66612
داستان لواندوفسکی و بارسلونا به کجا رسید؟
27 ارديبهشت 1401 18:38
آبی و اناری پوشان سخت به دنبال راهی برای جذب ستاره بایرن هستند.

روزنامه گل

هفته گذشته روبرت لواندوفسکی در آخرین بازی فصل بایرن مونیخ مقابل وولفسبورگ اعلام کرد که قصد جدایی از بایرن مونیخ را دارد. به نظر می‌رسد مقصد دلخواه در فصل بعد بارسلونا باشد اما جذب این بازیکن برای بارسلونا، کار راحتی نخواهد بود. چراکه تاکنون هیچ تماسی برای لواندوفسکی بین بارسلونا و بایرن مونیخ وجود نداشته است. با این حال بارسلونا این هفته با بایرن مونیخ تماس برقرار خواهد کرد اما این نکته که آیا بایرن مونیخ اصلا حاضر به مذاکره هست یا خیر نیز اهمیت دارد. لواندوفسکی از قبل با ژاوی در تماس بوده است. ژاوی به او گفته که ما تو را می‌خواهیم. سرمربی بارسلونا قبلا نیز تمایل خود برای جذب این مهاجم را به سران باشگاه اسپانیایی اعلام کرده است و می‌خواهد در مورد قیمت اولیه درخواستی بایرن برای فروش لواندوفسکی پرس و جو کند تا اولین پیشنهاد رسمی خود را به آن‌ها ارائه دهد. فابریتزیو رومانو نیز خبر از آمادگی بارسلونا برای فراهم کردن خواسته‌های لواندوفسکی داده است. به نقل از این خبرنگار و کارشناس در امور نقل و انقالات، در چند روز آینده لواندوفسکی دوباره برای ترک بایرن مونیخ، به این باشگاه فشار می‌آورد. در حالی که بایرن مونیخ خواهان حفظ این بازیکن تا سال 2023 است. در هر حال بارسلونا آماده است تا دقیقا قراردادی را طبق خواسته لواندوفسکی به او پیشنهاد دهد. قراردادی سه سال و حقوقی که از قبل در مورد آن با ایجنت لواندوفسکی، صحبت شده است.

جذب لواندوفسکی برای بارسلونا هزینه زیادی در بر خواهد داشت و همواره شک و تردید‌هایی در مورد توانایی این باشگاه برای نهایی کردن این انتقال وجود داشته است. هر چند بارسلونا با برخی از قرارداد‌های اسپانسرینگ وضعیت مالی خود را بهبود بخشیده اما گویا درآمد به دست آمده از این قرارداد‌ها به تنهایی برای جذب لواندوفسکی کافی نیستند. به نقل از تونی خوان مارتی، حتی در صورت امضا قرارداد (CVC) و بارسا استودیو، درآمد حاصل از این موارد باز هم برای خرید لواندوفسکی کافی نخواهد بود. بارسلونا برای این انتقال حداقل به درآمدی 100 میلیون یورویی از فروش بازیکنانش نیاز دارد. با این حال به نقل از موندو دپورتیوو، بارسلونا امیدوار است تا لواندوفسکی را با 30 میلیون به خدمت بگیرد اما کاتالان‌ها حاضرند تا مبلغ پیشنهادی خود به بایرن مونیخ را تا 35 میلیون نیز افزایش دهند. همچنین بارسلونا می‌تواند معاوضه روبرت لواندوفسکی با ممفیس دپای را به باواریایی‌ها پیشنهاد دهد. روبرت لواندوفسکی پذیرفته است تا حقوق خود را از 22 میلیون یورو (ناخالص) در سال به 16 میلیون یورو (ناخالص) کاهش دهد تا به بارسلونا بپیوندد. با وجود آنکه لواندوفسکی به زودی 34 ساله می‌شود، اما در بارسلونا متقاعد شده‌اند که او تا 3 سال دیگر در بالاترین سطح بازی خواهد کرد. لواندوفسکی یک بازیکن حرفه‌ای است و نسبت به رژیم غذایی خود وسواس زیادی دارد. بارسلونا در چند روز آینده مذاکرات خود با بایرن مونیخ را آغاز خواهد کرد.

این درحالی سات که گاردین خبر از علاقه آبی‌های لندن به جذب روبرت لواندوفسکی دارد. در خبر منتشر شده از سوی این نشریه انگلیسی گفته شده بود که بایرن مونیخ تمایلی به فروش بازیکنش به بارسلونا ندارد زیرا این باشگاه با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و به همین خاطر امکان دارد رقمی مناسب برای خرید بازیکنی در قد و قامت لواندوفسکی، به این باشگاه پیشنهاد ندهد. در صورتی که مذاکرات بین دو باشگاه به بن بست بخورد، امید‌های لواندوفسکی برای رفتن به اسپانیا کم رنگ خواهد شد. توماس توخل از طرفداران بزرگ روبرت لواندوفسکی است و تابستان گذشته نیز خواهان جذب او بود. چلسی تاکنون در گذشته نیز برای به جذب لواندوفسکی، سه بار تلاش کرده بود اما به نتیجه‌ای نرسید ولی ما برای جذب لواندوفسکی باید وضعیت روملو لوکاکو مشخص شود. علاوه بر هزینه 100 میلیون پوندی چلسی برای خرید لوکاکو از اینتر، حقوق 325 هزار پوندی او در هفته یک مانع جدی سر راه این انتقال می‌تواند باشد. با این حال واضح است که توماس توخل علاقه‌ای به انطباق سبک خود با لوکاکو ندارد و این بازیکن تاکنون نتوانسته به خوبی در چلسی جا بیافتد. در واقع چلسی سال گذشته پس از ناکامی در جذب روبرت لواندوفسکی، هری کین و ارلینگ هالند برای انتقال روملو لوکاکو از اینتر اقدام کرد. با این حال به گزارش اشپورت آینس، انتقال لواندوفسکی به لندن یک سناریوی بسیار بعید است. او ترجیح می‌دهد در تابستان پیش‌رو به بارسلونا برود. به همین دلیل کمپ لواندوفسکی و ایجنت او (پینی زهاوی) بایرن مونیخ را تحت فشار گذاشته‌اند.

#بارسلونا
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها