66129
صالحی‌امیری: در چهار سال تلاش کردیم از روزمرگی فاصله بگیریم
21 ارديبهشت 1401 11:07
رییس کمیته ملی المپیک گفت: نتیجه ایده و سیاست هایی را که در روز اول کاری اعلام کردیم اکنون به عنوان کارنامه بیان می‌کنیم.

روزنامه گل

رضا صالحی امیری در نشست با رسانه ها بیان کرد: ما به عنوان کمیته ملی المپیک همیشه خودرا پاسخگو می دانیم‌. امروز از عملکرد ها صحبت می‌کنم. خدا را شاکرم هر آنچه ما در روزهای اول به عنوان ایده و سیاست ها اعلام کردیم به عنوان کارنامه در ورزش قهرمانی اعلام می‌کنیم. تلاش ما این بود از روزمرگی فاصله بگیریم.

بهترین ارتباط را با IOC و OCA داریم

او در مورد اقدامات کمیته ملی المپیک در چهار سال گذشته گفت: روز اول گفتم که ما از شقاق و دودستگی دوری می‌کنیم و خیلی‌ها به ما گفتند امکان اینکه دودستگی پیش نیاید نیست اما امروز می‌بینید وحدت و انسجام در دستگاه های ورزش وجود دارد. ما در این چهار سال به دنبال دیپلماسی ورزش بودیم و بیش از ۱۵۰ جلسه با مسئولان ورزش جهان داشتیم و محصول دیپلماسی، کاهش تهدید نسبت به ورزش ایران و تولید فرصت های جدید بود. امروز که من دارم با شما صحبت می‌کنم کمیته ملی المپیک ایران بهترین روابط را با کمیته‌بین‌المللی المپیک و شورای المپیک آسیا دارد و در هیات اجرایی شورای المپیک حق رای دارد.

طبق قولمان بودجه کمیته را افزایش دادیم

صالحی امیری با اشاره به افزایش بودجه کمیته ملی المپیک تاکید کرد: ما قول افزایش بودجه را دادیم. در ابتدا بودجه کمیته ۴۴ میلیارد بود که ۳۸ درصد آنرا تخصیص داده بودند اما اکنون بودجه کمیته بیش از ۳۲۰ میلیارد است و ۱۰۰ درصد بودجه را تخصیص داده‌ایم. در این مدت بودجه فدراسیون‌ها افزایش یافت. در سال ۱۴۰۰ بودجه فدراسیون ها بین ۱۲۰ تا ۲۲۰ درصد افزایش داشت. میانگین افزایش بودجه در سال ۱۴۰۰ برای ورزش قهرمانی نسبت به بودجه مصوب ۱۵۸ درصد افزایش داشت.

نوسازی زیر ساخت ها تا ۲۰ ساله آینده جوابگوی نیازها است

او همچنین گفت: ما قول دادیم زیر ساخت ها را نوسازی و بازسازی خواهیم کرد و به گونه ای این کار را کردیم که تا ۲۰ سال آینده جوابگوی نیازها خواهد بود. هفته آینده نیز سالن مرکز جدید سنجش آکادمی را با ظرفیت بیش از ۱۰۰ نفر افتتاح خواهیم کرد. ما وعده کردیم از همه نخبگان ورزشی استفاده کنیم و اتاق فکر فعال کنیم. کمیسیون های ۱۸ گانه ما به عنوان اتاق فکرهای ما فعال شدند. همچنین رسانه را رکن چهارم ورزش ایران دانستیم. موزه ملی ورزش را راه اندازی کردیم و جزو ۲۳ موزه برتر در ایران است. تاریخ شفاهی ورزش را در یک صد سال اخیر ثبت و ضبط کردیم. دو مرحله رونمایی از محصولات تاریخ شفاهی را داشتیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها