67086
هفته بیست و نهم لیگ برتر| استقلال قهرمان به دنبال رکوردشکنی در کویر، امضای گل‌محمدی پای سقوط تیم سابق؟
02 خرداد 1401 10:53
رقابت‌های هفته بیست و نهم لیگ برترفوتبال سه‌شنبه شب به صورت همزمان برگزار می‌شود و استقلال قهرمان زودهنگام فصل میهمان تیم مس رفسنجان است و پرسپولیس به مصاف تیم قعرنشین لیگ برتر می رود.

روزنامه گل

دیدارهای هفته ماقبل پایانی لیگ برتر همگی روز سه شنبه ساعت 20 آغاز می شود. مهم ترین مساله این هفته همان تعیین تیم های سقوط کرده و احتمالا تعیین نایب قهرمان لیگ برتر است. استقلال سه هفته قبل از پایان مسابقات قهرمانی اش را مسجل کرده بود.

نگاهی به این رقابت های می اندازیم؛

نفت مسجدسلیمان - نفت آبادان؛ دربی نفتی خوزستان

نفت مسجدسلیمان برای بقا نیاز به 4 امتیاز از دو مسابقه پیش رو دارد تا با خیال آسوده فصل را به پایان برساند اما نفتی ها باید در این دیدار خانگی سه امتیاز را بگیرند و امیدوار باشند که دو تیم دیگر قعرنشین این هفته امتیاز از دست بدهند. نفت مسجدسلیمان از 4 هفته اخیر سه مساوی و یک شکست دارد، نفت آبادان هم 7 هفته است که برد نداشته و روی نوار ناکامی گام بر می دارد به همین دلیل هم هواداران نفت آبادان هفته گذشته بعد از باخت خانگی به مس رفسنجان امید شریفی نسب سرمربی تیم امیدهای باشگاه هاشان را با شعار امید آبادانی تشویق کردند!

البته منصوریان به کنایه گفت امید آبادانی را نمی شناسد و روی نیمکتش هم چنین بازیکنی ندارد! به هر حال نتیجه این دربی نفتی بیش از همه برای قعرنشینان جدول یعنی فجرشهیید سپاسی و شهرخودرو اهمیت دارد. اگر نفت مسجدسلیمان بازنده شود رقبایش به بقا امیدوارتر می شوند و اگر مسجدسلیمانی ها پیروز شوند یا یک امتیاز هم بگیرند به بقا امیدوارتر خواهند شد. بازی رفت دو تیم را نفت آبادان با نتیجه 2 بر صفر برده است.

ذوب آهن - نساجی؛ جدال بدون حساسیت جدولی قهرمان

هر دو تیم بعد از هفته ها ناکامی در لیگ برتر بازی آخر خود را مقابل حریفانشان پیروز شدند. ذوب آهن تیم در حال سقوط فجرشهید سپاسی را شکست داد و نساجی هم در تهران تیم هوادار را در ثانیه های پایانی شکست داد. دو تیم خیالشان بابت بقا راحت است. ذوب آهن برای حفظ رتبه هفتمی خود در جدول لیگ تلاش می کند و اگر دو بازی پیش رو را ببرد در همین رده باقی خواهد ماند اما در صورت از دست دادن امتیاز ممکن است سه چهار پله در جدول لیگ سقوط کند.

نساجی قهرمان جام حذفی هم با سرمربی جدید خود که همان سرپرست تیم است فصل را به پایان خواهد برد و حتی اگر دو بازی دیگر خود را هم بازنده از میدان خارج شود از رده دوازدهم پایین تر نخواهد آمد البته پیروزی هم در دو یدار باقیمانده ممکن است این تیم رده یازدهمی را در جدول بالا ببرد. مسابقه رفت دو تیم با نتیجه یک بر صفر به سود نساجی به پایان رسیده بود.

فولاد - سپاهان؛ نبرد آسیایی

یک دیدار آسیایی را در اواخر فصل در اهواز شاهد خواهیم بود جایی که دو نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان این فصل رو دروی یکدیگر قرار می گیرند. سپاهان برای نایب قهرمانی با پرسپولیس رقابت دارد و اکنون با یک بازی بیشتر یک امتیاز بالاتر از سرخپوشان تهرانی در جدول ایستاده تا وضعیت نتیجه بازی تراکتور و پرسپولیس مشخص شود.

فولادی ها هم برای اینکه در پایان فصل بالاتر از گل گهر سیرجان در جدول لیگ قرار بگیرند تلاش می کند. قرمزپوشان اهوازی در آسیا موفق بودند و بدون باخت به مرحله بعدی صعود کردند اما سپاهان به دلیل فرصت سوزی های بازیکنانش حذف شد، بنابراین اگر سپاهان فردا بتواند از موقعیت هایش خوب استفاده کند و به پیروزی برسد رقیب جدی برای نایب قهرمانی پرسپولیس خواهد بود و البته عبور از مانع فولادی کار دشواری است. مسابقه رفت دو تیم با نتیجه 2 بر یک به سود سپاهان تمام شد.

تراکتور- فجرشهید سپاسی؛ تلاش برای بقا در ورزشگاه خالی

تراکتوری ها خود را برای انجام یک مسابقه خوب مقابل پرسپولیس آماده کرده بودند اما سنگ پرانی برخی از تماشاگرنماها آن مسابقه را نیمه کاره گذاشت تا همه منتظر رای کمیته انضباطی باشند. از سویی دیگر مسئولان استانی اعلام کردند برخی از خاطیان آن مسابقه دستگیر شده اند همان اتفاقات تلخ باعث محرومیت تراکتور از حضور هوادارانش در این بازی شد و تراکتوری ها مجبورند در ورزشگاه خالی از تماشاگر به مصاف رقیب در حال سقوط بروند.

این آخرین میزبانی قرمزپوشان تبریزی در این فصل است . نتیجه مسابقه خیلی برای تراکتور اهمیت ندارد زیرا با توجه به نتایج هفته گذشته این تیم بقایش در لیگ برتر تضمین شده است اما فجری ها با تمام توان برای بقا تلاش می کنند و امیدوارند نفت مسجدسلیمان امتیاز از دست بدهد. سرمربی فجرشهید سپاسی بعد از باخت هفته گذشته حرف های عجیبی زد و گفت به او فشار آورده اند که هدایت این تیم را قبول کند! این هم عجیب ترین اتفاق فوتبال حرفه ای ماست که فردی را به اجبار سرمربی یک تیم کنند! البته شاید اگر فجر نتایج بهتری با سرآسیایی می گرفت وضعیت فرق می کرد و او هرگز چنین حرف هایی نمی زد. مسابقه رفت دو تیم با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید. به هر حال نتیجه این بازی برای فجری ها حکم مرگ و زندگی دارد.

پرسپولیس- شهرخودرو؛ امضای یحیی پای سقوط تیم سابق؟

این بازی شاید برای یحیی گل محمدی سرمربی محروم پرسپولیس یک دیدار دراماتیک محسوب شود او مقابل تیمی قرار می گیرد که زمانی سرمربی اش بود و در نهایت با موافقت مدیران این باشگاه توانست مجوز حضور در پرسپولیس را بگیرد. شهرخودرو با گل محمدی نتایج خوبی در گذشته به دست آورد و اکنون در آستانه سقوط است در واقع شاید گل محمدی حکم سقوط این تیم را امضا کند! شهرخودرو برای بقا امید کمی دارد زیرا باید منتظر شکست خوردن نفت مسجدسلیمان و فجر در دو بازی دیگر باشد و خودش هم پرسپولیس و فولاد خوزستان را شکست بدهد!

سرخپوشان تهرانی بعد از بازی نیمه تمام در تبریز در ورزشگاه آزادی میزبان آخرین تیم جدول هستند که به نوعی تمامی رکوردهای منفی فصل را از آن خود کرده است.پرسپولیس دوست ندارد نایب قهرمانی را در این فصل از دست بدهد و بنابراین باید در این بازی سه امتیاز را بگیرد وگرنه ممکن است در پایان فصل پایین‌تر از سپاهانقرار بگیرد. شهرخودرو هفته گذشته سه گل از سپاهان خورد و بعید است بتواند حرف زیادی برای گفتن مقابل پرسپولیس هم داشته باشد، هرچند سرخپوشان از شرایط مالی باشگاه گلایه دارند. مسابقه رفت دو تیم با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

مس رفسنجان - استقلال؛ رکورد شکنی شاگردان مجیدی؟

بازی رفت دو تیم در ورزشگاه آزادی پر گل و جذاب از کار درآمد و در نهایت مس 3 بر 2 شکست خورد و این هفته مسی ها انگیزه زیادی برای مسابقه با قهرمان فصل دارند. تیمی بدون شکست که احتمالا برایشان تونل افتخار هم در رفسنجان زده می شود. شاگردان ربیعی انگیزه زیادی دارند تا شاید اولین شکست فصل را به بهترین استقلال تاریخ از نظر نتیجه گیری تحمیل کنند.مس اگرچه دررده ششم جدول لیگ ایستاده اما 37 گل زده دارد و فقط یک گل کمتر از استقلال به ثمر رسانده .

از سویی دیگر گادوین منشا آقای گل رقابت های این فصل انگیزه زیادی دارد که مقابل استقلالی ها خودی نشان بدهد. او سابقه بازی در استقلال را هم دارد. با این حال ساختار دفاعی مستحکم آبی پوشان گلزنی به این تیم را خیلی سخت کرده است. استقلالی ها می خواهند به امتیاز 70 برسند و یک رکورد منحصر به فرد دیگری از خود به جا بگذارند. زیرا هیچ کدام از قهرمان های لیگ برتر فصول گذشته بیش از 67 امتیاز نگرفته اند. برای این مسابقه فقط 750 بلیت قرار است فروخته شود که به نظر رقم بسیار کمی برای مسابقه ای است که در آن قهرمان فصل هم حضور دارد. از سویی دیگر اعلام شده این مسابقه قرار است از شبکه ورزش پخش شود و بازی پرسپولیس از شبکه سه که باعث اعتراض هواداران استقلال به این تصمیم شده است.

آلومینیوم -پیکان؛ خروج از بحران بیرون از تهران؟

رقابت تیم های هشتم و نهم جدول برای رسیدن به رتبه هفتم دیدنی است. البته پیکانی ها در نیم فصل دوم لیگ برتر فقط دو برد مقابل نفت مسجدسلیمان و ذوب آهن به دست آورده اند و دلیل افت این تیم در نتیجه گیری شاید مربوط به نقل و انتقالات نیم فصل باشد. پیکانی ها در نیم فصل اول اکثر بازی های خارج از خانه خود را با برد پشت سر می گذاشتند اما اکنون این تیم روی نوار ناکامی قرار گرفته است. پیکانی‌ها می‌خواهند بعد از 10 مسابقه که برد نداشته‌اند شرایط را تغییر بدهند با این حال مدیرعامل باشگاه پیکان اعلام کرده حسینی فصل آینده هم در این تیم باقی خواهد ماند.آلومینیوم اراک فینالیست جام حذفی هم می‌خواهد بالاتر از برخی از تیم‌های باسابقه در جدول لیگ قرار بگیرد. بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید.

هوادار- گل گهر؛ نبرد استقلالی‌های سابق

در لیگ برتر تا دلتان بخواهد سرمربی استقلالی داریم و همین مساله تقابل تاکتیکی آنها را روی نیمکت مربیگری جذاب‌تر می‌کند و این هفته هم رضا عنایتی مهاجم اسبق استقلال مقابل تیم امیر قلعه‌نویی قرار می‌گیرد. قطعا سابقه سرمربیگری قلعه‌نویی خیلی بیشتر از عنایتی است اما آقای گل سابق استقلال نشان داده در مربیگری هم بسیار با انگیزه است.

گل‌گهر هم بعد از کسر 7 امتیاز به خاطر جذب بازیکن گابنی خودش را جمع و جور کرده و اکنون با 45 امتیاز در رده چهارم جدول ایستاده و می‌خواهد همچنان در این رده باقی بماند. شاگردان قلعه‌نویی سه برد متوالی دارند و هوادار هم هفته گذشته در لحظه‌های پایانی مسابقه مقابل نساجی مازندران شکست خورد. در تیم هوادار هم چهره‌های استقلالی زیادی به عنوان بازیکن هم حضور دارند درست مثل تیم گل‌گهر، تقابل استقلالی‌های سابق دیدنی می‌شود. بازی رفت دو تیم با نتیجه یک بر صفر به سود هوادار به پایان رسید.

برنامه مسابقات هفته بیست و نهم لیگ برتر:

سه شنبه ۳ خرداد
نفت مسجدسلیمان- صنعت نفت آبادان - ساعت ۲۰- ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان
ذوب‌آهن اصفهان- نساجی مازندران - ساعت ۲۰- ورزشگاه فولاد شهر اصفهان
فولاد خوزستان –فولاد مبارکه سپاهان اصفهان - ساعت ۲۰- ورزشگاه شهدای فولاد اهواز
تراکتورتبریز- فجرشهیدسپاسی شیراز - ساعت ۲۰- ورزشگاه یادگار امام تبریز
پرسپولیس- شهرخودرو مشهد - ساعت ۲۰- ورزشگاه آزادی تهران
مس رفسنجان- استقلال - ساعت ۲۰- ورزشگاه شهدای مس رفسنجان
آلومینیوم اراک – پیکان تهران - ساعت ۲۰- ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک
هوادارتهران- گل‌گهر سیرجان - ساعت ۲۰- ورزشگاه پاس قوامین تهران

#لیگ بیست و یکم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها