66204
افسوس سعید علی‌حسینی از اعزام ناقص وزنه‌برداری به قهرمانی جوانان جهان
23 ارديبهشت 1401 12:00
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری جوانان گفت: اگر تیم با نفرات بیش‌تر شرکت می‌کرد می‌توانست هم قهرمان شود و هم مدال‌های خوش رنگی کسب کند.

روزنامه گل

سعید علی حسینی درباره‌ی عملکرد علیرضا یوسفی در مسابقات قهرمانی جوانان جهان که موفق به کسب سه مدال طلا و شکستن رکورد جهان در دسته فوق سنگین شد، بیان کرد: نتایج مسابقات نشان می‌دهد اگر وزنه‌برداران بیش‌تری از ایران شرکت می‌کردند، هم مدال‌های زیادی کسب می‌کردیم و هم از لحاظ تیمی قهرمان می‌شدیم. به غیر از فوق سنگین در دسته‌های ۷۳، ۸۱، ۸۹، ۹۶ و ۱۰۹ امکان این را داشتیم که مدال‌های خوش رنگی به دست آوریم اما به‌خاطر اتفاقاتی که در ایران رخ داد، تیم ما از هم پاشید. آسیب بی‌برنامگی و ناهماهنگی را وزنه‌برداران جوان دیدند. علیرضا یوسفی با توجه به رکورد شکنی و مدال‌هایی که گرفت، برای ایران افتخارآفرینی به ارمغان آورد.

علی حسینی در پاسخ به این پرسش که در حرکت یک ضرب امکان ثبت رکورد بیش‌تر از ۱۷۷ کیلوگرم وجود داشت یا خیر؟ تصریح کرد: با توجه به این که یوسفی در مسابقات بزرگسالان جهان سنگین کار کرده بود، نیاز به ریکاوری داشت. بعد از آن هم شرایط برای حضور در مسابقات جوانان جهان مشخص نبود از این رو او از لحاظ شرایط بدنی، آماده حضور در مسابقه و اردو نبود. در روز اول اردو ۱۵۰ یک ضرب و ۱۹۰ دو ضرب می‌زد. ما با برنامه‌ریزی که داشتیم توانستیم او را با کم‌ترین آسیب بدنی به پیک آمادگی برسانیم.

او ادامه داد: البته علیرضا یک ضرب‌های بالایی ندارد و در بزرگسالان جهان هم ۱۸۳ زد. با این وجود با تمرین کم به ۱۷۷ کیلوگرم رسید و این نشان می‌دهد با تمرین بیش‌تر توانایی رسیدن به رکوردهای بالاتر دارد. ما به دنبال این بودیم در حرکت یک ضرب مدال طلا بگیرد و دوضرب هم بعد از این که طلایش را قطعی کرد، با غیرت مثال زدنی وزنه ۲۳۹ را زد و اقدام به شکستن رکورد جهان کرد.

وی در مورد آینده یوسفی تاکید کرد: یوسفی با توجه به ساختار بدنی که دارد در حد ورزشکاران حرفه‌ای است. البته به لحاظ تکنیکی در یک ضرب مشکل دارد و مربیان تیم ملی و مربیان شخصی او باید روی ضعف تکنیکی یک ضرب یوسفی کار کنند . قطعا با تمرینات برنامه‌ریزی شده می‌توان رکورد یک ضرب او را به سطح بالا برساند. با توجه به شرایط سنی‌اش می‌تواند سال‌های سال برای ایران، افتخارآفرینی کند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که تیم در مسابقات قهرمانی آسیا نوجوانان و جوانان ازبکستان شرکت می‌کند؟ گفت: ما تیم قوی داریم و به لحاظ مدالی و رتبه تیمی می‌توانیم جایگاه خوبی را به دست آوریم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها