55368
مدیریت در پرسپولیس و استقلال؛ از دور دل می‌برد، از نزدیک زهره
02 بهمن 1400 13:23
یک بار از قول محمد رویانیان نوشته بودند: «فردای روزی که مدیرعامل پرسپولیس شدم، می‌خواستم استعفا بدهم و بروم.» حالا شاید این اظهارنظر مدیرعامل پیشین سرخ‌ها با چاشنی اغراق همراه بوده باشد، اما به طور کلی اصل مطلب درست است.

روزنامه گل

مناصب مدیریتی سرخابی‌ها احتمالا از دور بسیار شیرین و دلرباست، اما نزدیک که می‌شوی تازه در می‌یابی وضع چقدر خراب است. بله؛ چه بسا اینجا میزان شهرت یک نفر صد برابر یا شاید هزار برابر شود، اما دردسرهای بعدی که متوجه آدم‌ها می‌شود را هم نباید نادیده گرفت.

همین حالا کافی است به بیژن ذوالفقارنسب نگاه کنید. شاید اغراق نباشد اگر بگوییم میزان فشاری که ظرف این چند روز به رییس 72 ساله هیات‌مدیره پرسپولیس وارد شده، اصلا قابل مقایسه با کل دوران بازی و مربیگری او نبوده است! این روزها رسانه‌ها گسترش یافته‌اند و شبکه‌های اجتماعی به جولانگاه واکنش‌های آنی و سریع بسیاری از مخاطبان تبدیل شده است. حالا شما اگر یک کلمه را بالا و پایین بگویی، با یک دنیا واکنش طرف خواهی شد. فضا فرق دارد با زمانی که هر هفته فقط یک مجله ورزشی در می‌آمد و خلاص.

حالا به این متغیر مهم، وضع خراب اقتصادی و زیرساختی پرسپولیس و استقلال را هم بیفزایید و ببینید چه خواهد شد. رضا درویش، مدیرعامل جدید سرخ‌ها هنوز یک هفته نیست روی صندلی‌اش مستقر شده، اما در همین مدت کوتاه با شایعه استعفای یحیی گل‌محمدی و اعتصاب بازیکنان مواجه شده است. کار کردن در این شرایط بسیار سخت است؛ کما این که همان روز اول مهدی ترابی که سابقه همکاری با درویش را دارد خطاب به او گفت: «اینجا سایپا نیست.» نزدیک‌ترین ضرب‌المثل به داستان مدیریت سرخابی‌ها همان است که می‌گوید: «از دور دل می‌برد، از نزدیک زهره.» همه آنهایی که این سودا را در سر دارند و می‌خواهند به پرسپولیس و استقلال نزدیک شوند، صددرصد باید آماده مواجهه با چنین شرایطی باشند. مدیریت عادی در این دو باشگاه، حتی از «مدیریت بحران» هم سخت‌تر است!

#استقلال #پرسپولیس #هیات مدیره استقلال #هیات مدیره پرسپولیس #اختصاصی گل #سرمقاله
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها