مشکلات مالی، خرید بازیکن جدید و مشکل سخت‌افزاری
55158
وقتی مدیران سابق یحیی را به اولتیماتوم واداشتند!
30 دی 1400 13:43
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس به خاطر مشکلات مالی و کم‌کاری باشگاه در این خصوص قصد کناره‌گیری از این تیم را دارد.

روزنامه گل

در هفته‌های اخیر باشگاه پرسپولیس با بحران مالی روبرو بود و کار به‌جایی رسید که حتی بازیکنان و یحیی گل محمدی هم لب به انتقاد گشودند و نسبت به مشکلات موجود هشدارهایی دادند اما حالا داستان فراتر از انتقاد رفته و یحیی گل‌ محمدی شرایط را برای ادامه کار مناسب نمی‌بیند و احتمال دارد بعد از بازی با فولاد کناره‌گیری کند.

بر اساس شنیده‌ها از یک منبع آگاه در پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی تصمیم گرفته در صورت حل نشدن مشکلات مالی تیم و پرداخت نشدن مطالبات آن‌ها، بعد از بازی با فولاد از پرسپولیس جدا شود. این اتفاق که با توجه به مشکلات مالی شدید سرخ‌ها در چند ماه گذشته، خیلی هم دور از ذهن نبود می‌تواند شوک بزرگی به پرسپولیس و هوادارانش باشد.

در همین راستا گویا یحیی به باشگاه اعلام کرده تا بازی با فولاد فرصت دارند که پول بازیکنان را بدهند تا حداقل گوشه‌ای از مشکلات حل شود.

باشگاه پرسپولیس در زمان مدیریت سید مجید صدری، ۲۰ درصد مطالبات اعضای تیم خود مربوط به فصل جدید را پرداخت کرد و درحالی‌که قرار بود درصد دیگری از قراردادها پرداخت شود، صدری از سمت خود استعفا کرد. پس از حضور رضا درویش و اعضای تیم مدیریتی جدید در پرسپولیس، این مدیر به اردوی پرسپولیس پیش از مصاف برابر فجر سپاسی رفت و در حالی بازیکنان و برخی از اعضای کادر نسبت به پرداخت نشدن مطالباتشان گله داشتند، قولی برای پرداخت پول در روزی مشخص نداد که همین امر موجب ناراحتی اعضای تیم شد.

پیش‌ازاین نیز در رسانه‌ها آمده بود که بازیکنان پرسپولیس چند بار تا آستانه اعتصاب و تعطیل کردن تمرینات پرسپولیس پیش رفته‌اند اما هر بار یحیی گل‌محمدی و سایر اعضای کادر فنی، مانع این اتفاق شده‌اند.

حالا باید دید تا پیش از دیدار پرسپولیس برابر فولاد، باشگاه می‌تواند مشکلات مالی را رفع کند یا باید شاهد رفتن گل‌محمدی و حواشی پس‌ازآن در پرسپولیس باشیم.

لیست خرید بازیکن برای نیم‌فصل و تعلل باشگاه

اما این تنها مشکل پرسپولیس نیست بلکه بخش کوچکی از مشکلات سرمربی تیم است. پرسپولیس برای اینکه بتواند همچنان در کورس قهرمانی بماند و ششمین قهرمانی پی‌درپی را جشن بگیرد باید در نیم‌فصل دوم تیم را تقویت کند. بر اساس شنیده‌ها سرمربی پرسپولیس برای نیم‌فصل دوم به باشگاه لیست خرید داده است و از مدیران جدید خواسته که حداقل 2 بازیکن جذب کنند تا بتواند با خاطری آسوده در نیم‌فصل دوم به میدان بروند.

یحیی گل محمدی در مذاکره‌ای رودررو از مدیران باشگاه درخواست کرده برای نیم‌فصل دوم یک مهاجم و یک هافبک راست جذب کنند و حتی نام بازیکنان را هم اعلام کرده است. بر اساس همین شنیده‌ها حتی به مدیران باشگاه یادآوری کرده در نیم‌فصل دوم لیگ بیستم به مدیران باشگاه درخواست 3 بازیکن را داده بوده که مدیران هم هر 3 بازیکن که فرشاد فرجی ، شهریارمغانلو و مهدی ترابی بودند را جذب کرده و بعد توانست تیم را قهرمان کند. حال برای تکرار قهرمانی گفته مثل فصل قبل در نیم فصل دوم بازیکنان موردنظر او را جذب کنند.

اما لیست یحیی برای تقویت چه بازیکنانی هستند ؟ گویا در خط حمله او خواستار جذب شیمبا از فولاد و یا شهریارمغانلو از سپاهان شده است البته او نیم‌نگاهی هم به بابایی تراکتور داد اما جذب هر 3 بازیکن بسیار سخت است. البته سرمربی پرسپولیس طرح معاوضه بازیکن را در نظر دارد تا این انتقالات با سهولت انجام شود. در خط هافبک هم او احتیاج به یک هافبک راست دارد که اسم سعید صادقی بازیکن گل گهر مطرح است.

متأسفانه بر اساس شنیده‌ها تاکنون باشگاه در این خصوص اقدامی نکرده است و حالا باد دید مدیرعامل هیات مدیره در این خصوص چه اقدامی انجام خواهند داد تا بازیکنان مدنظر جذب شوند. البته مدیریت جدید تازه باشگاه را تحویل گرفته و متعاقباً کمی زمان می‌برد تا اوضاع درست شود.

مشکل سخت‌افزاری

یحیی گل محمدی و شاگردانش مشکل سومی هم دارند که از دو مشکل دیگر کمتر نیست. پرسپولیس در این فصل زمین تمرین مناسب ندارد و همین موضع باعث اعتراض بازیکنان و کادر فنی شده است. از سوی دیگر کادر فنی به GPS هم احتیاج دارند. گویا GPS های قبلی خراب‌شده و هنوز باشگاه در این خصوص اقدامی نکرده است. کادر فنی پرسپولیس برای اینکه از وضعیت بازیکنانش اطلاع دقیقی داشته باشد باید در حین تمرین و حتی بازی به بازیکنانش GPS وصل کند کاری که در زمان برانکو و حتی تیم‌های دیگر هم انجام می‌شود. کادر فنی پرسپولیس این‌گونه می‌تواند متوجه شود آمادگی بازیکنانش در چه سطحی است و علاوه بر آن از مصدومیت‌های احتمالی می‌تواند جلوگیری کنند.

حال باید منتظر ماند و دید مدیریت جدید باشگاه که تازه تیم را تحویل گرفته‌اند تا چه زمانی می‌توانند خواسته‌های به‌حق سرمربی و بازیکنان را اجرا کنند تا پرسپولیس به آرامش برسد و کماکان درکورس قهرمانی بماند.

#یحیی گل محمدی #پرسپولیس #اختصاصی گل #رضا درویش #مدیرعامل #هیات مدیره پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها