با بازی‌های تدارکاتی خوب برای تیم‌ملی شانس صعود هم داریم
64584
انصافی: کادرفنی بیانیه‌نویسی را به مدیریت واگذار کنند
31 فروردين 1401 20:05
مجتبی انصافی پیشکسوت استقلال می‌گوید پس از اتفاقات بازی با نساجی در جام حذفی بازیکنان باید تمرکزشان را روی مسابقات لیگ برتر بگذارند و اختلاف امتیازی که با تیم‌های مدعی ایجاد شده را حفظ کنند.

روزنامه گل

مشروح صحبت‌های انصافی درباره وضعیت تیم و همچنین تیم ملی فوتبال را می‌خوانید:

نظر شما در مورد بازی با نساجی و کنار رفتن از مسابقات جام حذفی چیست؟

استقلال مقابل نساجی بازی خیلی خوبی ارائه داد و نزدیک به 6 موقعیت داشت که به گل تبدیل نشد. بعضی روزها همه چیز بر وفق مراد نیست و جام حذفی هم به طور کلی جام شگفتی‌هاست. چندین سال است که در چنین جام‌هایی در سر تا سر دنیا تیم‌های نسبتا ضیف‌تر موفق می‌شوند. استقلال باید تمرکزش را روی لیگ برتر بگذارد و چاره‌ دیگری ندارد و همه مجموعه تیم باید تمرکز داشته باشند تا به قهرمانی برسیم.

به نظر شما تیم برای کسب عنوان قهرمانی حاشیه امنیت خوبی دارد؟

استقلال 6 امتیاز بیشتر از رقیب دارد اما این اختلاف نمی‌تواند با توجه به باقی‌ماندن 6 بازی و 18 امتیاز، چندان حاشیه امنیت باشد و بازیکنان باید با تمرکز کامل به کار ادامه دهند. با توجه به شرایطی که بوجود آمده و علیه استقلال موضع گرفته‌اند کادر فنی باید بیانیه ‌نویسی و حواشی را به مدیریت واگذار کنند.

تیم برای کسب عنوان قهرمانی باید چه رویه‌ای داشته باشد؟

صددرصد بازیکنان باید متمرکز باشند زیرا قهرمانی در دستان خود تیم است و نباید جام از دست استقلال بیفتد. نباید با دامن زدن به حواشی به سود حریف کار کنیم و اختلاف امتیاز کم شود.

گروه ایران در جام جهانی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

در جام جهانی بازی آسان نداریم زیرا بهترین‌های جهان آنجا هستند. به واسطه نتایجی که گرفتیم سطح انتظارات مردم را بالا بردیم و باید به مرحله دوم فکر کنیم. ضمن اینکه تیم چهارم گروه ما تیم ضعیفی نیست و از پلی‌آف اروپا می‌آید. در نتیجه نمی‌توانیم روی 3 امتیاز حساب کنیم. پیشتر با آمریکا بازی کرده‌ایم اما شرایط متفاوت است. خودم دوست داشتم در گروهی باشیم که حریفانش بزرگ هستند.

گفته می‌شود باید روی نیمکت تیم ملی تغییرات صورت بگیرد.

باید بدانیم مربی بعدی در چه حدی است. اگر منطق پشت ماجرا نباشد و احساسی حرف بزنیم غلط است. اگر می‌خواهیم مربی دیگری بیاوریم باید کسی را بیاوریم که فوتبال ما اشراف داشته باشد. حتی مورینیو هم بیاید با توجه به عدم آشنایی در حال حاضر به کار ما نمی‌آید. مخالف تغییر هستم زیرا نمی‌گویند تیم چگونه بازی کرده بلکه فقط آمار و بردها تعیین کننده است. اسکوچیچ هم در این زمینه خوب بوده و تنها یک شکست متحمل شده است. اگر قرار به ماندن اسکوچیچ است بهتر است مسئولین وزارت ورزش و فدراسیون از این تیم حمایت کنند. 3 اتفاق باید بیفتد تا صعود کنیم. اول حمایت قاطع از سرمربی، دوم اردوهای درجه یک و سوم بازی‌های تدارکاتی مقابل تیم‌های سطح اول است. باید به دنبال تیم‌های بزرگ برویم.

#استقلال #پیشکسوت استقلال #مصاحبه #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها