وقتی مجیدی با رحمتی برخورد کرد
66891
فرهاد به این دلیل موفق است
31 ارديبهشت 1401 13:52
تقابل استقلال و آلومینیوم اراک در هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر، بیش از هر چیز دیگری تحت‌تأثیر رویارویی 2 دوست و همبازی قدیمی قرار گرفت؛ فرهاد مجیدی و مهدی رحمتی.

روزنامه گل

برخلاف بسیاری از بزرگان استقلال که دو به دو اختلافات خیلی زیادی با هم داشته‌اند، در سابقه تعامل مجیدی و رحمتی تنش چندانی دیده نمی‌شود. حتی زمانی که فرهاد در لیگ هجدهم به‌عنوان دستیار وینفرد شفر کارش را در استقلال آغاز کرد، رحمتی با انتشار یک متن صمیمانه به او خوشامد گفت. به این ترتیب عچیب نبود که آلومینیومی‌ها با تایید رحمتی به افتخار استقلال تونل زدند. این بازی نهایتا در فضایی دوستانه بدون گل مساوی تمام شد

نکته جالب اما اینجاست که با وجود سابقه رفاقت و دوستی، مهدی رحمتی یکی از نخستین کسانی بود که طعم نظم‌گرایی مجیدی را در استقلال چشید. اواخر لیگ هجدهم پس از آنکه شفر از استقلال کنار گذاشته شد، مجیدی به‌عنوان سرمربی موقت هدایت تیم را به‌دست گرفت و چند روز بعد مهدی رحمتی را جریمه کرد. چرا؟ چون کاپیتان باسابقه استقلال یک روز بدون هماهنگی و اطلاع غیبت کرده بود. کمتر کسی انتظار داشت مجیدی با رحمتی برخورد کند و حتی دستور رسانه‌ای شدن آن را بدهد، مخصوصا که او به‌عنوان سرمربی موقت مشغول به‌کار بود و چشم‌انداز طولانی‌مدت هم نداشت. فرهاد اما گربه را دم حجله کشت و امروز، 3 سال بعد از آن اتفاق می‌توان گفت یکی از اسرار موفقیت مجیدی همین مسئله بوده است.

در طول 3 مقطعی که فرهاد هدایت آبی‌ها را برعهده داشته و نهایتا هم موفق شده این تیم را به مقام قهرمانی برساند، بازیکنان زیادی با برخوردهای سختگیرانه او مواجه شدند؛ از طارق همام عراقی تا محمد دانشگر، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی و خیلی‌های دیگر. خود فرهاد می‌گوید حتی با برادرش فرزاد هم مهربان نبوده و او را به‌خاطر بی‌انضباطی از حضور در تمرینات منع کرده است. در نتیجه روشن است که حساب کار دست بقیه هم می‌آید و فرهاد با یک تیم نه‌چندان پرستاره، یک قهرمانی مقتدرانه به‌دست می‌آورد. کسی که روز اول مربیگری‌اش رحمتی را تنبیه کرده، دیگر از چه‌کسی قرار است واهمه داشته باشد؟

#فرهاد مجیدی #مهدی رحمتی #استقلال #آلومینیوم اراک #اختصاصی گل #یادداشت
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها