56400
نکیسا: تیم ملی ایران مدت‌هاست خودش را از آسیا جدا کرده/ برخی افراد برای خوش‌خدمتی از اسکوچیچ انتقاد می‌کنند
10 بهمن 1400 15:51
دروازه بان سابق و ملی پوش پرسپولیس سطح تیم ایران را بالاتر از آسیا دانست و گفت: در حال حاضر نسل بسیار خوبی در فوتبال ایران فعال هستند.

روزنامه گل

نیما نکیسا درباره پیروزی یک بر صفر تیم ملی ایران مقابل عراق و صعودش به جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت: بسیار از این اتفاق خوشحالیم. تیم ملی مدت‌هاست خودش را از سطح آسیا جدا کرده. الان نسل بسیار خوبی در فوتبال ما فعال هستند و لژیونرهای بسیار خوبی داریم.

وی در مورد عملکرد دراگان اسکوچیچ نیز توضیح داد:‌ به نظرم او فوق‌العاده کار کرده است. این انتخاب در زمان بهاروند افتاد و به نظرم دوراندیشی او بود که این بضاعت را در اسکوچیچ دید. با وجود اعتراضات اولیه که خیلی‌ها داشتند و معتقد بودند این مربی در حد و اندازه‌های تیم ملی نیست، اسکوچیچ بهترین کسی بود که بعد از ویلموتسی که به نظرم بیشتر تاجر بود تا مربی، به تیم ملی آمد و خدا را شکر جان تازه‌ای به تیم ایران داد و تیم ملی توانست مقتدرانه به جام جهانی صعود کند.

بازیکن پیشین تیم ملی در واکنش به برخی اظهارنظرها در مورد اینکه تیم ملی می‌تواند با یک مربی بزرگتر از اسکوچیچ حتی از مرحله گروهی جام جهانی نیز صعود کند، گفت: این افراد چه جایگاهی در انتخاب مربی دارند؟ کارشناس نظر کارشناسی می‌دهد. وقتی یک عده‌ای از داخل نامه می‌زنند که تیم‌های ما از آسیا حذف شوند، یعنی همه کارشناس نیستند. خیلی از دوستان ما با نیت خیر حرف می‌زنند، ولی بعضاً برخی افراد هم دنبال مطرح کردن خودشان و خوش‌خدمتی به بعضی‌ها هستند. تأمین بودجه و امکانات برای یک مربی کار هر کسی نیست. کسانی که ادعا می‌کنند مربی دیگری باید بیاد؛ بهتر است چند روز در فدراسیون به کمیته اقتصادی ما کمک کنند تا متوجه شوند تأمین بودجه چقدر سخت است.

نکیسا ادامه داد: ما امروز به جایی رسیدیم که پرواز اختصاصی برای یک بازیکن‌مان می‌فرستیم. این پیشرفت فدراسیون ما را نشان می‌دهد. فدراسیون به این قدرت رسیده است که یک بازیکن به خاطر اختلاف‌نظر با سرمربی به تیم ملی دعوت نمی‌شود. بعد هم وقتی دعوت می‌شود مثل یک فرزند خانواده برای او احترام قائل می‌شوند و در نهایت همین بازیکن هم گل صعود به جام جهانی را می‌زند. اینجاست که متوجه می‌شویم مهدی طارمی چقدر حرفه‌ای و پخته عمل کرد و بزرگوارانه نظر سرمربی را پذیرفت. او هیچ حاشیه‌ای برای تیم ملی ایجاد نکرد و با شکوه به خانه‌اش برگشت.

وی درباره حضور امیر عابدزاده درون دروازه تیم ملی ایران نیز گفت: عابدزاده فوق‌العاده بود. ما این همه دروازه‌بان آماده داریم و هر سه دروازه‌بان تیم ملی به نظر من فوق‌العاده هستند. اگر اخباری، حسینی، لک یا مظاهری هم دعوت می‌شدند آنها هم می‌توانستند فوق‌العاده باشند. خدا را شکر ما الان نسل دروازه‌بانی فوق‌العاده‌ای داریم.

#نیما نکیسا #پرسپولیس #تیم ملی فوتبال ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها