داستان طارمی و ترکیه
66163
بد رفت، بدتر برگشت
22 ارديبهشت 1401 11:54
درخشش مهدی طارمی در پرتغال برای گروه‌های زیادی جذاب است؛ ما ایرانی‌ها که هموطن‌مان را می‌بینیم و لذت می‌بریم، خود اروپایی‌ها و مخصوصا پرتغالی‌ها هم که تحت‌تأثیر کیفیت طارمی هستند و به‌فور در موردش سخن می‌گویند، قطری‌ها هم به‌خاطر مدتی حضور طارمی در لیگ این کشور و بازی او برای الغرافه پیگیر اخبارش هستند.

روزنامه گل

با این حال شاید عجیب‌ترین وضعیت را بعضی فوتبالی‌های ترکیه داشته باشند؛ جایی که طارمی به آن لیگ منتقل شد، اما یک دقیقه هم بازی نکرد و برگشت! دیروز یکی از رسانه‌های ترکیه‌ای به همین موضوع اشاره کرده و نوشته بود ستاره ایرانی از لیگ ترکیه فرار کرد تا حالا در لیگ پرتغال با پورتو قهرمان شود. واقعیت اما آن است که همه‌‌چیز داستان حضور طارمی در ریزه‌اسپور اشتباه بود. حتی رفتن او به ترکیه هم چیزی شبیه «فرار» بود. ستاره بوشهری بعد از توافق شفاهی برای تمدید قرارداد با پرسپولیس، ناگهان شبانه کنار رامین رضاییان مسافر ترکیه شد و بدون مشورت با اهالی فن و دوراندیشی در این مورد، با ریزه‌اسپور قرارداد بست.

تازه بعد از انتشار ناگهانی خبر بود که تحلیل‌ها شروع شد و خیلی‌ها به مهدی یادآوری کردند تصمیم اشتباهی گرفته است. اغلب بازیکنان ایرانی شاغل در ترکیه عاقبت به‌خیر نشدند و یک به یک این موارد در آن زمان به مهدی یادآوری شد.نهایتا هم کار به جایی رسید که طارمی از ریزه‌اسپور رفت یا به قول همین رسانه ترکیه‌ای فرار کرد. همانطور که نوع حضور او در این تیم اشتباه بود، سبک جدایی‌اش هم اشتباهی دیگر را رقم زد و دردسرهایی برای خودش و پرسپولیس ساخت که همه در جریان آن هستند. جالب است که رضاییان به‌عنوان مبتکر آن انتقال‌های جنجالی، خودش در ترکیه ماند و با فسخ قرارداد، بدون تاوان به پرسپولیس برگشت، اما طارمی سر خود به ایران آمد و آن همه مشکل تراشید. امروز اما همه‌‌چیز تمام‌شده و طارمی موفق‌ترین لژیونر فوتبال کشور به‌شمار می‌آید.

#مهدی طارمی #لیگ ترکیه #اختصاصی گل #نکته
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها