برای سعید عزت‌اللهی که می‌توانست در نقطه بهتری باشد
55370
از کجا به کجا رسیدی؟
02 بهمن 1400 13:26
سعید عزت‌اللهی به الغرافه قطر پیوست؛ انتخابی که در تناسب و هماهنگی کامل با کارنامه این هافبک دفاعی به‌نظر می‌رسد.

روزنامه گل

عزت‌اللهی زمانی که تنها 18سال داشت، به تیم جوانان باشگاه اتلتیکو مادرید پیوست. شاید اگر در آن زمان از مخاطبان پیگیر فوتبال یا حتی خود سعید می‌پرسیدیم 25سالگی این بازیکن در کدام تیم سپری خواهد شد، هر اسمی می‌شنیدیم غیراز الغرافه، تیمی بسیار معمولی در لیگ ستارگان قطر. با این حال عزت‌اللهی در این سال‌ها مسیری کاملا دور از انتظار را پیمود؛ به‌طوری که امروز کمتر کسی از حضور او در چنین تیمی تعجب می‌کند.

عزت‌اللهی فوتبالیست خوبی است. 40بازی ملی در کارنامه او دیده می‌شود و سابقه بازی در جام‌جهانی را دارد. او حتی همین اواخر هم در مسابقات انتخابی جام‌جهانی شایستگی‌هایش را نشان داده و مثلا مقابل کره‌جنوبی یکی از بهترین بازیکنان ما بود، اما انتخاب‌های این بازیکن در حوزه باشگاهی کاملا عاری از هیجان، بدون هیچ نوع پیوستگی معنایی و خالی از جاه‌طلبی به‌نظر می‌رسد. عزت‌اللهی در روسیه برای تیم‌های روستوف، آنژی ماخاچ قلعه و آمکارپرم بازی کرده است. او سپس درمهم‌ترین فراز از کارنامه باشگاهی‌اش به‌طور قرضی راهی ردینگ در دسته اول فوتبال انگلستان شد، اما حضور موفقیت‌آمیزی در این تیم نداشت. انتخاب بعدی عزت‌اللهی هم وحشتناک بود؛ وایله بلدکوب در قعر جدول لیگ دانمارک. هر خبری که در این مدت از تیم دانمارکی رسید، مربوط به شکست و ناکامی آن بود و هر بار از خودمان می‌پرسیدیم سعید در چنین تیمی چه می‌کند؟

شاید در تمام انتخاب‌های قبلی عزت‌اللهی می‌شد رگه‌هایی کمرنگ از تلاش برای ارتقای فنی را پیدا کرد. به‌هرحال این تیم‌ها اروپایی بودند و چه بسا عزت‌اللهی به زعم خودش منتظر فرصتی برای انتقال به تیمی بزرگ‌تر بود. حالا اما تکلیف یکسره شده است. پیوستن این بازیکن به لیگ قطر نشان می‌دهد انتخاب اول او، دریافت پول راحت و فراوان است. البته که سعید مثل هر آدم دیگری مختار است در مورد زندگی‌اش تصمیم بگیرد، اما او در این سن می‌توانست در نقطه‌ای تماشایی‌تر باشد، اگر بهتر انتخاب می‌کرد و اگر رؤیایی در سر داشت...

#سعید عزت اللهی #لژیونر #تیم ملی #اسکوچیچ #الغرافه قطر #استراماچونی #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها