نیازی به دولت نیست و مردم می‌توانند پرسپولیس را مدیریت کنند
58003
پنجعلی: با اینکه از آن امتیازات مفت به ما ندادند اما بازهم قهرمان می‌شویم
23 بهمن 1400 16:10
کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است با اینکه سرخپوشان تهرانی مشکلات زیادی دارند و وزارت ورزش هم حمایت لازم را از این تیم نمی کند و به بعضی از تیم ها هم امتیاز مفت می دهند اما پرسپولیس باز هم قهرمان می شود و ششمین قهرمانی متوالی اش را جشن می گیرد.

روزنامه گل

مهدی نوری/ محمد پنجعلی کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است با اینکه سرخپوشان تهرانی مشکلات زیادی دارند و وزارت ورزش هم حمایت لازم را از این تیم نمی کند و به بعضی از تیم ها هم امتیاز مفت می دهند اما پرسپولیس باز هم قهرمان می شود و ششمین قهرمانی متوالی اش را جشن می گیرد چون تیم یحیی گل محمدی خیلی باکیفیت است و می تواند در بازیهای بعدی امتیازات لازم را کسب کرده و جام قهرمانی را به دست آورد.

بازی سوپر جام بین پرسپولیس و فولاد چطور بود؟

سوپر جام تک بازی بود و به هر حال تیم حریف آمد و با تمام وجود بازی کرد و پرسپولیس هم چند بازیکن خودش را در اختیار نداشت و در نهایت فولاد برنده شد. سوپر جام تمام شد و البته پرسپولیس تمرکزش روی لیگ برتر و جام حذفی می گذارد و آنجا انگیزه بیشتر است چون یک تیم که نمی تواند 3 جام را بگیرد و بنابراین برنامه ریزی می کنند و هر کدام که ارجح تر است تمرکز بیشتری می گذارند. برای پرسپولیس لیگ برتر مهم تر است چون اعتبارش بیشتر است.

در مورد شیوه بازی فولاد در مقابل پرسپولیس چه صحبتی دارید؟

کلا یک تیم می آید حریفش را ارزیابی می کند و حریف آنها هم پرسپولیس بود که نفکرات تاکتیکی و بازیکنان باکیفتی دارد و می آیند دفاع می کنند و تمام توان شان را روی این یک بازی می گذارند.

پرسپولیس در نقل و انتقالات فقط گوهری را جذب کرده است و بازیکنانی که یحیی گل محمدی خواسته را نتوانستند جذب کنند. در این رابطه چه صحبتی دارند؟

باید تاسف بخوریم چون به هر حال توانایی مالی باشگاه پایین است و وزارت ورزش باید کمک کند چون متولی دو تیم است. تیم های دیگر وابسته به صنایع مختلف هستند و از جیب مردم هزینه می کنند. وزارت ورزش هم با آگاهی کامل هیات مدیره را انتخاب می کند و می داند چه مشکلاتی وجود دارد و باید از هیات مدیره و مدیر عامل حمایت کنند.

هواداران پرسپولیس از شرایط این تیم خیلی عصبانی هستند و مقابل مجلس جمع شدند و اعتراض کردند. در مورد این اتفاقات چه نظری دارید؟

با احساسات مردم بازی دارد بازی می شود. مشکلات را همه می دانند و ببینید همه جای دنیا چکار می کنند. همه دنیا تیم را به بخش خصوصی می دهند نه اینکه طوری مدیریت کنند که این همه شکایت و جریمه باشد و پنجره نقل و انتقالات بسته شود. با بازیکن و مربی قرارداد بسته اند و تعهد ایجاد شده است و باید حق و حقوق آنها داده شود. وزارت ورزش باید باید حمایت و کمک کند اما تیم را به حال خودش رها کردند و با احساس مردم بازی می کنند.

اینکه هواداران پرسپولیس معتقدند سجادی به عنوان وزیر ورزش هوای استقلال را بیشتر دارد را قبول دارید؟

این اتفاقات مقطعی است و باید بهخ دو تیم رسیدگی شود. کلا وزارت ورزش نباید تیمداری کند بلکه باید کمک و حمایت کند. کسی نمی آید از جیب خودش هزینه کند و از منابع دولتی پول تزریق می شود. حتی اسپانسرها هم به دولت وصل هستند و با دستور دولت می آیند و قرارداد می بندند. اساس کار باید درست شود و تیم ها به مردم واگذار شود تا خودشان اداره کنند. مطمئن باشید مردم خیلی توانایی دارند و می توانند پرسپولیس را مدیریت کنند و اصلا نیازی به دولت ندارند.

چه تصوری از بازی با نساجی دارید؟

همه بازیها برای پرسپولیس سخت است و هر تیمی می آید مقابل پرسپولیس انگیزه دارد چون بازیکن در این دیدار دیده می شود و انگیزه و دوندگی شان بیشتر می شود و کار برای پرسپولیس سخت است. نساجی تیم خوب و ریشه داری است و دوران ما هم که با این تیم ها بازی می کردیم کار سختی داشتیم.

پرسپولیس امسال می تواند ششمین قهرمانی متوالی اش را کسب کند؟

حسنی که پرسپولیس دارد این است که مردم برای تیم انگیزه ایجاد می کنند. مشکلات زیاد است و هر تیمی نصف این مشکلات را داشت منحل می شد اما مردم هستند که تیم را نگه داشته اند و انگیزه می دهند. تیم یحیی خیلی باکیفیت است و ممکن است یک بازی نتیجه نگیرد که طبیعی است اما پرسپولیس از شروع لیگ مدعی بوده و الان هم هست و با اینکه از آن امتیازات مفت هم به پرسپولیس ندادند اما در نهایت این پرسپولیس است که قهرمان می شود. البته وزارت ورزش هم باید حمایت و کمک کند تا پرسپولیس موفق شود.

#پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها