63044
شاه محمدی: کمیته انضباطی قبل از گل‌محمدی باید چند استقلالی‌ را محروم می‌کرد/ استرس به جان آبی‌ها افتاده است!
19 فروردين 1401 14:49
بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید که استقلال خوب بازی نمی‌کند و حضور تماشاگران در ورزشگاه در هفته‌های آینده روی نتایج این تیم تاثیر خواهد داشت.

روزنامه گل

جمشید شاه‌محمدی با اشاره تساوی اخیر سرخابی‌ها در لیگ برتر با تأکید بر اینکه استقلال باز هم امتیاز از دست خواهد داد، اظهار داشت: باز هم می‌گویم که پرسپولیس همچنان شانس قهرمانی دارد. با حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها استرس به جان استقلال می‌افتد چرا که آنها خوب بازی نمی‌کنند.

وی ادامه داد: بازی با پیکان نشان داد تماشاگر خیلی تاثیر دارد. استقلال خوب بازی نمی‌کند اما خوب نتیجه گرفته و اغلب بازی‌های‌شان را یک صفر برده‌ است. البته خط حمله استقلال در مقایسه با خط حمله سایر تیم‌ها بهتر بوده و خط دفاعش هم بد نیست. آنها از نظر تیمی شکل خوبی دارند ولی زیبا بازی نمی‌کنند. تماشاگر که در ورزشگاه باشد، چنین عملکردی را تحمل نمی‌کند و فشار می‌آورد. وقتی بازیکنان موقعیت از دست می‌دهد تماشاگر داد و بیداد می‌کند. در این شرایط بازیکن دیگر نمی‌تواند بازی خودش را انجام دهد و استرس زیاد هم تأثیر مخرب دارد.

شاه‌محمدی با اشاره به اینکه پرسپولیس خط حمله خوبی ندارد، تصریح کرد: از روز اول هم گفتم که فورواردهای خوبی نداریم و مشکل در این منطقه است. عبدی مهاجم ششدانگی نیست. تیمروف هم فقط می‌دود مثل 30 سال قبل ما و تا بخواهد به شرایط تیمی پرسپولیس که هجومی است، عادت کند، فصل تمام شده است.

بازیکن پیشین فوتبال ایران با اشاره به محرومیت گل‌محمدی از سوی کمیته انضباطی فدراسیون خاطرنشان کرد: این از ضعف فدراسیون است. آقایانی که آنجا می‌نشینند و رأی می‌دهند قبل از یحیی باید چند استقلالی را جریمه می‌کردند. آنها قبل از دربی، هر هفته حاشیه می‌ساختند. اگر استقلالی‌ها را محروم می‌کردند و بعد یحیی به خاطر آن حرکت در دربی محروم می‌شد، جای بحثی باقی نمی‌ماند. اگر عدالت را رعایت می‌کردند باید از ابتدای لیگ با استقلالی‌ها و حاشیه‌سازی‌شان در بازی‌ها برخورد می‌شد. بعد از هر بازی، تقصیر را انداختند گردن داور، وزیر و وکیل. هر هفته هم می‌گویند که نمی‌خواهند استقلال قهرمان شود. شما بازی خودت را انجام بده، اگر همه دنیا جمع شوند هم نمی‌توانند مانع قهرمانی یک تیم شوند. اینها حرف‌های بچگانه‌ای است. پرسپولیس هم باید همینطور باشد، بازی خودش را انجام دهد و به حاشیه نرود.

وی با اشاره صحبت‌های اخیر طاهری سرپرست استقلال علیه پرسپولیس گفت: من از بیژن خان که هم‌تیمی‌ام در سایپا و هم دوره من بوده توقع ندارم این صحبت‌ها را مطرح کند. سرپرست باید در مورد تیم خودش صحبت کند. این حرف چه معنا دارد؟ یعنی همه دست به یکی کردند که استقلال قهرمان نشود؟ خودتان قوی باشید که با حرف دیگران به هم نریزید.

این پیشکسوت تأکید کرد: پرسپولیس با وجودی که امسال شرایط خوبی ندارد، اما همچنان بهتر از استقلال بازی می‌کند. همین هفته که پرسپولیس جلوی هوادار بازی خوبی انجام نداد، استقلال باید مقابل پیکان می‌باخت و واقعاً شانس آورد که مساوی کرد. استقلال هم به جای این حرف‌ها بازی خودش را انجام دهد؛ مردم می‌فهمند شما بهتر بازی می‌کنید یا پرسپولیس. به لحاظ فوتبالی صددرصد پرسپولیس بهتر از استقلال بازی می‌کند.

#جمشید شاه محمدی #پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها