وقتی مربی کروات همچنان در ایران مطرح است و مشتری سرشناس دارد
59748
شهادت تاریخ به سود برانکو
07 اسفند 1400 20:06
آن زمان خیلی‌ها این دستاورد را به حمایت‌های جانبی و پشت پرده ربط می‌دادند، اما گذر زمان نشان داد بخش زیادی از این مطالب صرفا جنبه کری‌خوانی داشته است

روزنامه گل

روزنامه گل- بعد از اصرار محرم نویدکیا در مورد کناره‌گیری از سرمربیگری سپاهان، حالا مدیران باشگاه اصفهانی باید در پی یافتن جانشینی برای او باشند. در این میان چند گزینه به طور غیررسمی مطرح شده که یکی از آنها برانکو ایوانکوویچ است. گفته می‌شود سرمربی پیشین پرسپولیس که این روزها هدایت تیم ملی عمان را در اختیار دارد، از سوی سپاهانی‌ها مورد توجه قرار گرفته و آنها بدشان نمی‌آید پروفسور را جانشین نویدکیا کنند. کار برانکو با عمان در مرحله انتخابی جام‌جهانی دیگر تمام است و آنها در گروه سختی که قرار داشتند، پایین‌تر از عربستان، ژاپن و استرالیا بختی برای حضور در جام‌جهانی نخواهند داشت. شاید همین مساله باعث شده سپاهانی‌ها به مربی کروات پیشنهاد همکاری بدهند. برانکو البته در واکنش به این شایعه گفته به قرارداد خودش با عمان پایبند است و در حقیقت حضور در ایران را نمی‌پذیرد.

فارغ از این که پیشنهاد سپاهان به برانکو چقدر جدی بوده و نهایتا چه اتفاقی در این زمینه رخ خواهد داد، همین که مربی کروات سال‌ها بعد از ترک ایران هنوز در کشورمان مطرح و مورد توجه است، نشان می‌دهد حتی رقبا هم اهمیت کاری که او در پرسپولیس کرده را به خوبی می‌دانند. حقیقت آن است که مربی کروات توانست امپراطوری پرسپولیس را احیا کند و این کار بسیار مهمی بود. آن زمان خیلی‌ها این دستاورد را به حمایت‌های جانبی و پشت پرده ربط می‌دادند، اما گذر زمان نشان داد بخش زیادی از این مطالب صرفا جنبه کری‌خوانی داشته است. پیش از سپاهان هم خبرهایی در مورد احتمال حضور ایوانکوویچ روی نیمکت تراکتور منتشر شده بود مطمئن باشید که بازار کار ایران، از این به بعد هم در سطح بالا از ایوانکوویچ استقبال خواهد کرد.

بله؛ حقیقت آن است که برانکو مربی مهمی در تاریخ معاصر فوتبال ایران بود و آنچه او در پرسپولیس انجام داد، ارزش‌های منحصربه‌فرد خودش را دارد. حتی عملکرد برانکو روی نیمکت تیم ملی عمان هم بد نبوده؛ هرچند شاید خیلی‌ها هنوز ترجیح بدهند تمام موفقیت‌های برانکو را به فدراسیون و وزارت ورزش و... ربط بدهند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها