر شوند.

#استقلال #پیشکسوت استقلال #اختصاصی گل #شاهین بیانی #مصاحبه
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها