فحاشی به بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس شایسته نبود؛
63728
انتظاری: تمیروف در حد کدام تیم لیگ برتری است؟
24 فروردين 1401 19:49
مهاجم سال‌های نه چندان دور پرسپولیس شعار علیه مربیان و بازیکنان این تیم پس از شکست مقابل آلومینیوم را اتفاق ناپسندی می‌داند.

روزنامه گل

شکست پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک و حذف سرخ‌پوشان از رقابت‌های جام حذفی موجب شد شوک جدیدی به هواداران این تیم وارد شود و یحیی گل‌محمدی و کادر فنی او مورد هجمه تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی و فضای مجازی قرار بگیرند. سهراب انتظاری در گفت‌وگو با "ایران ورزشی" این اتفاق را شایسته نمی‌داند و معتقد است پرسپولیس هنوز شانس قهرمانی در لیگ برتر را دارد.

* پرسپولیس در جام حذفی به آلومینیوم اراک باخت. پس از این باخت جو عجیبی در فضای مجازی به وجود آمد و خیلی‌ها به کادر فنی و بازیکنان حمله کردند. نظر شما در این باره چیست؟

درباره جذب بازیکن و بعضی از اَرنج‌های بد و مسائل فنی می‌توان ایراداتی را به سرمربی و کادر فنی‌اش گرفت اما انصافاً فحاشی و انتقادات شدید کار شایسته‌ای نیست. کادری که دو بار پرسپولیس را به فینال آسیا رسانده و چند قهرمانی دیگر هم برای پرسپولیس کسب کرده است. جدا از این مسائل من فکر می‌کنم یحیی خیلی روی فضای مجازی تمرکز کرد و خودش را وارد حاشیه کرد. ضمن اینکه با داوران خیلی وارد چالش شد و هم تیم و هم خودش را وارد حاشیه‌هایی کرد که خیلی به تیم و خودش لطمه زد.

* با این شرایط فکر می‌کنید پرسپولیس به تغییر و تحول نیاز دارد؟

باید به یحیی فرصت داد و تا پایان فصل او را حفظ کرد چون این مربی به لحاظ فنی یکی از بهترین‌های ایران است و بعد از اتمام فصل در مورد کادر فنی و هرگونه تصمیم احتمالی اقدام کرد.

* با ۶ امتیاز اختلاف نسبت به تیم صدرنشین فکر می‌کنید پرسپولیس شانسی برای قهرمانی داشته باشد؟

با توجه به بازی‌های کمی که مانده شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ سخت شده اما این شانس کاملاً منتفی نشده است و محال نیست که پرسپولیس قهرمان شود. از سویی با شرایطی که پرسپولیس به لحاظ فنی و روحی دارد شرایط برای قهرمانی کمی سخت است چه بسا که اواخر فصل هم هست و معمولاً تیم‌ها در چنین مقطعی خیلی سخت امتیاز از دست می‌دهند.

* چرا پرسپولیس قدرت فصل های قبل را ندارد؟

من فکر می‌کنم مشکل این فصل پرسپولیس به امروز یا دیروز باز نمی‌گردد و در واقع مشکل پرسپولیس از جایی شروع شد که وزیر جدید ورزش خیلی دیر مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره را انتخاب کرد، در حالی که در باشگاه رقیب سنتی شرایط کاملاً متفاوتی حکمفرما بود و مدیرعامل و هیأت مدیره خیلی زود انتخاب شدند و به همین دلیل استقلال خیلی بهتر سر و سامان پیدا کرد. این مسأله موجب شد تا سرمربی تیم پرسپولیس نتواند به آن شکلی که می‌خواست بازیکنان مد نظر خود را به خدمت بگیرد هر چند که اشتباهاتی هم در جذب بازیکن وجود دارد و نمی‌توان منکر این موضوع شد. بعد از بازی مقابل الهلال و شکست مقابل این تیم هم پرسپولیس با شرایط بدی وارد لیگ به لحاظ روحی روانی و فنی شد به همین دلیل هم نتوانست لیگ را خوب شروع کند.

* اما به هر حال شاید سرمربی پرسپولیس می‌توانست در خریدهایش با دقت بیشتری عمل کند!

تا نیم‌فصل شرایط نسبتاً بد نبود اما در نیم فصل دوم که مدیرعامل انتخاب شد سرمربی تیم جدا از بحث جذب رامین رضاییان نتوانست در نیم فصل دوم خوب بازیکن جذب کند. در این بین بازیکنی خارجی مانند تمیروف جذب شد که او از نظر من حتی در حد تیم‌های لیگ برتری ما نیست، چه برسد به پرسپولیس که پنج دوره متوالی قهرمان لیگ برتر ایران شده است.

* البته سرمربی پرسپولیس حتماً می‌توانست بازیکنان باکیفیت‌تری خصوصا بازیکنان خارجی جذب کند و اجباری روی بازیکن پرسپولیس وجود نداشت!

بله سرمربی پرسپولیس حتماً می‌توانست بازیکنان بهتری را انتخاب کند اما این فرصت را از دست داد جدا از اینکه سرمربی پرسپولیس باید از سیدجلال حسینی که رهبری بزرگ است از بازی با استقلال تا همین بازی با تیم اراکی که حتماً می‌توانست به کار تیم بیاید ولو در نیمه دوم استفاده می‌کرد اما این اتفاق نیفتاد تا سیدی که عملاً می‌توانست عصای دست یحیی و پرسپولیس در بازی‌های سخت باشد از کمک به تیم خودش محروم شود. بازیکنی که با مشخصات و تعریف‌های او در پرسپولیس نداریم.

#سهراب انتظاری #پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها