شایعات داغ در مورد دیپورت لژیونرها
64734
کی برمی‌گردد؟ کی برنمی‌گردد؟
03 ارديبهشت 1401 19:40
شرایط برخی از نفراتی را که شایعات جدی درباره بازگشت‌‌شان به لیگ ایران وجود دارد مرور می‌کنیم

روزنامه گل

روزنامه گل- به نظر می‌‌رسد پنجره تابستانی پیش رو را باید زمانی برای بازگشت شمار زیادی از لژیونرها به لیگ برتر ایران بدانیم؛ اتفاقی که قطعی است، اما هنوز نمی‌‌دانیم درباره کدام نفرات رخ خواهد داد. با توجه به بالا رفتن قیمت ارز و افزایش جذابیت بازی در لیگ‌‌های خارجی، خیلی از بازیکنان مطرح و نیمه‌‌مطرح لیگ ایران در فصول گذشته تصمیم به جدایی گرفتند؛ اما تجربه ناکام برخی از آنها، گزینه بازگشت به ایران را محتمل می‌کند؛ مخصوصا که در سال برگزاری جام‌‌جهانی هستیم و شاید آنها برای قرار گرفتن در میدان دید و بازگشت به تیم ملی، گزینه بازی در داخل کشور را انتخاب کنند. در این مطلب شرایط برخی از نفراتی را که شایعات جدی درباره بازگشت‌‌شان به لیگ ایران وجود دارد مرور می‌کنیم.

کنعانی و قراردادی که تمدید نمی‌شود

احتمال بازگشت او به پرسپولیس زیاد است. محمدحسین کنعانی‌‌زادگان در فضایی مسالمت‌آمیز راهی قطر شد و به عضویت الاهلی در آمد، اما حضور در این تیم باعث بهبود کیفیت ساختار دفاعی الاهلی نشد. گفته می‌شود باشگاه قطری برنامه‌‌ای برای ادامه همکاری با کنعانی ندارد. اگر او در کنار شجاع خلیل‌زاده به پرسپولیس برگردد، کابوس ضعف دفاعی این فصل قرمزها تا حدود زیادی برطرف خواهد شد. در کنار اینها از علی علیپور و مرتضی پورعلی‌‌گنجی هم به عنوان دو لژیونر دیگر که سودای حضور در پرسپولیس را در سر دارند یاد می‌شود. علیپور حضوری نه‌چندان موفق را در ماریتیموی پرتغال تجربه کرده و پورعلی‌‌گنجی هم بعد از جهانگردی و کسب درآمد بالا، اعلام آمادگی کرده که به زودی به پرسپولیس بپیوندد؛ یا امسال یا فصول بعد...

شجاع بازیکن آزاد شد

مدافع پرسپولیس فصل گذشته در انتقالی جنجالی راهی الریان قطر شد. نوع جدایی او از پرسپولیس که به‌طور عامیانه می‌توان گفت با «پیچاندن» باشگاه و هواداران همراه بود، انتقادات زیادی به دنبال آورد و فضای تندی علیه شجاع ایجاد شد، اما او از همان روز اول به‌طور مکرر اعلام کرد روزی به پرسپولیس باز خواهد گشت. برآیند حضور خلیل‌‌زاده در تیم قطری برای این باشگاه چندان خوب نبود و رسانه‌های آن کشور اعلام کرده‌‌اند قرارداد این بازیکن تمدید نخواهد شد. طبیعتا این روزها بحث بازگشت شجاع به پرسپولیس داغ‌‌تر از هر زمان دیگری شده است. شاید هنوز خیلی از پرسپولیسی‌‌ها از دست این بازیکن دلخور باشند، اما نیاز فنی تیم در خط دفاعی می‌تواند منجر به سکوت و رضایت آنها شود.

قائدی؛ مازاد گران‌قیمت

از نظر فنی روزهای کابوس‌‌واری را پشت سر می‌‌گذارد. به عنوان نیمار آسیا یا علی کریمی بعدی جذب الاهلی امارات شد، اما این روزها کارش حتی از نیمکت‌‌نشینی هم گذشته و به سکونشینی رسیده است. مهدی علی سرمربی الاهلی حاضر نیست در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا قائدی را در فهرست 18 نفره قرار بدهد. به همین دلیل هم شایعات زیادی درباره بازگشت او به ایران و مشخصا استقلال سر زبان‌‌ها افتاده، اما مشکل اینجاست که قائدی با الاهلی قرارداد پنج‌‌ساله دارد. آنها این بازیکن را ارزان نخریده‌‌اند و بعید است که به راحتی از دستش بدهند.

بیرانوند؛ مشتاق و محتاج رضایتنامه

از همه بیشتر برای بازگشت دوباره به لیگ برتر مشتاق است و هر روز بیشتر از دیروز این اشتیاق را نشان می‌دهد. او در آنتورپ و بواویشتا دوران موفقیت‌آمیزی را پشت سر نگذاشت و حالا می‌خواهد دوباره به پرسپولیس برگردد. پیرامون او دو مشکل وجود دارد؛ یکی این است که هنوز یک فصل از قراردادش با آنتورپ باقی مانده و دیگری اینکه گفته می‌شود به سن اعزام به خدمت سربازی رسیده است. درباره اولی سیاست‌های باشگاه بلژیکی تعیین‌‌کننده است و درباره دومی برخی می‌گویند بیرو هنوز می‌تواند از معافیت تحصیلی استفاده کند.

کاوه رضایی؛ گمشده بزرگ

تابستان پنج سال پیش در ایران یک جدال بزرگ برای جذب او در گرفت. پرسپولیس و استقلال در دو سوی داستان بودند و در شرایطی که کاوه ابتدای فصل به قرمزها نزدیک‌‌تر بود، نهایتا به جمع آبی‌‌پوشان پیوست. او یک فصل خیلی موفق را در استقلال پشت سر گذاشت، اما خیلی زود راهی اروپا شد. چرا؟ چون فقط و فقط می‌خواست ملی‌‌پوش شود. حضور در تیم ملی برای رضایی بسیار مهم بود و او را متقاعد کرد لژیونر شود، اما در این سال‌ها اوضاع آن‌طور که فکر می‌کرد برایش خوب پیش نرفت. کاوه تنها دوران نسبتا موفقی در شارلروا داشت، معمولا هم به تیم ملی دعوت می‌شد، اما به ندرت مورد استفاده قرار می‌گرفت. این فصل آخر برای او عجیب‌‌تر هم شد؛ چرا که به نوعی می‌توان گفت این بازیکن در تیم متوسط لوون در نیمه پایینی جدول لیگ بلژیک مفقود شده است! به این ترتیب عجیب نیست اگر او هم سودای بازگشت در سر داشته باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها