64579
تشکیل میز قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ در وزارت ورزش
31 فروردين 1401 19:59
سرپرست امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان از تشکیل میز قطر در وزارت ورزش و جوانان ویژه جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ خبر داد.

روزنامه گل

محمدحسن تقی‌زاده هدف از تشکیل میز قطر در وزارت ورزش و جوانان ویژه جام جهانی فوتبال 2022 را هم‌افزایی فعالیت‌ها و هماهنگی بین بخش‌های مختلف وزارت ورزش و جوانان دخیل در فرآیند جام جهانی دانست و اظهار داشت: میز قطر متشکل از نمایندگان معاونت‌های دخیل در جام جهانی و همچنین فدراسیون فوتبال است. با توجه به ماهیت ورزشی جام جهانی همچنین پتانسیل اجرایی جوان موجود در وزارت ورزش و جوانان پیشنهاد ایجاد یک قرارگاه ویژه جام جهانی قطر را خدمت مقام عالی وزارت ورزش و جوانان ارائه داده‌ایم.

سرپرست دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان ساخت: در هیئت دولت کمیته‌ای به همین منظور متشکل از وزیر ورزش و جوانان، وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، وزیر راه و شهرسازی، وزیر امور خارجه، وزیر صمت و با ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل شده است.

تقی‌زاده ادامه داد: وظایف وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال در قالب ساماندهی تماشاگران در ورزشگاه دیده شد که شامل قبل، حین و بعد از بازی می‌شود، در این خصوص موضوعاتی همچون تدابیر تهیه بلیت، تهیه لباس مشترک برای تماشاگران، تهیه پرچم و راهنمایی هموطنانی که قصد تماشای مسابقات از نزدیک را دارند مطرح است.

وی با اشاره به سودجویی برخی از افراد از مسابقات جام جهانی قطر اظهار کرد: متأسفانه در چند وقت اخیر شاهدیم که برخی سایت‌ها و شبکه‌های مجازی مشغول کلاهبرداری از طریق فروش بلیت هستند. این سایت‌ها با رقم‌های نجومی ثبت‌نام انجام می‌دهند و این درحالی است که تا الآن هیچ‌گونه اطلاعیه‌ای مبنی بر ثبت‌نام توسط فدراسیون فوتبال صادر نشده است.

سرپرست امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف اصلی ما از تشکیل میز قطر اطلاع‌رسانی است که مردم مطلع شوند چه اتفاقاتی درخصوص مسابقات جام جهانی درحال رخ دادن است. ما در وزارت ورزش و جوانان درجهت تنویر افکار عمومی تلاش می‌کنیم.

تقی‌زاده تصریح کرد: آگاهی‌بخشی برای مقامات مسئول نیز یکی دیگر از اهداف تشکیل این میز است. ما با گرد هم آوردن متخصصین و خبرگان این حوزه قصد مرجع‌سازی این میز را برای تصمیم‌سازان کشور داریم. همکاران حوزه بین‌الملل وزارت ورزش را موظف کردیم که دائم مترصد همه اتفاقات، گزارشات و اخبار جام جهانی قطر اعم از ورزشی، سیاسی و اجتماعی باشند و به‌صورت هفتگی بولتن‌هایی را برای ارائه به این میز آماده کنیم.

وی ادامه داد: ما در این میز تلاش می‌کنیم که با استفاده از توان فدراسیون فوتبال سهمیه بلیت را برای هواداران افزایش دهیم تا هموطنان بیشتری بتوانند از این رویداد بهره‌مند شوند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها