65844
وویوویچ: ایران بااستعدادترین تیم هندبال آسیا است/ این کشور مرا هیجان‌زده کرد
18 ارديبهشت 1401 10:14
سرمربی تیم ملی هندبال کشورمان می‌گوید ایران بااستعدادترین تیم در قاره کهن را در اختیار دارد.

روزنامه گل

وسلین وویوویچ که در کارنامه حرفه‌ای‌‌اش سرمربیگری تیم‌های ملی هندبال مقدونیه و اسلوونی در کنار سرمربیگری تیم‌های باشگاهی همچون السد قطر و آر کِی زاگرب دیده می‌شود، از فروردین ماه به عنوان سرمربی جدید تیم ملی هندبال ایران انتخاب شد و حالا باید حرفه مربیگری را در آسیا و با یکی از قدرت‌های اصلی قاره کهن دنبال کند. این مربی کروات که در حال حاضر در تهران حضور دارد و آماده‌سازی تیم ملی هندبال ایران را از تاریخ 21 اردیبهشت آغاز خواهد کرد، گفت‌وگویی با روزنامه «یوتارنی لیست» چاپ زاگرب کرواسی داشته است و در مورد ماجراجویی جدیدش در ایران صحبت کرده است که در زیر می‌خوانید.

وویوویچ صحبت‌های خود را اینطور آغاز کرد: رسیدن به ایران سخت‌ بود چون از ترکیه باید به ایران می‌‌رفتم و نگذاشتند بدون تست PCR پرواز کنم، برای همین یک روز دیر به تهران رسیدم. راستش ایران، در ابتدا مرا هیجان‌زده کرد. می‌توانم بگویم تهران جایی که در آن زندگی می‌کنم، ترکیبی از استانبول، آتن، اسکوپیه و سارایوو است، شهری زیبا بدون توجه به نظراتی که در کشور ما در مورد این نقطه از جهان رایج است، من می‌گویم آنها همه چیز دارند.

وی در خصوص وضعیت هندبال ایران نیز اظهار داشت: آنها تعدادی هندبالیست و تیم هندبال دارند، بنابراین با توجه به آنچه تاکنون دیده‌ام، به جرأت می‌توانم بگویم که ایران مطمئناً بااستعدادترین تیم آسیا است، البته باید قطر را فاکتور گرفت که بازیکنان خارجی در ترکیبش دارد. به جرأت می‌توانم بگویم بازیکنانی در اینجا هستند که می‌توانند بلافاصله در بسیاری از باشگاه‌های بزرگ اروپایی بازی کنند، مثلاً در تیم آر کِی زاگرب یا واردار، باشگاه‌هایی که من در آنجا کار کرده‌ام.

سرمربی کروات تیم ملی صحبت‌های خود را اینطور تکمیل کرد: لیگ ایران به صورت تورنمنت برگزار می‌شود و حالا فینال لیگ در پیش است. آنها در اروپا بازیکن دارند، در رومانی و در تیم دینامو بخارست، مجارستان و لیگ دوم آلمان. ارتباط خوبی برقرار است و شرایط کاری عالی است. آنها قطعاً به لحاظ آمادگی جسمانی برای مسابقات مشکل دارند و ما این را تغییر خواهیم داد. من افرادی را با خود به تیم ملی ایران خواهم آورد که در این زمینه به من کمک کنند.

وسلین وویوویچ در پایان درباره برنامه‌اش با تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: ما برنامه خیلی خوبی داریم. ما بازی‌های کشورهای اسلامی را در ماه آگوست در کشور ترکیه داریم، سپس بازی‌های آسیایی چین در ماه سپتامبر و بعد از آن جام جهانی 2023 سوئد و لهستان را در پیش داریم. قرعه‌کشی (جام جهانی) را خواهیم دید، سپس بر اساس آن برنامه‌ریزی خواهیم کرد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها