64357
رکورد جاودانه رحمتی؛ هفتمین فینال حذفی
30 فروردين 1401 11:13
سیدمهدی رحمتی برای هفتمین بار و این مرتبه در کسوت سرمربی تیمش را به دیدار فینال جام حذفی رساند.

روزنامه گل

نتایجی که در هفته‌های متوالی برای آلومینیوم به دست آمد باعث شد تا این باشگاه تصمیم به انجام تغییرات بر روی نیمکت خود بگیرد. حضور سیدمهدی رحمتی شوک بزرگی را به اراکی‌ها وارد کرد و این تیم اکنون تنها یک گام تا کسب عنوان قهرمانی فاصله دارد.

پیروزی یک بر صفر آلومینیوم برابر تیم دسته دومی خلیج فارس ماهشهر هر چند سخت به دست آمد اما اراکی‌ها در این مسابقه کاملا تیم برتر میدان بودند و فرصت‌های متعدد گلزنی را از دست دادند که دو مورد از موقعیت‌های این تیم به تیرک دروازه میهمان برخورد کرد.

آلومینیوم در شرایطی تحت هدایت سیدمهدی رحمتی خود را در دیدار فینال جام حذفی می‌بیند که او تاکنون 6 مرتبه تجربه حضور در دیدار پایانی این پیکارها را دارد و حاصل این بازی‌ها، کسب سه عنوان قهرمانی در کنار سه شکست بوده است.

رحمتی در سه فصل متوالی و به‌طور شگفت انگیزی به‌همراه فجرسپاسی راهی دیدار فینال جام حذفی شد. او در فصول 79 – 80 و 80 – 81 و همچنین 81 – 82 توانست به‌همراه نماینده شگفتی ساز استان فارس پای به دیدار پایانی بگذارد که حاصل آن یک عنوان قهرمانی بود.

رحمتی در نخستین تجربه حضور در فینال، به همراه فجر و با غلبه بر ذوب آهن جام قهرمانی را بالای سر برد. البته دو تجربه بعدی برای او خوش یمن نبود چرا که تیم او ابتدا به استقلال و سپس در فینالی تکراری به ذوب آهن باخت تا فجری‌ها تنها در تجربه اول حضور در دیدار پایانی، عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.

سرمربی اراکی‌ها در ادامه سه مرتبه و این بار با لباس استقلال حضور در فینال جام حذفی را تجربه کرد. او در فصول 90 – 91 و 96 – 97 با غلبه بر تیم‌های شاهین بوشهر و خونه به خونه بابل به مقام قهرمانی دست یافت اما در فصل 94 – 95 با شکست برابر ذوب آهن، از کسب جام باز ماند.

حالا سیدمهدی رحمتی این بار برای هفتمین بار و در کسوت سرمربی حضور در فینال جام حذفی را تجربه می‌کند. در صورتی‌که او عنوان قهرمانی را از آن خود کند، با کسب 4 قهرمانی و 3 نائب قهرمانی، به یکی از پرافتخارترین مربی – بازیکنان تاریخ جام حذفی تبدیل خواهد شد.

#آلومینیوم اراک
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها