نکته بازی با هفته نوزدهم
59848
«کن فیکون» فولاد با نکونام!
08 اسفند 1400 14:19
سیدیاسر رضوی - هفته نوزدهم لیگ با صدرنشینی استقلال فرهاد مجیدی به اتمام رسید.

روزنامه گل

تیمی که با نداشتن سیاوش یزدانی و محمدحسین مردامند به عنوان دو سرباز این تیم که تمام تلاش‌های باشگاه به نتیجه نرسید توانست یک برد اقتصادی را مقابل فجرسپاسی را به دست بیاورد. بردی که شیرینی آن دو چندان بود. هم استقلال فرهاد برد و هم اینکه با تساوی پرسپولیس در سیرجان مقابل گل گهر امیر قلعه نویی فاصله دو تیم به 5 امتیاز افزایش پیدا کرد تا حاشیه امنیت آبی‌های پایتخت در مسیر قهرمانی بیشتر از قبل شود. به این بهانه نگاهی به بازی‌های هفته نوزدهم داریم و اتفاقاتی که در جریان این هفته از رقابت‌های لیگ برتر بیست و یکم افتاد.

رکوردزنی اخباری هم سولدو را حفظ نکرد

با همه هیاهویی که با آمدن سولدو به تراکتور به وجود آمد و خیلی از بازیکنان او را یک معجزه برای این تیم تبریزی دانستندکه اگر زودتر می‌آمد شرایط آن‌ها بهتر می‌شد، در نهایت روند ضعیف نتیجه گیری قرمزهای تبریزی باعث شد تا این مربی برکنار شود و ساغلام دوباره به عنوان سرمربی انتخاب شود. در آخرین بازی تراکتور مقابل پیکان با نتیجه مساوی کارش را به پایان رساند اما شاید این یک امتیاز را تبریزی‌ها مقابل شاگردان حسینی باید مدیون محمدرضا اخباری در قفس توری این تیم بدانیم. محمدرضا اخباری اگر روز خوبش را مقابل پیکان تجربه نمی‌کرد شاید کنار گذاشتن سولدو همان بعد بازی اتفاق می‌افتاد اما گجت تبریزی‌ها اجازه ندارد این تیم دسته خالی به خانه برگردد. عملکرد فوق العاده‌ای که از این بازیکن در اکثر رسانه‌ها یک خروجی را شاهد بودیم و اینکه او را بهترین بازیکن هفته نوزدهم لیگ معرفی کنند. در این بازی براساس آمارها اخباری 7 مهار داشت که در کنار 3 خروج موفق او بود که توانست یک پنالتی هم مهار کند. قطعا حالا آمدن با ساغلام بازهم اخباری نقش اول دروازه قرمزهای تبریزی را ایفا خواهد کرد.

وای اگر این فولاد از ابتدای فصل جواد را داشت

با قهرمانی فولاد در جام حذفی لیگ گذشته با هدایت جواد نکونام شاید کمتر هوادار این تیم فکر می‌کرد که سرمربی تیم شان خوزستان را ترک کند. رفتنی که هدایت این تیم اهوازی را به عبدالله ویسی سپردند که عملکرد ضعیف او خیلی زود مدیران باشگاه را به اشتباه انتخاب شان واقف کرد و نکونام دوباره برگشت. برگشتنی که از همان ابتدا باعث شد نکونام تیمش خوب نتیجه بگیرد و حتی در سوپرجام بتواند یک قهرمانی دیگر را به دست بیاورد و با شکست پرسپولیس به این مهم برسد. حالا تیم جواد با نقل و انتقالات نیم فصل نشان داده یکی از خوب‌های لیگ است که می‌تواند به عنوان یکی از دو نماینده کشورمان در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشد. در آخرین بازی این تیم مقابل نفت مسجدسلیمان که یک بازی خانگی بین دو تیم خوزستانی بود یک عملکرد آماری عالی را از فولاد شاهد بودیم. براساس آمار متریکا فولاد جواد نکونام 722 پاس داد و بازیکنان این تیم دقت پاس 90 درصد را به ثبت رساندند. مالکیت توپ این تیم هم 66 درصد بوده که یک آمار مناسب برای تیمی است که می‌خواهد برنده از زمین خارج شود و توانست 9 شوت به سمت دروازه نفت مسجدسلیمان بزند که دو تای آنها توسط دو تازه وارد این تیم یعنی رضاوند و شیری به گل تبدیل شد. حالا حساب کنید اگر این فولاد از ابتدای فصل در اختیار جواد نکونام بود چه شرایط بهتری می‌توانستند قرمزهای خوزستانی داشته باشند.

روزهای خوب هافبک ازبک استقلال در راه است

یکی از خریدهای استقلال در این فصل آمانف ازبکستانی است. بازیکنی که به نظر می‌رسد رفته رفته به یکی از خوب‌های این تیم تبدیل می‌شود تا استقلال حسابی در میانه میدان بتواند روی درخشش این بازیکن ازبک حساب کند. آمانف مقابل فجرسپاسی توانست یک نمایش خوب در دقایقی که به زمین رفت داشته باشد و یک شوت عالی هم به سمت دروازه ایمان صادقی دروازه بان فجر زد که با واکنش خوب او به اوت رفت. با این حال آمار می‌گوید این بازیکن تازه وارد ازبک استقلال در هفته نوزدهم در کنار ایوب کلانتری از حیث شوتزنی جزو بهترین‌های این هفته بودند. این دو بازیکن با ثبت 5 شوت گوی سبقت را از بقیه بازیکنان در این هفته گرفتند و توانستند در این زمینه جزو بهترین‌ها در پایان هفته نوزدهم لیگ باشند.

استقلال حالا حسرت رفتن آغاسی را می‌خورد

وقتی استقلال اجازه داد که عارف آغاسی از این تیم جدا شود و به فولاد، تیم سابقش برگردد به این تصمیم فرهاد مجیدی خلی‌ها خرده گرفتند. آن هم در شرایطی که تازه داشت ماجرای سربازی دو بازیکن این تیم که حالا سرباز بودن آنها مسجل شده است، دست به دست می‌شد. عارف آغاسی از همان ابتدای حضورش در فولاد توانست خوب بدرخشد و با هدایت جواد نکونام به این تیم کمک کند. بعد از گلی که در هفته‌های قبلی زد و سه امتیاز را برای تیمش با ضربه سر رقم زد در بازی آخر این تیم مقابل نفت مسجدسلیمان هم از خوب‌های تیمش بود. عارف در بازی با نفت مسجدسلیمان توانست با دادن 97 پاس دقیق در این فاکتور گوی سبقت را از همه بازیکنان لیگ برتر در هفته نوزدهم برباید و از این منظر در صدر جدول بایستد و بهترین باشد.

پوست اندازی رضاوند در فولاد

در بازی آخر فولاد خوزستان در لیگ که در چهارچوب هفته نوزدهم رقم خورد و شاگردان جواد نکونام توانستند با نتیجه دو بر صفر نفت مسجدسلیمان را شکست دهند، گل‌های این بازی را که با نتیجه دو بر یک فولاد برنده شد دو تازه وارد این تیم به ثمر رساندند. یک گل را آرش رضاوند به شکلی زیبا و با یک ضربه سرضرب از پشت محوطه جریمه و روی یک توپ برگشتی به ثمر رساندو گل دیگری را هم مهدی شیری، مدافع راست پرسپولیس به ثمر رساند. دو گلی که تعجب هواداران استقلال و پرسپولیس را بابت این اتفاق برانگیخت که چطور و چگونه این اتفاق افتاد؟ آرش رضاوند در استقلال حسابی به خصوص در سال اخیر تحت فشار بود و هواداران به نحوه و شکل بازی کردن این بازیکن ایراد میگرفتند و او را بازیکنی تاثیرگذار برای تیم فرهاد مجیدی نمی‌دانستند. اما حالا شرایط در فولاد برای این بازیکن تغییر کرد. رضاوند در هفته‌های اخیر هم گل زده هم خوب بازی کرده است و هم خیلی زود در کار تاکتیکی با فولاد هماهنگ شده است. مرکز میدان را خوب در اختیار دارد و ثبت بیشترین قطع توپ در کارهای دفاعی توسط این بازیکن تکمیل کننده عملکرد خوبش در فولاد است تا شاهد یک پوست اندازی حسابی از این بازیکن در کنار نکونام باشیم و باید حالا دنبال دلیل این اتفاق باشیم که چرا مجیدی نتوانست اما جواد توانست؟‌

#جواد نکونام #اختصاصی گل #لیگ برتر #سیدیاسر رضوی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها