66623
کلهر: تغییرات زیاد در خط دفاع به پرسپولیس ضربه زد/
27 ارديبهشت 1401 19:33
پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: ناهماهنگی‌ها در بخش دفاعی باعث شد تا پرسپولیس امسال نتیجه دلخواهش را کسب نکند.

روزنامه گل

محمود کلهر درباره شکست تیم فوتبال پرسپولیس مقابل سپاهان در هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال ایران، اظهار داشت: به دلیل ناهماهنگی که در بین مدافعان وجود داشت، پرسپولیس خیلی راحت برابر سپاهان شکست خورد. اگر مهاجمان سپاهان بیشتر دقت می‌کردند حتی می‌توانستند به گل‌های بیشتری دست پیدا کنند. هفته قبل برابر ذوب آهن هم این مشکلات خط دفاعی باعث شد تا نتوانیم ۳ امتیاز را بگیریم.

وی در پاسخ به این سوال که ضعف بزرگ پرسپولیس در این فصل مسابقات لیگ برتر و جام حذفی، چه بود، تصریح کرد: از ابتدای این فصل مسابقات، ناهماهنگی‌ها در کل تیم به خصوص در بخش دفاعی تیم فوتبال پرسپولیس تا این هفته‌های آخر ادامه داشت. ضعف عمده امسال پرسپولیس نداشتن ثبات در خط دفاعی، عدم سازماندهی درست و جابجایی خیلی زیاد بازیکنان مختلف در پست‌ خط دفاع بود. مسلماً تغییرات در خط دفاعی زیاد باشد اشتباهات هم بیشتر خواهد شد.

*بازی‌های این فصل لیگ کیفیت بالایی نداشت

کلهر اضافه کرد: در بعضی از بازی‌ها اصلاً شاهد بازی‌های خوبی از تیم فوتبال پرسپولیس نبودیم. فراز و نشیب زیاد در طول این فصل باعث شد تا این تیم قهرمانی را از دست بدهد.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد کیفیت مسابقات فصل بیست و یکم لیگ برتر فوتبال ایران، تاکید کرد: امسال لیگ پرباری نبود و بازی‌ها کیفیت بالایی نداشت. شاهد بازی‌های ضعیف از اکثر تیم‌ها، مخصوصاً از تیم‌های بزرگ بودیم. دلیل اصلی این بازی‌های بی‌کیفیت در لیگ فوتبال ایران، نداشتن زمین‌های استاندارد است. متأسفانه سال‌هاست که برخی از تیم‌ها با نداشتن زمین‌های مرغوب دست و پنجه نرم می‌کنند. در این بخش دچار ضعف بزرگی هستیم، امیدوارم این ضعف بر طرف شود تا شاهد بالا رفتن کیفیت مسابقات فوتبال ایران باشیم.

*گل‌محمدی هنوز هم بهترین مربی ایران است

کلهر در مورد قهرمانی استقلال در مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران گفت: قهرمانی استقلال در این فصل لیگ برتر مقتدانه رقم خورد. آنها ضعف سال گذشته خودشان را برطرف کردند و امسال به راحتی گل نخوردند. استقلال ساختار دفاعی و خوب دفاع کردن را به خوبی در تمام بازی‌های خود به اجرا درآورد. در خط دفاعی و دروازه توانستند مشکلات سال گذشته را بر طرف کنند و شایسته قهرمانی بودند.

وی در مورد اینکه حفظ جایگاه دومی پرسپولیس در خطر است، گفت: فکر می‌کنم پرسپولیس با این بازی که این هفته با سپاهان انجام داد، کارش برای کسب مقام دومی هم به مشکل خواهد خورد. پرسپولیس امسال عملکرد خوبی نداشت و شاهد بازی‌های خوبی نبودیم.

کلهر در پاسخ به این سوال که آیا کادر فنی تیم فوتبال پرسپولیس باید برای فصل بعد حفظ شوند خاطرنشان کرد: به شخصه اعتقاد دارم یحیی گل‌محمدی هنوز بهترین مربی ایران است و باید حفظ شود. برای فصل بعد هم باشگاه پرسپولیس باید در یک سری از پست‌های کلیدی بازیکنان اضافه کند و با تقویت تیم می‌تواند سال بعد قهرمانی را به دست بیاورد.

#محمود کلهر
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها