ارزش‌های بازی دوستانه با کانادا
66332
پنجه در پنجه قاتل آمریکا
24 ارديبهشت 1401 19:37
کانادا به خاطر شکل مشابه بازی با ایالات‌متحده نیز رقیب بسیار خوبی برای تیم ملی کشورمان به شمار می‌آید و امیدواریم شاگردان دراگان اسکوچیچ نهایت‌ بهره را از این مسابقه ببرند

روزنامه گل

روزنامه گل- غرولندهای رسانه‌ها و افکار عمومی بالاخره جواب داد و فدراسیون فوتبال ایران رسما از نخستین بازی تدارکاتی تیم کشورمان در مسیر جام‌جهانی ۲۰۲۲ پرده برداشت؛ مسابقه‌ای که قرار است روز ۱۶ خرداد در ونکوور برابر کانادا برگزار شود. بنابر آنچه رسانه‌ها اعلام کرده‌اند، این بازی از ساعت ۱۶ به وقت محلی برگزار می‌شود که خب به ساعت ما می‌شود ۳:۳۰ بامداد که طبیعتا تماشا کردن این دیدار را برای هواداران دشوار می‌کند. کانادا و ایران هر دو برای جام‌جهانی ۲۰۲۲ آماده می‌شوند. کانادا در گروه ششم کنار بلژیک، کرواسی و مراکش قرار گرفته است، در حالی که ایران در گروه دوم با انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپا هم‌گروه است.

انتشار خبر بازی با کانادا موجب رضایت بسیاری از هواداران و کارشناسان شد. کانادا تیمی دارد که خیلی‌ها از آن به «نسل طلایی» تعبیر می‌کنند. این تیم بعد از ۳۶ سال موفق شده به مرحله نهایی جام‌جهانی برسد که موفقیت بزرگی برای آنهاست. کانادا برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۲۲ هر ۶ بازی دور اول مرحله انتخابی منطقه کونکاکاف را برد. آنها در دور دوم هم صدرنشین شدند تا با اقتدار به قطر برسند. کانادا با ۲۸ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به مکزیک در صدر قرار گرفت، در حالی که آمریکا با ۲۵ امتیاز سوم شد و کاستاریکا هم به پلی‌آف رسید. نکته جالب به میزبانی‌های رقیب دوستانه ایران مربوط می‌شود؛ جایی که کانادا ۱۹ امتیاز از ۲۱ امتیاز ممکن بازی‌های خانگی‌اش را کسب کرد که شامل پیروزی برابر آمریکا و مکزیک هم می‌شد.

در مرحله انتخابی، کایل لارین، ملی‌پوش کانادا و بازیکن سابق اورلاندو سیتی آمریکا با ثبت ۱۳ گل آقای گل کونکاکاف شد. در همین حال آلفونسو دیویس ستاره بایرن‌مونیخ هم با ۸ پاس گل بهترین پاسور این تیم بود. جاناتان دیوید بازیکن تیم لیل فرانسه که سال ۲۰۲۱ نقش پررنگی در قهرمانی این تیم در لوشامپیونه داشت، جاناتان اوسوریو بازیکن تیم تورنتو کانادا و آتیبا هاچینسون بازیکن تیم بشیکتاش ترکیه دیگر بازیکنان معروف تیم ملی کانادا هستند و نفر آخر کاپیتان این تیم نیز هست. کانادا در آخرین رده‌بندی فیفا در جایگاه سی‌و‌هشتم قرار دارد که هفده پله پایین‌تر از تیم ملی کشورمان است. هدایت کانادا بر عهده جان هردمان انگلیسی است. این مرد ۴۶ ساله مربی نسبتا کم‌تجربه‌ای است و به جز مربیگری در تیم‌های ملی بانوان نیوزیلند و کانادا، هدایت تیم دیگری را برعهده نداشته است. با این حال او از دو بازی رفت و برگشت چهار امتیاز از آمریکا گرفت. کانادا به خاطر شکل مشابه بازی با ایالات‌متحده نیز رقیب بسیار خوبی برای تیم ملی کشورمان به شمار می‌آید و امیدواریم شاگردان دراگان اسکوچیچ نهایت‌ بهره را از این مسابقه ببرند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها