قالیباف و جبلی هم روی برگشتن او نظر مثبت دارند
63730
فروردین: رئیس جمهور از بازگشت فردوسی پور استقبال می‌کند
24 فروردين 1401 21:09
سیدیاسر رضوی - یکی از موضوعاتی که این روزها دوباره در فوتبال ما پررنگ شده و حتی نظرسنجی هایی در مورد آن برگزار می‌شود، بحث بازگشت عادل به قاب جادویی تلویزیون و شنیدن صدای او در گزارش‌های بازی‌های جام جهانی 2022 قطر هستیم.

روزنامه گل

اتفاقی که گویا مدیران ارشد صداوسیما از جمله خود رئیس سازمان هم روی آن نظر مثبت دارد و خواهان این بازگشت است. جالب است که محمد مهدی فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس هم روی این موضوع به نوعی صحه گذاشته و حتی از استقبال رئیس جمهور، رئیس مجلس و رئیس سازمان صداوسیما حرف به میان می‌آورد که با حل یکسری مسائل به زودی این اتفاق خواهد افتاد و هواداران فوتبال می‌توانند در جام جهانی 2022 قطر گزارش بازی‌ها را با صدای عادل بشنوند. فروردین معتقد است فردوسی پور قدرشناس بوده که به خوبی می‌داند در کنار صداوسیما به این چهره مردمی تبدیل شده و با توجه به این علاقه برای برگشت، فرصت سوزی نخواهد کرد.

آخرین پیگیری‌های مجلس از وزارت ورزش وشخص سجادی بابت اتفاقات مشهد به کجا رسید؟

در جلسه با آقای وزیر یکسری مسائل مطرح شد و پیگیری مواردی بودیم که باعث این شرایط شد. به هرحال یکسری مسائل اتفاق افتاده که هرمجموعه‌ای به اندازه خودش مقصر است. به هرحال پیگیر این ماجرا هستیم تا مقصران اصلی شناخته شوند.

اما یکسری از همین مقصران معتقدند به بهترین شکل این بازی برگزار شده و هیچ مشکلی نبوده است؟‌

(خنده) حتما این عزیزان در روزی که این بازی در مشهد برگزار شده آن موقع در لبنان بوده‌اند و فکر کردند بازی آنجا برگزار می‌شود.

در مورد راه افتادن جو بازگشت دوباره عزیزی خادم و تلاش هایی که انجام می‌دهد چه نظری دارید؟ حتما هم می‌دانید که آقای راستینه به این موضوع واکنش نشان داد و گفت این خواب تعبیر نخواهد شد.

این سوال را باید از مردم بپرسید که آیا دوست دارند این آقا به مسند ریاست فدراسیون فوتبال برگردد. یک تصمیمی بوده که هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گرفت که یک نفر نباشد و همه هم نسبت به این موضوع اعلام رضایت کردند. به نظرم اگر هم قرار به برگشت باشد باید ایشان به احترام دوباره نیاید تا روح و روان آن‌ها جریحه دار نشود.

در مورد صعود تیم ملی به جام جهانی 2022 قطر و گروه ما چه نظری دارید و آیا شانس صعود داریم؟

قطعا حضور در جام جهانی برای هر کشوری یک افتخار است و امیدواریم تیم ملی کشورمان دراین دوره بتواند به مرحله بعد صعود کند. فارغ از اینکه چه تیم هایی در گروه ما قرار دارند به نظرم این اراده در همه ارکان تیم ملی، بازیکنان، فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش، دولت، مجلس و دیگر دست اندرکاران برای صعود به مرحله بعد برای اولین بار وجود دارد. بازیکنان هم خودشان روی این موضوع باید تمرکز داشته باشند چون آن‌ها به بهترین شکل می‌دانند این تمرکز همراه با حمایت دولت و مجلس چقدر می‌تواند به آنها برای رسیدن به هدف کمک کند. خوشبختانه از روزی که تیم ملی ساز صعود را نواخت به لحاظ معنوی و مادی کنار تیم ملی بودیم و حمایت‌های خوبی هم انجام شده و بازهم ادامه دارد. بودجه مناسبی برای تیم ملی در نظر گرفته شده تا بتوانند بازی‌های تدارکاتی مناسبی برگزار کنند و با اردوهای خوب و آمادگی مناسب پای به این بازی‌ها بگذارند.

در حال حاضر در شور و شعف صعود تیم ملی یکی از خواسته هایی که هواداران تیم ملی به دنبال آن هستند و تقریبا اکثر اهالی فوتبال هم روی آن تاکید دارند، استفاده از عادل فردوسی پور در جام جهانی است. با توجه به شنیده هایی که در این خصوص وجود دارد آیا مجلس قدمی برای آشتی دادن صداوسیما و عادل داده است.

عادل فردوسی پور سرمایه این کشور بوده و در این خاک و این نظام رشد و تعالی پیدا کرده است که به بهترین شکل او را در دامن خودش پرورش داد. فردوسی پور سرمایه صداوسیما و یک چهره مردمی است. در این مورد با آقای رئیس جمهور و رئیس مجلس و حتی رئیس سازمان صداوسیما هم صحبت هایی انجام شده است. هیچ مشکلی از نظر آقایان برای بازگشت عادل وجود ندارد و حتی خود رئیس جمهور هم از این مساله استقبال کردند و نسبت به آن نظر و ذهنیتی مثبت دارند. یک اختلاف نظر مدیریتی در میان است که بدون شک مشکل حل خواهد شد. قطعا خود عادل می‌داند فرزند صداوسیما بوده و این مجموعه باعث شده او عادل فردوسی پور شود و بدون شک فرصت سوزی نخواهد کرد. عادل همیشه قدرشناسی خودش را نشان داده است. به زودی بازهم در این زمینه صحبت هایی خواهیم داشت تا با رایزنی‌های لازم این اتفاق بیفتد چون ما هم مثل بقیه مردم دوست داریم شاهد گزارش جذاب و عالی بازی‌های تیم ملی با صدای عادل فردوسی پور باشیم.

#عادل فردوسی پور #رییس جمهور #اختصاصی گل #کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی #فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی #مصاحبه #سیدیاسر رضوی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها