به تصمیم یحیی در مورد برکناری شیری احترام بگذاریم
58167
درخشان: این پرسپولیس هنوز هم قهرمان است و همه از آن حساب می‌برند
24 بهمن 1400 14:43
آرش جعفری - سرمربی سابق پرسپولیس عقیده دارد، سرمربی تیم حق دارد درباره اینکه با چه بازیکنی کار کند و یا کار نکند مختار است و نمی‌توان به او خرده گرفت.

روزنامه گل

حمید درخشان می‌گوید یحیی گل حق دارد ابزار کارش که همانا بازیکنان هستند را انتخاب کند. برای همین باید به تصمیمات او احترام بگذاریم. درخشان در ادامه به وضعیت پرسپولیس در ادامه لیگ اشاره می‌کند و می‌گوید کارمان برای قهرمانی سخت‌تر شد. اگر تیم تقویت می‌شد به‌مراتب کار راحت‌تری داشتیم . البته باید بگویم این تیم هنوز مدعی اصلی قهرمانی است و خیلی تیم‌ها از ما می‌ترسند و حساب می‌برند. درخشان در خصوص نوسان عبدی می‌گوید بازیکنی که به پرسپولیس می‌آید نباید این‌همه نوسان داشته باشد از این بازیکن جوان انتظار می‌رود که بازی به بازی بهتر شود چون آینده برای او و امثال او است.

از بازی سوپر جام شروع کنیم ؟ پرسپولیس یک جام را از دست داد ؟

پرسپولیس بازی خوبی مقابل فولاد انجام نداد. خصوصاً نیمه اول خوب نبودند. البته نیمه دوم بهتر شدند اما بازهم آن‌طور که بایدوشاید خوب نبودند. من فکر می‌کنم این بد بودن به مسائل انگیزشی در چند وقت اخیر ربط داشت، مشکلات مالی از یک‌سو و از سوی دیگر رفت‌وبرگشت یحیی و نیز مسائل دیگر همه دست‌به‌دست هم داده بود که خوب نباشیم. در نیمه اول یک گل بد خوردیم. در نیمه دوم به خودمان آمدیم ولی نتوانستیم از موقعیت‌های به دست آمده بهترین استفاده را ببریم. بچه‌ها خیلی تلاش کردند ولی نتوانستند نتیجه را عوض کنند. البته نباید از تیم خوب فولاد هم به‌سادگی بگذریم . آن‌ها خوب کارکردند و در روزی که از ما بهتر بودند برنده شدند.

اشاره به از دست دادن موقعیت‌ها داشتید مهدی عبدی یک روز خیلی خوب است و یک روز هم مثل سوپر جام ضعیف کارکرد ؟ مشکل از کجاست ؟

این برای یک بازیکن در سطح عبدی که در پرسپولیس بازی می‌کند اصلاً خوب نیست. وقتی یک بازیکن به تیم بزرگ می‌آید باید روز به روز پیشرفت کند نه اینکه این‌همه نوسان داشته باشد. مهدی باید بیشتر از این تلاش کند تا همیشه خوب باشد و درواقع هر بازی نسبت به بازی دیگر بهتر شود. آینده برای مهدی عبدی و امثال اوست پس باید تلاش بیشتری در کارش داشته باشد تا بتواند پیشرفت کند و به تیم ملی برسد.

یحیی گل محمدی مهدی شیری را اخراج کرد و او هم روز گذشته رسماً از تیم جداشد. نظر شما چیست ؟

من عقیده دارم باید این حق را به سرمربی بدهیم که ابزار کارش را خودش انتخاب کند. اینکه چه بازیکنی بازی کند و چه بازیکنی بازی نکند و یا اینکه چه بازیکنی در تیم بماند و چه بازیکنی از تیم برود .این‌ها همه در حیطه اختیارات سرمربی تیم است. برای همین نمی‌توان به یحیی ایراد گرفت. در مقابل باید به تصمیم یحیی در خصوص اخراج شیری احترام بگذاریم.

شیری بعدازآن هند در فینال آسیا خیلی زیر فشار بود و در بازی با فولاد هم با اخراج خودش از زمین هم به خودش و به تیم ضربه بدی زد این موضوع را چطور می‌بینید ؟

بازی در تیم‌های بزرگ فشار زیاد هم به همراه دارد و شما به‌عنوان یک بازیکن باید بتوانید این فشارها را مدیریت کنید. اگر نکنید می‌شوید مهدی شیری . فشار هوادار در تیم بزرگ همیشه وجود دارد. هوادار بازی شما را بهتر از سرمربی زیر زره بین دارد و برای همین باید آن‌قدر خوب باشید تا این فشار را از بین ببرید. بازی در تیم بزرگ دردسرهای خودش را دارد برای همین باید منتظر هر چیزی در تیم بزرگ باشید. باید هرروز بهتر بازی کنید اگر نتوانید خیلی راحت از دور خارج می‌شوید و باید بروید. متأسفانه شیری این فشارها را نتوانست مدیریت کند و در این سال‌ها بهتر نشد و همان‌طور ثابت باقی ماند.

پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات خوب عمل‌نکرده است و به‌نوعی باشگاه نتوانست خواسته‌های یحیی را در نیم‌فصل برآورده کند ؟

من عقیده دارم پرسپولیس در نقل و انتقالات زمستانی فقط ضعیف نبود بلکه در ابتدای فصل هم در نقل و انتقالات خوب عمل نکرد. متأسفانه به غیر یکی دو بازیکن سایر بازیکنان که به تیم اضافه شدند نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند. الآن‌هم باشگاه با بحران مالی مواجه است. درثانی هیچ تیمی بازیکن خوبش را از دست نمی‌دهد. می‌ماند بازیکن خارجی که آن‌هم پول می‌خواهد شما که بازیکن بنجل نمی‌خواهید باید بازیکن خوب بگیرید که پول خوب می‌خواهد. متأسفانه باید بگویم از ابتدای فصل تا الان در نقل و انتقالات خوب نبودیم.

با این اوصاف ادامه کار در لیگ و جام حذفی را چطور می‌بنید ؟

کار خیلی سخت می‌شود. اگر باشگاه می‌توانست بازیکن موردنظر یحیی را جذب کند مسلماً مشکلی در ادامه کار نبود اما الان ادامه کار خیلی سخت خواهد بود.

یعنی نمی‌توانیم قهرمانی ششم را جشن بگیریم ؟

نه اینکه نتوانیم . پرسپولیس بازیکنان خوب و تأثیرگذاری دارد. اما مصدومیت و محرومیت جزو فوتبال است. برای همین شما باید نیمکت قوی داشته باشید، تا اگر بازیکنی را از دست دادید بهترین جانشین وارد بازی شود. برای همین من می‌گویم کار قهرمانی سخت شد و باید دو برابر تلاش کنیم. این تیم هنوز هم بوی قهرمانی می‌دهد و سایر تیم‌ها از پرسپولیس حساب می‌برند.

پرسپولیس امروز با نساجی بازی دارد این بازی را چطور می‌بنید ؟

بازی سختی داریم. در نیم‌فصل دوم همه تیم‌ها از هم شناخت خوبی دارند. از سوی دیگر تیم‌ها خود را تقویت کردند تا بتوانند بهتر نتیجه بگیرند برای همین من می‌گویم بازی مقابل نساجی در خانه حریف سخت خواهد بود. متأسفانه ما هم چند بازیکن خوب خود را به همراه نداریم. با تمام این اوصاف باید نساجی را شکست دهیم تا در کورس قهرمانی باقی بمانیم. ما پرسپولیس هستیم و باید برنده شویم.

#پرسپولیس #پیشکسوت پرسپولیس #لیگ بیست و یکم #مصاحبه #اختصاصی گل #آرش جعفری #حمید درخشان #نساجی مازندران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها