64570
سیف‌الله‌پور: نساجی مدت‌ها در غربت بود اما به فینال رسید
31 فروردين 1401 16:39
مدیرعامل باشگاه نساجی گفت:‌ می‌خواهیم فینال در تهران برگزار شود زیرا اگر بازی در تبریز باشد و خون از دماغ یک نفر بیاید چه ارزشی دارد؟

روزنامه گل

ایزد سیف‌الله‌پور درباره برتری نساجی مقابل مس کرمان و صعود این تیم به فینال جام‌حذفی اظهار داشت:‌ همانگونه که قبل از بازی پیش‌بینی کرده بودیم دیدار سختی با مس کرمان داشتیم. تیمی که مدعی اصلی صعود به لیگ برتر است، قطعا حریف راحتی نیست. همیشه بازی کردن با تیم‌هایی که یک رده پایین‌تر هستند دشوار است زیرا انگیزه بسیار بیشتری دارند. مس کرمان در صورت نتیجه گرفتن مقابل ملوان انزلی تا حد بسیار زیادی صعود خود را به لیگ برتر مسجل خواهد کرد به همین دلیل هم دوست داشتند در لیگ یک صعود کنند و هم با برتری برابر نساجی به فینال برسند.

* هواداران و تیم نساجی مدت‌ها در غربت بودند اما اکنون به فینال رسیدیم

وی افزود: قبل از بازی به بچه‌های خود گوشزد کردیم کار راحتی برابر مس کرمان نداریم. خدا را صد هزار مرتبه شکر می‌کنم دل هواداران ما با برتری در بازی نیمه نهایی شاد شد. خیلی برای رسیدن به این برد زحمت کشیدیم. هواداران و تیم نساجی مدت‌ها در غربت بودند. تیم ما مدام برای برگزاری بازی‌هایش به شهرهای مختلف می‌رود اما خدا را شکر اکنون به فینال رسیدیم. در یک هفته اخیر دومین باری بود که بازی ما به 120 دقیقه کشیده شد. مقابل هواداران استقلال هم 120 دقیقه در ورزشگاه آزادی بازی کردیم.

مدیرعامل باشگاه نساجی خاطرنشان کرد: همه تیم‌های لیگ برتری در این مدت استراحت کردند اما تیم ما یک روز هم استراحت نکرد. صعود نساجی به فینال ماحصل یک کار گروهی است. باید از مالک، اعضای هیأت مدیره،‌کادر فنی، سرمربی، سرپرست، پزشک، تدارکات، رسانه و از همه مهم‌تر هواداران و کانون هواداران نساجی تشکر کنم که در این راه تلاش کردند. تیم ما شب گذشته در دقیقه 116 گل زد. هواداران ما با وجود اینکه مسیر زیادی را برای برگزاری این بازی به تهران آمدند تا لحظه گل و پس آن نساجی را حمایت کردند.

سیف‌الله پورر عنوان کرد: 5،6 ساعت فقط مسیر قائم‌شهر تا تهران است و ترافیک مسیر را در نظر بگیرید. البته فقط هواداران ما از قائمشهر و شهرهای همجوار به ورزشگاه آزادی نیامدند بلکه از کل استان‌های شمالی، نکا، مرز استان‌های گلستان، گیلان و سمنان برای حمایت از نساجی به ورزشگاه آزادی آمدند تا از تیم حمایت کنند.

تفاوت بازی نساجی در نیمه نهایی جام حذفی با روز صعود به لیگ برتر

وی خاطرنشان کرد:‌ از استاندار، معاونت سیاسی استانداری، فرماندار ، اعضای شورای شهر، شهردار قائم‌شهر و تمام مسؤولان شهری و استانی تشکر می‌کنم که برای نساجی سنگ تمام گذاشتند. باور کنید نمی‌توان از آنها تشکر کرد زیرا مردم مازندران، ارگان‌ها، نهادها و ... تلاش کردند تا این حماسه بزرگ خلق شد. نساجی یک بار تجربه حضور تماشاگرانش در ورزشگاه تختی تهران در تاریخ 7 اردیبهشت 97 را دارد اما جمعیت حاضر در ورزشگاه در آن مسابقه به این حد نبود. ورزشگاه تختی فقط در یک طرف خود سکو دارد اما شب گذشته طرفداران ما 4 طرف ورزشگاه آزادی را پر کردند و حدود 40 هزار هوادار در استادیوم حضور داشتند.

* فقط خط پایان را پیش رو داریم که یک بازی بسیار سخت مقابل آلومینیوم باشخصیت است

مدیرعامل باشگاه نساجی با اشاره به فینال جام حذفی مقابل آلومینیوم اراک توضیح داد: دیدار بسیار سختی برای نهایی کردن کار خود و رسیدن به قهرمانی مقابل تیم بسیار خوب و با شخصیت آلومینیوم اراک داریم که از یک کادر فنی بسیار قوی برخوردار است. مهدی رحمتی و کادر فنی‌اش همه از دوستان من و مربیان زحمتکش و پرتوان فوتبال ما هستند. آلومینیوم، باشگاهی قدیمی است که توسط بخش دولتی حمایت می‌شود. خوب هم هزینه کردند و امیدوارم در فینال هم بازی خوبی را ببینیم.

سیف‌الله‌پور در مورد دلیل درگیری‌های دیدار نساجی و مس کرمان پاسخ داد: طبیعی است بازی حذفی که یک طرف حذف خواهد شد، استرس‌های خاص خودش را دارد.

* اگر تنها هدف اصلی مس فقط صعود به لیگ برتر بود در جام حذفی شرکت نمی‌کردند

وی در مورد اینکه اعضای کادر فنی مس کرمان بارها اعلام کردند هدف اصلی‌شان دیدار با ملوان و صعود به لیگ برتر است و تمرکز کمتری با دیدار با نساجی دارند گفت:‌ اگر هدف اصلی فقط صعود به لیگ برتر باشد در جام حذفی شرکت نمی‌کردند. درست است آنها چنین هدفی را دنبال می‌کنند اما به حدی در جام حذفی تلاش کردند که با یک برد به جایی رسیدند که در صورت بردن نساجی، 50 درصد شانس قهرمانی و حضور در لیگ قهرمانان آسیا را داشتند. این افتخار نصیب هر تیمی نخواهد شد.طبیعی است اشتباهاتی هم پیش بیاید البته اگر از هر کسی که مقصر اتفاقات شب گذشته است بپرسید می‌گوید من از این موارد پشیمان هستم.

دلیل شکایت از سرمربی مس کرمان

مدیرعامل باشگاه نساجی در مورد اینکه ظاهرا این باشگاه قصد دارد از فرزاد حسین‌خانی، سرمربی مس کرمان شکایت کند توضیح داد: فرزاد حسین‌خانی از دوستان من است. ساکت الهامی هم در مصاحبه‌های قبل و بعد از بازی از او و تیمش تعریف کرد اما فرزاد جمله‌ای را نسبت به سرمربی نساجی به کار برد که ای کاش آن را نمی‌گفت. ما فوتبالی هستیم و چشم‌مان در چشم هم می‌افتد. نه تنها حسین‌خانی بلکه آرتا منهاجی، محمود محمودی‌نیا که قبلا مدیرعامل کرمان بوده و اکنون مربی این تیم است و رضا فتح‌آبادی از دوستان نزدیک من هستند. نباید این اتفاقات می‌افتاد اما افتاد. به هر حال موضوع جمع خواهد شد.

* جاده اراک برای خلی عظیم مشتاقان نساجی و آلومینیوم خطرناک است

سیف‌الله‌پوردر مورد گلایه‌های باشگاه نساجی از برگزاری دیدار فینال جام‌حذفی در ورزشگاه یادگار امام تبریز پاسخ داد:‌ روز گذشته هم اعلام کردم اگر بازی فینال بدون تماشاگر برگزار می‌شد می‌گفتیم آن را هرجای ایران برگزار کنند اما را برگزار کنند ایرادی ندارد اما وقتی قرار است خیل عظیم مشتاقان هر دو تیم به تبریز بیایند، کار سخت می‌شود. جاده تبریز برای طرفداران نساجی و آلومینیوم خطرناک است و هواداران اراکی و قائم‌شهری باید مسیر زیادی را طی کنند. جاده تهران برای هر دو تیم اتوبان است و آمار تصادف نسبت به تبریز پایین‌تر خواهد بود.

* اگر خون از دماغ یک هوادار بیاید قهرمانی چه ارزشی دارد؟

وی افزود:‌ قهرمانی به چه قیمتی؟ اگر یک خون از دماغ یک هوادار بیاید قهرمانی جام حذفی ارزش دارد؟ خدا را شکر تعامل بین مسؤولان ورزشگاه آزادی و سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال انجام خواهد شد و در تهران انجام می شود ما هم درخواست رسمی دادیم و خواهش کردیم بازی در تهران برگزار شود.

#نساجی مازندران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها