62201
سهراب:مربی بزرگ بیاورید اما احترام بگذارید
07 فروردين 1401 15:02
بازیکن سابق فوتبال ایران از نحوه برخورد با سرمربی تیم ملی گله‌مند است.

روزنامه گل

در پی گفت‌وگوهایی که در روزهای گذشته با کارشناسان فوتبال ایران انجام داده‌ایم این بار نوبت به سهراب بختیاری‌زاده رسید تا درباره شکست ایران از کره جنوبی صحبت کند.

بختیاری‌زاده که یکی از گلزنان تاریخ ایران در ادوار جام های جهانی محسوب می‌شود درباره باخت به کره گفت: من دوست ندارم خیلی درباره چرایی باخت‌مان در کره صحبت کنم و شاید نظرم مخالف صحبت خیلی از کسانی باشد که در این روزها صحبت کرده‌اند. البته نمی‌خواهم با انتقاد هایی که از نحوه چینش و ترکیب تیم ملی گفته شده مخالفت خاصی بکنم اما به نظرم محرومیت بازیکنان و غیبت ستاره ای مثل مهدی طارمی یکی از دلایل اصلی از دست دادن نتیجه بود.

بختیاری‌زاده می‌گوید: بدون شک ما بازی خوبی در کره نکردیم اما در همین روز بد هم سه فرصت فوق‌العاده برای گلزنی داشتیم که اگر بچه ها کمی با هوش تر عمل می‌کردند به نظر من نتیجه لازم در کره به دست می‌آمد. در کل من خیلی درباره این بازی با توجه به اینکه ماموریت صعود ایران قبلا انجام شده، حرف خاصی ندارم و تعجب می‌کنم که چرا تا این حد به این شکست پرداخته می‌شود.

بختیاری‌زاده در ادامه گفت: بک نکته هم درباره آقای اسکوچیچ بگویم؛ مسئله اینجا است که هر باشگاهی یا هر فدراسیونی این حق را دارد که از هر زمانی با سرمربی اش قطع همکاری کرده و فرد دیگری را به جای او استخدام کند تا به نتایج بهتری برسد اما این مسئله باید با کمی احترام و در نظر گرفتن شان و شخصیت همراه باشد. اینکه ما بخواهیم برای اینکه فرد جدیدی را به تیم ملی بیاوریم به آقای اسکوچیچ بی احترامی کنیم واقعا زشت و دور از جوانمردی و انسانیت است که متاسفانه می‌بینیم این مسئله در فوتبال ما تبدیل به یک رویه شده؛ یک موقع از سمت هواداران یک تیم و یک موقعی از سمت هواداران یک تیم دیگر. الان هم که ظاهرا همه متفق‌القول هستند که ما احتیاج به مربی بهتری داریم. من در این زمینه فعلا حرف خاصی ندارم اما می‌گویم به کسی که تیم ایران را از آن شرایط سخت به جام جهانی برده، احترام بگذارید و کارش را بی ارزش نکنید. ما در سخت ترین شرایط به دور دوم مقدماتی جام جهانی رسیدیم و خیلی راحت و ساده به جام جهانی صعود کردیم. خود این مسئله مهم ترین چیزی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و قدر گذاشته شود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها