همه تقابل‌های پرسپولیس و نساجی
58159
سرخ‌ها همچنان به دنبال حفظ شکست ناپذیری
24 بهمن 1400 14:36
تیم فوتبال پرسپولیس برای هشتمین بار در تاریخ لیگ برتر به مصاف تیم نساجی می‌رود.

روزنامه گل

دو تیم پرسپولیس و نساجی در چاچوب هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر بیست و یکم امروز برابر یکدیگر قرار خواهند گرفت تا بعد از برد در بازی رفت حالا سرخ‌ها که حسابی در بحران هستند، در این بازی همچنان روند خودشان را در کورس حفظ و جزو مدعیان باقی بمانند. از این رو نگاهی داشته‌ایم به برخی آمار و نکات از این دیدار؛ آمار مجموع تقابل‌ها دو تیم پرسپولیس و نساجی در مجموع و تاکنون 19 بار مقابل هم قرار گرفته‌اند که در این دیدارها پرسپولیس 8 بار موفق به کسب پیروزی شده، 7 بازی با تساوی به پایان رسیده و ۴ بار نیز نساجی با پیروزی از زمین بازی خارج شده است.

بهترین برد پرسپولیس با نتیجه ۲ بر صفر در سال ۱۳۶۶ و برای نساجی با همین نتیجه در سال ۱۳۷۰ بوده است. دیدارهای لیگ برتری دو تیم پرسپولیس و نساجی تاکنون در تاریخ لیگ برتر در ۴ دیدار به مصاف هم رفته‌اند که حاصل آن ۲ برد برای سرخپوشان تهرانی و ۲ تساوی بوده است؛ درواقع نساجی در لیگ برتر تا‌کنون موفق به شکست دادن پرسپولیس نشده است.

شماره ۱۹ و سابقه گلزنی به نساجی علی علیپور (۲)، وحید امیری و سروش رفیعی پرسپولیسی‌هایی هستند که تاکنون موفق شده‌اند با پیراهن پرسپولیس و در لیگ برتر مقابل نساجی گلزنی کنند. از بازیکنان نامبرده تنها وحید امیری در حال حاضر هنوز هم در پرسپولیس توپ می‌زند.

پرسپولیس با پشت سر گذاشتن 16 بازی از رقابت‌های لیگ برتر با کسب 10 برد، 5 تساوی و یک باخت با 35 امتیاز در جایگاه دوم جدول قرار دارد. شاگردان گل‌محمدی تاکنون 22 گل به ثمر رسانده‌اند و 10 گل خورده‌اند تا در حال حاضر بعد از استقلال یکی از بهترین خط دفاعی لیگ را در اختیار داشته باشند.

در آن سوی میدان تیم نساجی با انجام 16 بازی و با کسب 4 برد، 9 تساوی، یک باخت و 21 امتیاز در جایگاه نهم جدول قرار گرفته؛ آنها 15 گل زده و 15 گل دریافت کرده‌اند.

این ۲ تیم در تاریخ لیگ برتر 7 بار به مصاف هم رفته‌اند که حاصل آن 4 برد برای سرخپوشان تهرانی و 3 تساوی بوده است. نماینده مازندران در ۲ فصل قبلی که در بالاترین سطح فوتبال کشورمان بوده موفق به شکست پرسپولیس نشده است. در تنها بازی جام حذفی هم تیم پرسپولیس با یک گل به برتری رسید.

نکته جالب توجه در تقابل‌های این ۲ تیم این است که در بازی‌هایی که در تهران برگزار شده پرسپولیس به برتری رسیده و در مسابقاتی که نساجی میزبان بوده نتیجه مساوی یک بر یک به دست آمده است. در هر ۲ بازی هم تیم نساجی بود که ابتدا پیش افتاد و حریف در ادامه کار را به تساوی کشاند. در دیدار اول سرمربی نساجی مجید جلالی بود و در دومین بازی محمود فکری کوچینگ تیم را به عهده داشت.

یحیی گل‌محمدی هم بعد از تساوی در بازی برگشت لیگ نوزدهم، برای بار پنجم به عنوان سرمربی پرسپولیس رو در روی تیم اسبقش قرار می‌گیرد. در هر هفت بازی قبلی پرسپولیس موفق به زدن گل شده است. از 10 گلی که سرخپوشان پایتخت‌نشین به حریف خود زده‌اند یک گل، گل به خودی بوده است. سروش رفیعی و علی علیپور هم به ترتیب یک و ۲ گل زده‌اند و حالا در پرسپولیس حضور ندارند و تنها وحید امیری است که به نساجی گل زده و همچنان پرسپولیسی است.

#پرسپولیس #نساجی مازندران #لیگ بیست و یکم #یحیی گل محمدی #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها