حذف از آسیا نماد بزرگی از بی‌برنامگی مسئولان ورزش است
55159
امیرآبادی: هنوز در بین مدافعان استقلال عدم تمرکز دیده میشود
30 دی 1400 13:45
    مهدی امیرآبادی پیشکسوت استقلال با گلایه از مشکلات ساختاری در فوتبال ایران ابراز امیدواری می‌کند شاگردان فرهاد مجیدی با عبور از بحران کرونا در ادامه مسابقات لیگ برتر روند عملکرد درخشان خود را ادامه بدهند.

روزنامه گل

مشروح صحبت‌های امیرابادی با گل درمورد وضعیت استقلال و حذف سرخابی‌ها از لیگ قهرمانان آسیا را مشاهده می‌کنید:

وضعیت استقلال با گذشت نیم فصل از مسابقات را چطور می‌بینید؟

استقلال صدرنشین لیگ است، اما مشکلاتی هم دارد، تیم در طول نیم فصل نوسانات زیادی در بازی‌های خود داشته و اتفاقات مختلفی به وقوع پیوسته و شاهد جابجایی‌های زیادی بوده‌ایم. تیم در اوایل فصل در فاز هجومی مشکلات زیادی داشت که تا حدودی برطرف شده‌اند و موقعیت‌سازی و گلزنی بیشتر اتفاق می‌افتد. وقتی به خوبی موقعیت سازی می‌کنیم، اما در ضربات آخر مشکل داریم باید نفرات را جا به جا کنیم. یامگا 7 گل زده که بیشتر آن‌ها پنالتی بوده و باید بیش از این تلاش کند تا گل‌های بیشتری در جریان بازی به ثمر برساند. در چند بازی خط دفاع اعتماد به نفس لازم را نداشت و عدم تمرکز در بین مدافعان دیده میشد، اما وقتی تیم در صدر جدول است نمی‌توان خیلی انتقاد کرد و باید این مشکلات جزئی هم حل شوند.

تیم از نظر شما به تقویت نیاز دارد؟

ترکیب استقلال از لحاظ مهره بسیار کامل است و هر تیمی آرزوی داشتن این بازیکنان را دارد. تیم در اوایل فصل بودجه کافی را در اختیار داشت و بازیکنان زیادی جذب شدند. کم بازی کردن یک بازیکن به تفکرات کادر فنی باز می‌گردد. وقتی بازیکن مدتی روی نیمکت بنشیند و کم بازی کند از کیفیتش کاسته خواهد شد، از از لحاظ ورزشی به این بازیکنان حق می‌دهم که دلخور باشند. داشتن بازیکن زیاد هم گاهی می‌تواند دردسرساز شود، اما استقلال در لیگ کار سختی دارد و مجیدی می‌تواند به صورت چرخشی از بازیکنان استفاده کند، جام حذفی در پیش است و البته لیگ قهرمانان آسیا هم قرار بود باشد که به لطف مسئولان و اساتید آن را از دست دادیم.

موافق هستید فوتبال ما مشکلات ساختاری اساسی دارد؟

بله، ساختار فوتبال ما مشکل اساسی دارد، باید همه چیز و همه‌کس سرجای خود باشند که این طور نیست. در یک گروه، یک شرکت کوچک، یک شهر همه‌ی ارکان باید سر جای خود قرار داشته باشند و فوتبال هم از این قاعده مستثنی نیست که متاسفانه این اتفاق در این سال‌ها نیفتاده است. همان طور که اگر تلفن همراه خود را به روز رسانی نکنید بعد از مدتی نمی‌توانید از آن به درستی استفاده کنید، فوتبال ما هم اصلا به‌روز نیست و این روی همه تیم‌ها و استقلال هم تاثیر زیادی گذاشته است. فوتبال ما حرفه‌ای نیست.

همین مسائل هم موجب حذف استقلال و پرسپولیس شده است.

غیبت این دو تیم در آسیا باعث ناامیدی و بی‌انگیزگی خواهد شد. بازیکنان همواره به این امید هستند که در لیگ قهرمانان آسیا بدرخشند و خود را نشان دهند و مشتری خوبی پیدا کنند. البته باشگاه هم می‌توانست از این مسابقات سود خوبی کسب کرده و اسپانسر‌های بیشتری پیدا کند. باعث و بانی این کار هرگز از یاد هواداران نخواهد رفت، کشور‌هایی که از لحاظ جمعیتی، فنی و امکانات از ما بسیار پایین‌تر هستند در این تورنمنت نماینده دارند. حذف از آسیا نماد بزرگی از بی‌برنامگی و نادانی مسئولان ورزش کشور است و به طور کلی حال و روز ورزش ما و نه فقط فوتبال، همین است. افرادی که ورزشی هستند بیرون از این چرخه قرار دارند و کاری از دست آن‌ها برنمی‌آید و این مشکلات لطمه بزرگی به حیثیت ورزشی ما وارد خواهد کرد. امیدوارم به نوعی برنامه‌ریزی و مدیریت شود که حداقل در سال‌های بعد این معضل را نداشته باشیم.

بازی در جام حذفی مقابل پیکان هم به تعویق افتاد.

متأسفانه این مسابقه به دلیل ابتلای بازیکنان استقلال به کرونا به تعویق افتاد، برای بازیکنان آرزوی سلامتی دارم. استقلال پرافتخار‌ترین تیم جام حذفی است و قهرمانی در این جام همیشه برای این تیم مهم و جزو اهداف اصلی آن بوده است. در لیگ برتر موفق به شکست پیکان شده‌ایم و می‌توانیم این پیروزی را مجدداً تکرار کنیم. البته پیکان هم انگیزه خوبی برای تقابل با استقلال دارد و امیدوارم آبی‌پوشان بتوانند این بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته و با این روند خوب و خودباوری در لیگ برتر هم عملکردی عالی به ثبت برسانند.

#استقلال #پیشکسوت استقلال #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها