مس در روز تبعید به سرچشمه پیروز شد؛
59263
مرتفع‌ترین ورزشگاه ایران، خوش‌یمن برای کرمانی
03 اسفند 1400 16:59
یم فوتبال مس کرمان روز گذشته توانست با پیروزی مقابل حریف قزوینی خود، به رتبه دوم جدول در لیگ یک صعود کند.

روزنامه گل

به واسطه محرومیت از یک جلسه میزبانی در خانه، تیم فوتبال مس کرمان روز گذشته به جای حضور در ورزشگاه شهید باهنر کرمان، با تایید سازمان لیگ در ورزشگاه شهید زینلی سرچشمه مقابل شمس‌آذر قزوین صف‌آرایی کرد و در نیمه دوم شاگردان حسین‌خانی توانستند با برتری 2 گله از میدان خارج شده و به رتبه دوم جدول صعود کنند.

ورزشگاه شهید زینلی سرچشمه را باید مرتفع ترین ورزشگاه حال حاضر سطح یک فوتبال ایران دانست؛ ورزشگاهی که این روزها برای مس رفسنجان و البته در بازی لیگ یک مس کرمان حسابی خوش‌یمن بوده و تیم‌ها در نیمه دوم عمدتا مغلوب ارتفاع بالای محل این ورزشگاه می شوند. اتفاقی که به‌غیر از اکثر رقیبان لیگ برتری مس رفسنجان برای شمس آذر قزوین در لیگ یک هم برابر مس کرمان اتفاق افتاد.

پیروزی مس کرمان برابر شمس آذر قزوین از چند جهت برای این تیم حائزاهمیت بود؛ چرا که ملوان و خیبر دو رقیب اصلی مس در راه صعود به لیگ برتر در این هفته از رقابت‌های لیگ یک متوقف شدند و این مسئله سبب کاهش فاصله مس تا صدر جدول شد. ضمن آن‌که بعد از دو هفته ناکامی شاگردان حسین‌خانی دوباره به ریل پیروزی در لیگ یک بازگشتند.

اتفاق جالب‌توجه درباره دوئل مس کرمان و شمس‌آذر قزوین این‌که هر دو بازی رفت و برگشت در زمین ثالث برگزار شد؛ بازی رفت، به واسطه نهایی‌نشدن پروسه انتقال امتیاز بادران به شمس‌آذر، در ورزشگاه کارگران پیگیری شد و در بازی برگشت هم محرومیت مسی‌ها باعث میزبانی در سرچشمه به جای کرمان شد تا به طور ناخواسته عدالت میزبانی بین دو تیم رعایت شود.

نگاهی به دو گلزن مس در بازی روز گذشته هم توجه‌ها را به جوانگرایی انجام شده توسط حسین‌خانی جلب می‌کند، چرا که امین کاظمیان و سامان تورانیان دو بازیکن جوان فصل گذشته که در تیم مس نوین کرمان شاگردان فرزاد حسین‌خانی بودند، در نیمه دوم به زمین آمده و شرایط را به سود تیم کرمانی تغییر دادند و 2 گل پیروزی‌بخش را برای مس به ثمر رساندند.

# مس کرمان #لیگ دسته اول
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها