65873
تمجید کیکر از طارمی در پی ثبت سی‌اُمین قهرمانی پورتو
18 ارديبهشت 1401 12:23
نشریه آلمانی پس از قهرمانی پورتو در لیگ برتر پرتغال به تمجید از مهاجم ایرانی این تیم پرداخت.

روزنامه گل

تیم فوتبال پورتو شب گذشته (شنبه) در هفته ماقبل پایانی فصل جاری لیگ برتر پرتغال و در حضور 87 دقیقه‌ای مهدی طارمی موفق شد در خانه بنفیکا به برتری یک بر صفر برسد و سی‌اُمین قهرمانی خود در این رقابت‌ها را جشن گرفت. طارمی 29 ساله که در دقیقه 87 این بازی جای خود را به مارتینز داد، با گل‌های حساسی که این فصل به ثمر رساند، نقش بسزایی در قهرمانی تیم تحت‌هدایت سرجیو کونسیسائو داشت.

نشریه «کیکر» آلمان با اشاره به اینکه مهدی طارمی این فصل نقش پررنگی در خط حمله پورتو داشت، نوشت: «این یک قهرمانی تاثیرگذار است، همانطور که اعداد ثابت می‌کنند؛ پورتو همراه با اسپورتینگ لیسبون بهترین خط دفاع لیگ (با 22 گل خورده) و بهترین خط حمله لیگ (با 84 گل‌زده) را دارد و آنها مهدی طارمی را که مهاجم دقیقی است، در اختیار دارند. این بازیکن 29 ساله ایرانی این فصل در 31 بازی لیگ برتر پرتغال، 20 بار موفق به گلزنی شد و تنها داروین نونس استعداد برتر بنفیکا با 26 گل‌زده (در جدول گلزنان لیگ برتر پرتغال) موفق‌تر از او بوده است.

مهدی طارمی این فصل در 46 بازی از رقابت‌های مختلف برای پورتو به میدان رفته و ضمن به ثمر رساندن 24 گل، آمار 17 پاس‌گل را از خود برجای گذاشته است که او را در زمزه بهترین مهاجمان لیگ‌های اروپایی از حیث مشارکت در گل (گل‌زده و پاس‌گل) داشته است.

#مهدی طارمی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها