63729
واکنش مدیرعامل پیکان به احتمال جذب بازیکنان بزرگ جهان/ عطابخش: 10 نفره نمی‌شدیم استقلال را می‌بردیم
24 فروردين 1401 19:51
مدیرعامل پیکان توضیحاتی در خصوص آخرین وضعیت تیم‌های فوتبال و والیبال این باشگاه ارائه کرد.

روزنامه گل

امیر عطابخش درمورد حضورش در دیدار تدارکاتی پیکان و صنعت نفت آبادان و اینکه همیشه در کنار تیم‌های پیکان حضور دارد، اظهار داشت: من همیشه کنار بچه‌ها تیم‌هایم در زمین چمن یا سالن حضور دارم به شکلی که بازیکنان تیم والیبال پیکان می‌گفتند در تک تک امتیازات حضور شما را زیر تور حس می‌کردیم که البته این از لطف شان بود. برخی مسائل مدیریتی مربوط به موارد مالی و سایر مسایل ذهنی و اعتقادی است.

وی افزود: همیشه سعی کردم با دل و جان در ذهن بچه ها باشم و شخصیتم به شکلی است که همیشه سعی کرده‌ام به آنها انرژی مثبت بدهم و آنها هم باید به من انرژی مثبت بدهند تا بتوانم کارم را انجام بدهم. در 24 ساعت شاید 4-3 ساعت بیشتر نخوابم. مدام در حال فکر و برنامه ریزی برای تیم‌ها هستم و به آنها سر می‌زنم. سعی دارم مدیری باشم که وقتی هست، هست و وقتی نیست هم هست‌.

مدیرعامل باشگاه پیکان درمورد برنامه هایش برای فصل آینده و احتمال باقی ماندن مجتبی حسینی و کادرفنی اش در این تیم پاسخ داد: وقتی همه چیز طبق برنامه پیش برود، چرخ دنده‌ها با هم چفت خواهد شد. خدا را شکر با توجه به کادرفنی خوبی که مجتبی حسینی جمع کرده و عوامل جدیدی که در باشگاه دور هم جمع شده‌اند، این چرخ‌دنده‌ها با هم چفت خواهند بود. همانگونه که در والیبال این مسائل را می‌بینید.

عطابخش عنوان کرد؛ همزمان با ورود من به باشگاه تیم والیبال 2 باخت در مرحله گروهی لیگ برتر داد اما خدا را شکر چرخ‌دنده با هم جور شد. در مورد تیم فوتبال هم همین حالت وجود دارد و واقعا فکر می‌کنیم سال آینده هم مجتبی حسینی با ما قرارداد دارد‌ زیرا کاملا با ما و هیات مدیره باشگاه هماهنگ است‌. خدا را شکر روند تیم فوتبال ما در این فصل خیلی عالی بوده است.

وی اضافه کرد: پیکان با جوان‌هایش فوتبال خوبی ارائه می‌دهد. در بین 10 لیگ معتبر آسیایی جوان‌ترین تیم هستیم. رقم قراردادمان هم پایین ترین است و مظلوم هستیم اما جوان‌های پیکان جسور هستند. در ترکیب اصلی ما 4-3 بازیکن امید بازی می‌کنند و در آینده فوتبال ایران از آنها بیشتر خواهید شنید.

مدیرعامل باشگاه پیکان ادامه داد: اعتقاد دارم مجتبی حسینی هم در جایی که همه چیزی جور باشد و چرخ دنده بچرخد، اجازه نمی دهد این چرخش روی زمین بماند.

عطابخش درخصوص بیانیه باشگاه پیکان پس از دیدار با استقلال توضیح داد: باید نکته ای را بگویم. در آن تب و تاب بیانیه نویسی باشگاه ما پست اینستاگرامی گذاشت که همه فکر کردند بیانیه است‌. درحالی که اینگونه نبود. اگر بخواهم بیانیه بنویسیم مدیر حقوقی ما همراه با مدیر رسانه یا مدیر روابط عمومی باشگاه چنین کاری می‌کنند. در بیانیه باید بحث های حقوقی و انضباطی رعایت شود اما به نظرتان پست اینستاگرامی که با عبارت «تمام شد؟» شروع می‌شود بیانیه است؟

وی تصریح کرد: مربیان استقلال بعد از بازی با پیکان گفتند حتی اگر ما را 10 نفر هم کنید نمی‌بازیم. اما با تمام احترامی که برای شخصیت فرهاد مجیدی به عنوان یکی از مربیان جنتلمن فوتبال ایران قائل هستم انتظار داشتم مقابل تیم جوان پیکان جسورانه بازی می‌کردند. ای کاش آن اخراج در بازی با استقلال اتفاق نمی‌افتاد زیرا اگر بازیکن حریف اخراج نمی‌شد شک نکنید تیم ما می‌برد با آن اخراج بحث‌های تاکتیکی ما تغییر کرد. قبل از دریافت کارت قرمز تیم ما سه موقعیت بالای 80 درصد گل داشت اما استقلال فقط یک موقعیت 30 درصدی توپ فقط یک بار به دست دروازه‌بان ما خورد.

عطابخش ادامه داد: انتظار داشتیم مجیدی به بن‌بست تاکتیکی تیمش مقابل جوانان پیکان اشاره کند مگر ما استقلال را 10 نفره کردیم. اخراج در بازی فوتبال طبیعی است. تنیس روی میز یا شطرنج نیست. در فوتبال برخورد و اخراج وجود دارد. برای همین این رشته در دنیا جذاب‌ترین ورزش جهان است و این همه تماشاگر و دنبال‌کننده دارد. ما هم در آن پست اینستاگرامی گفتیم تمام شد؟ پیکان کارخانه بازیکن‌سازی دارد و در سال 1401 این کار را با قدرت بیشتری انجام می‌دهیم باز هم بازیکن تربیت کرده و به تیم‌هایی مثل استقلال، پرسپولیس، سپاهان و حتی اروپا می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: اکنون مشغول عهد تفاهم با باشگاه‌های بزرگ اروپایی هستیم. می‌خواهیم با آنها همکاری‌های خاصی داشته باشیم و بازیکن به اروپا بدهیم. چون قصد داریم از امکانات‌شان استفاده کنیم و بازیکنان تیم‌های پایه را به این قاره بفرستیم. مشغول عقد خواهرخواندگی با چند باشگاه خوب والیبال در دنیا هستیم و کارهای عملیاتی انجام می‌دهیم.

مدیرعامل باشگاه پیکان در خصوص مباحث مطرح شده نسبت به عقد قرارداد با سعید معروف و محمد موسوی برای حضور در تیم والیبال باشگاه گفت: در اینکه پیکان پرافتخارترین تیم والیبال آسیا است شکی وجود ندارد. البته این تیم چند سالی از صدر والیبال ایران و آسیا افتاده بود اما طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قصد داریم تیم را به آن جایگاه بازگردانیم. در ابتدا با چند باشگاه بزرگ اروپایی برای همکاری ارتباط گرفتیم و می‌خواهیم قرارداد خواهرخواندگی عملیاتی امضا کنیم نه اینکه این قرارداد فقط در حد رد و بدل شدن چند امضا باشد.

عطابخش ادامه داد: در لیگ برتر والیبال به فینال رسیدیم الان لیگ لهستان، ایتالیا، روسیه و ترکیه درگیر مسابقات خودشان هستند و شاید رقابت‌ها در این کشورها تا اواسط مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ادامه داشته باشد. پیمان اکبری 10-12 بازیکن خوب را از ما درخواست کرده البته جذب بازیکن بزرگ بودجه بزرگی هم می‌خواهد که ما چنین بودجه‌ای نداریم. شاید راه‌‌حل‌های دیگری را به کار ببریم و به نقطه‌ای برسیم و از آن طریق بازیکنانی جذب کنیم در غیر این صورت اگر قرار باشد مستقیم پول‌های هنگفت به بازیکن بدهیم به صلاح باشگاه نیست.

وی گفت: 30 روز تا آغاز والیبال بازی‌های جام آسیا باقی مانده و دوست داریم جو خوبی ایجاد شود. پیکان میزبان مسابقات است و می‌خواهیم بار دیگر شاهد حضور تماشاگران در سالن باشیم و آنها با والیبال آشتی کنند. با بازیکنان ایرانی و خارجی مذاکراتی کرده‌ایم که ادامه‌دار است، اما تاکنون هیچ قراردادی امضا نکرده‌ایم همه چیز در حد گمانه‌زنی است شاید خیلی‌ها باور نکنند بازیکنان بزرگ اروپایی هم دوست دارند به ایران بیایند اما با یک همکاری خوب و سالم نه این اسم‌هایی که مطرح شده بلکه بازیکنان خوبی که در حد این بازیکنان بزرگ باشند نیز امکان حضورشان در تیم پیکان وجود دارد پتانسیل والیبال ما واقعاً بالا است.

#پیکان
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها