64048
ابهام در ماجرای حضور قهرمان ایران در امارات
28 فروردين 1401 11:41
شهداب یزد بعد از قهرمانی در لیگ برتر ایران و در راستای آماده سازی خود در تورنمنتی شرکت کرده که حاشیه‌هایی را برایش به همراه داشته است.

روزنامه گل

تورنمنت جام رمضان دوبی به نحوی برگزار شد که شاید برای ایرانی ها خیلی آشنا نباشد. با وجود حضور خیلی از بازیکنان ایرانی در این تورنمنت جالب است بدانید کمتر باشگاهی به جز شهداب ایران در این رقابت ها حاضر شده و تیم های دیگر بعد از حضور بازیکنان در امارات و با درخواست اسپانسرها تشکیل شده اند.
شهداب یزد هم که خودش را برای حضور در جام باشگاههای آسیا آماده می کند، در این تورنمنت حاضر شد، اما نقش بستن پرچم امارات روی پیراهن این تیم باعث ایجاد حاشیه های زیادی شد. البته که نام شهداب هم در پخش تلویزیونی این مسابقات "بن ثانی" عنوان شده بود.
بعد از انتقاد برخی از رسانه ها، امیر شرافت مدیرعامل باشگاه شهداب یزد در اولین واکنش اعلام کرد که این اعزام با هماهنگی فدراسیون و با مجوز شورای برون مرزی صورت گرفته است. او در ادامه افزود: «حدود ۲۰ روز پیش و قبل از کسب عنوان قهرمانی ایران، دعوتنامه‌ای رسمی از سوی اسپانسر مسابقات برای ما ارسال شد اما با توجه به اینکه زمان مناسبی نداشت و ملی‌پوشان در اردوی ملی حضور داشتند، تصمیم به عدم شرکت گرفتیم اما بعد از قهرمانی مدام از سوی اسپانسر ایمیل می‌آمد و حتی به فدراسیون والیبال ایران نامه زدند تا اینکه آقای داورزنی از ما درخواست کرد به عنوان نماینده ایران در این مسابقات شرکت کنیم. ما هم شرایط لازم را فراهم و شرکت کردیم.»

اما در این میان فدراسیون والیبال با انتشار مصاحبه ای از میلاد تقوی، دبیر فدراسیون مسئولیت ماجرا را بر گردن خود باشگاه یزدی انداخت. تقوی در اینباره می گوید: «بنا بر درخواست شهداب تمام مراحل قانونی را در وزارت ورزش طی کردیم. این تیم با نماینده وزارت ورزش وارد مسابقات شده است. اینکه در مسابقات چه شرایطی را پذیرفته است قطعا باید باشگاه تصمیم بگیرد اما با توجه به شرایطی که به وجود آمده است، پس از بازگشت این تیم جلسه‌ای را برگزار می‌کنیم و به موضوع رسیدگی خواهیم کرد. زمان درخواست رسمی تیم شهداب مشخص و در فدراسیون موجود است. شهداب درخواست داده و آقای داورزنی درخواستی در این زمینه نداشته است.»
حالا شهداب با حاشیه های موجود باید خودش را برای جام باشگاههای آسیا آماده کند و باید دید در نهایت چه کسی مسئولیت اینکه یک باشگاه ایرانی با پرچم امارات در مسابقات حاضر شده را برعهده می گیرد؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها